Maaklerite tund 26.05.2021: mis juhtus turgudel maikuus

Maaklerite tund 26.05.2021: mis juhtus turgudel maikuus

Kuula:

Kirjeldus:
Maikuu lõpuks on börsiettevõtted oma kvartalitulemused esitanud, samas on turgudel olnud volatiilne aeg. Täna on märksõnadeks inflatsioonihirm, koroonakriisist väljumine, aga ka krüptovaluutade ameerika mäed. “Maaklerite tunnis” keskendume hetkeolukorrale Baltikumi ja USA turgudel. Vaatame, millised ettevõtted on klientide seas populaarsed olnud, arutame läbi põnevamad uudised.

Podcasti juhivad Nelli Janson ja Marten Raudsepp.

Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil www.lhv.ee ja küsi nõu meie asjatundjalt. Podcastis esitatud seisukohad on informatiivsed ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. Investeerimisotsuste tegemisel kasuta ametlikku informatsiooni väärtpaberi kohta, tutvudes riskide ja tingimustega.

Krüpto krahh, portfelli suurendamine, aktsiate valimine, väärtus vs kasv

Börsijutud #15 – Krüpto krahh, portfelli suurendamine, aktsiate valimine, väärtus vs kasv by Börsijutud • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
* Video formaadiks külasta meie YouTube’i kanalit aadressil Börsijutud.ee
Börsijutud – Investor vs kaupleja
Võtame ette parasjagu laineid löövad ja aktuaalsed börsiteemad. Märten ei tea, mida Markus temalt küsib ning Markus ei tea, mida Märten temalt küsib.

Börsinädal – suured liikumised turgudel jätkuvad

Börsinädal – suured liikumised turgudel jätkuvad

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses börsinädala saates räägime volatiilsest nädalast globaalsetel aktsiaturgudel, langusest toorainesektoris ja krüptovaluutade ümber toimuvast. Samuti arutleme, mis on Tallinna börsi selle nädala nõrkuse põhjuseks.

Webinari sari “Rahast lage – mindset’i muutes rikkaks” – krüptokaupleja Daniel Raissar

#209 Webinari sari “Rahast lage – mindset’i muutes rikkaks” – krüptokaupleja Daniel Raissar by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on kümnest tunni ajasest podcastist koosnev webinari sari “Rahast lage”, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas leida enda tugevused, kuidas panna raha ennast teenima, kuidas saavutada rahaline sõltumatus ja millist mõtteviisi tuleb omada, et muutuseid käivitada ja neid ka hoida ning säilitada.

Käesolev episood on webinari sarja “Rahast lage” seitsmes osa, mille külaliseks on Daniel Raissar.

Daniel on noor ja ambitsioonikas mees, kes on oma elus teeninud tohutuid summasid, kus ka öösel magades on portfoolio kasvanud õigete otsuste tulemusel näiteks 80 000€ võrra. Näinud maailma, reisinud ringi, õppinud tundma turge ning krüptovaluuta maailma, usaldanud enda sisetunnet tehingute ja järgmiste sammude tegemisel. Kogenud läbipõlemist ja ka suurte rahade kaotamist, elanud totaalselt high life elustiili. Tänaseks õppinud oma vigadest, tal on väike tütar ja ta on valmis oma teadmisi kuulajatega jagama.

Käesoleval webinaril räägime Danieliga krüptovaluutadest; turul kauplemisest; suurte summade teenimisest ja nende kaotamise mõjust meie psühholoogiale; elumuutvatest raamatutest; ideest kas raha muudab inimest jne.

Head mõtted Danielilt:

“”The Secret” oli üks esimestest raamatutest, mida lugesin, mille abil sain aru, kuidas ennast ja oma elu veidi paremini juhtida.”

“Unistage suurelt, sest absoluutselt kõik on võimalik.”

“Mindset mängib suuremat rolli kui tegutsemine kui asi puudutab unistuste saavutamist.”

“Usaldage enda sisetunnet.”

“Kui ma nägin Bitcoini enda krüptovaluuta teekonna alguses internetiavarustes maksvat 40 dollarit, siis arvasin ma, et olen lootusetult maha jäänud. Selle aasta kõige kõrgeim hind, kuhu Bitcoin on vahepeal jõudnud, on olnud ligikaudud 62 000 dollarit.”

“Plokiahela üks suur eelis on see, et pole tarvis kolmandat osapoolt.”

“Kaevandamine tähendab protsessi, kus arvutid lahendavad matemaatilisi võrrandeid, mille lahendamise tulemusena antakse võrrandi lahendanud arvutile vastava kaevandatava mündi münte autasuna.”

“Raha on energia ekvivalent.”

“Portfelli osas, hoian ligikaudu 30% suuremates ja tuntumates projektides. Samuti 30% keskmise suurusega krüptoprojektides.”

“Bitcoini ja üldse kogu krüptoturu väärtus ja müntide hinnad kasvavad just seetõttu, et tarbijaskond ehk nõudlus koguaeg kasvab.”

