Eksperimendid avalikus sektoris: inimkatsed või tööriist poliitika kujundamisel?

Eksperimendid avalikus sektoris: inimkatsed või tööriist poliitika kujundamisel? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Eksperimenteerimine avalikus sektoris on vastuoluline teema. Suures plaanis leiab avalikus sektoris toetust ideele, et eksperimenteerimine võiks olla hea viis üha komplekssemate poliitikaprobleemide tõendupõhiseks lahendamiseks ja innovatsiooniks avalike teenuste pakkumisel. Samal ajal tõstatuvad ka küsimused eetikast, põhiseaduspärasusest ja skaleeritavusest. Kuidas aga katsetada midagi raputavalt uuenduslikku ja tekitada ruum ideede kiireks testimiseks ilma olemasolevate normidega vastuollu minemata?

Arutelu juht: Merilin Truuväärt, Helelyn Tammsaar, Daniel Kotsjuba
Osalejad: Lauri Lugna, Külli Taro, Piret Tõnurist, Andero Uusberg
Korraldaja: Avaliku sektori innovatsioonitiim

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Kas minu rahvaalgatusest on tolku?

Kas minu rahvaalgatusest on tolku? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Äikesetormi tõttu on salvestus lõpust lühem kui toimunud arutelu ning heli on kohati vihma ja mürina tõttu häiritud.

Lihtsalt ja lühidalt – soovime vastata inimese küsimusele – mida tema allkiri mõjutas? Mis toimus ja mis sai? Kuidas rahvaalgatused saaksid laiemat kandepinda? Rahvaalgatus.ee kaudu on esitatud juba üle 25 algatuse, millest enamik on läbinud menetluse Riigikogus ja sageli sealt edasi suunatud näiteks ministeeriumisse. Tegeleme aktiivselt menetluse kohta info kogumisega ning analüüsime, mis komponentidest võiks koosneda algatuse mõju.

Arutelu juht: Külli Taro (Õiguskantssleri büroo Õiguskorra kaitse osakonna juhataja)
Osalejad: Siim Kallas (Riigikogu aseesimees), Jaan Aps (aitab rahvaalgatus.ee mõjumudeli indikaatoreid välja mõelda), Alari Rammo (Vabaühenduste Liidu huvikaitse juht ja katuserahade algatuse vedaja)
Korraldaja: SA Eesti Koostöö Kogu

Arutelu toimus 9. augustil Paides.Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Kas esindusdemokraatia aeg on läbi: 2035 – Eesti ilma Riigikoguta?

Kas esindusdemokraatia aeg on läbi: 2035 – Eesti ilma Riigikoguta? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
100 aasta eest kogunes iseseisva Eesti esimene rahva valitud esindus – Asutav Kogu. Mis on aga poliitikutest koosneva seadusandliku võimu väärtus kaasaegses Eesti ühiskonnas? Kas Riigikogule on alternatiivi ja kuidas võiks meie parlament areneda, muutuda ja pareneda lähitulevikus? Kas poliitikust Riigikogu liikme aeg on läbi ja seadusandjad võiksid omada ka mõnd “päris” elukutset nagu Islandil? Kuidas saaksime e-Eesti esindusdemokraatia heaks tööle panna? Mis on need põhiväärtused, mis ei tohiks muutuda?

Arutelu juht: Kristi Sobak, Riigikogu Kantselei pressinõunik
Osalejad: Külli Taro, riigiteaduste doktor; Eiki Nestor, seitsmekordne Riigikogu liige; Urmas Jaagant, Postimehe poliitikaajakirjanik
Korraldaja: Riigikogu Kantselei

Arutelu leidis aset 9. augustil 2019 Paides.
Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.