“Maailmas on praegu käimas neljas tehnoloogiline revolutsioon, kus kõik Asjad liiguvad detsentraliseerituse suunas.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Sõida säästlikult ja teeni krüptoraha

77. Sõida säästlikult ja teeni krüptoraha by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral räägime USA Voltswageni uudisest, mis nagu praeguseks on selgunud, oli varajane aprillinali, nagu ka saates spekuleeritud sai. Ometigi on sel uudisel mitmeid tahke, mis siiski kehtivad.

Räägime kõrvale ka Kia uuest elektriautost, mis tuleb ka väga kõva GT mudelina. Kia Stinger oli ju tähelepanuväärne automudel, kas uus GT elektrikas toob ka samasuguse kultusmudeli?

Uudiseid tuleb ka auto ja krüptovaluuta maailmast. Fiat hakkab säästliku sõitmise eest elektriautodega jagama KiriCoini nimelist krüptomünti. Seda saab omakorda kasutada kõiksugu teenuste ostmiseks. Kui palju tuleb aastas rahulikult sõita, et midagi päriselt võita?

Proovisõiduautoks oli Mercedes-Benz S-klass, mis on mitte väga ootamatult uskumatu luksuslikkusega auto. Kus mujal on võimalik kogeda SPA-laadseid hoolitsusi ning sellist mugavust? Kas tal üldse probleeme on?

Nädala automõttena räägime vanematest autojuhtidest ning sellest, kas nende sõitmist tuleks ja peaks piirama või mitte. Mõte on inspireeritud Ühendkuningriigis toimuvatest aruteludest.

Rain Lõhmus

Rain Lõhmus – LHV Podcast 18 2018

Kuula:

Kirjeldus:
Ettevõtja, investor ja LHV asutaja Rain Lõhmus räägib podcastis LHV kasvust, tehnoloogiaettevõtetest, sellest, mida toob tulevik krüptovaluutadele ja mida on Eestile juurde andnud aktiivne tehnoloogiasektor. Miks vajab poliitika raputust ja miks ei pea finantsettevõtted konkurentsi tehnoloogiahiidude poolt veel kartma?
Küsitles LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

Podcastis esitatud seisukohad on informatiivsed ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. Investeerimisotsuste tegemisel kasuta ametlikku informatsiooni väärtpaberi kohta, tutvudes riskide ja tingimustega.

Foto: Anu Hammer

Juhan Peedimaa

#010 Juhan Peedimaa by Lainel

Kuula:

Kirjeldus:
Juhan Peedimaa on väga positiivne ja siiras surfar, ausalt täiesti fantastiline inimene. Rääkisime 12.detsembril Laagris kõvadest Lõuna-Eesti purjelauduritest, purjelaua võistlustest 2000ndatel, futuristlikust foilimaailmast, lohe lainesõidust, Soome-Eesti tandemsurfist, tsikliga ümber maailma reisimisest, keskkonna säästmisest ja krüptovaluutadest ning rulatajate subkultuurist.

Muusikapala – https://www.youtube.com/watch?v=LqOJq0HeZMc

Maui Cloudfoiling – http://www.boardridingmaui.com/videos.html
Cabrinha Double Agent – https://www.cabrinhakites.com/products/double-agent
Magnetic Superglue surfilaua vaha – https://global.rakuten.com/en/store/playa-surf/item/magnetwax/
Kitefoil self rescue – https://www.youtube.com/watch?v=q4sKnHmjSRs
Kitewave trapets – http://www.rideengine.com
Tandemsurf Soomest-Eestisse – https://tervispluss.ohtuleht.ee/753808/fotod-kahju-surfiajalugu-jai-tegemata-soiduvahend-vedas-alt
Tsiklitega ümber maailma – http://worldride.extreme.ee/category/meist/
Krüptovaluutadega seotud energiatarbimisest – https://r2.err.ee/v/uudisedjaportaal/archive/3edee4fb-cad7-4fde-90e8-c07e0cc4b051/portaal-raha-mis-ei-haise-aga-saastab
Jalgsi ümber maailma – http://epl.delfi.ee/news/eesti/eesti-noormees-kavatseb-kumne-aastaga-umber-maakera-jalutada?id=73616777
Norra Haugastol snowkite – https://www.haugastol.no/en/kite-course
Vabaduse Väljakul rulatajate diskrimineerimisest – https://arvamus.postimees.ee/4282385/hannes-praks-mida-opetavad-noortele-vabadussamba-metallribad?
Rulatajate subkultuurist (Borden, 2003) – https://books.google.ee/books?id=-mk5rOctXtEC&pg=RA5-PT149&lpg=RA5-PT149&dq=Borden+I.,+(2003).+A+performative+critique+of+the+city:+the+urban+practice+of+skateboarding&source=bl&ots=J-6TQEO7_Y&sig=6KKYHkTw9SY3WP9B6yQcWzUE6BU&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwi5xJDH3oLYAhUBG5oKHblxD44Q6AEISjAE#v=onepage&q=Borden%20I.%2C%20(2003).%20A%20performative%20critique%20of%20the%20city%3A%20the%20urban%20practice%20of%20skateboarding&f=false