Vestleme joogaõpetaja Liina Ravneet Elvikuga

#51: Vestleme joogaõpetaja Liina Ravneet Elvikuga

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümne esimene imeline külaline on Liina Ravneet Elvik.
Liina Ravneet Elvik on kundalini jooga õpetaja ning Õnnelaboratooriumi looja.
Kundalini jooga aitab sul elada õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna ning tuuritada oma kosmoselaevas täiskäigul võttes igast hetkest maksimumi.​
Lisainfo: https://www.urbanyogini.ee/meie

Vestleme joogaõpetaja Triin Hünnineniga

Vestleme joogaõpetaja Triin Hünnineniga by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Seitsmeteistkümnes imeline külaline on Triin Hünninen, kes kirjeldab end järgnevalt:

Olen joogaga tegelenud vahelduva eduga ca 18 aastat, osalenud erinevatel koolitustel jne.

Alustasin Kundalini joogaga, õnneliku juhuse läbi (Facebooki jagamismäng!) leidsin tee Ashtanga jooga juurde ja sealt edasi liikusin Vinyasa stiili juurde, et suure ringiga tagasi Ashtanga juurde jõuda.

Tõsisemalt alustasin joogaõpingud 2016 aastal, kui aastase lapsega kodus olin. Kuigi see ei olnud õppima minnes üldse minu eesmärk, siis esimese joogatunni andsin juba 2016 aasta lõpus. Olen Yoga Alliance rahvusvaheliselt sertifitseeritud Vinyasa 200h joogaõpetaja (Infra jooga kool) ja 25h rasedate jooga juhendaja ning õppinud ka 50 h Yin jooga juhendajaks (Pille Eikner).

Läbi aja olen juhendanud vinyasa ja rasedate jooga tunde, 2019 aasta lõpus, peale 2 aastast “seedimispausi” alustasin ka yin jooga tundidega.

Joogatunde andes on minu suureks sooviks jagada seda miskit, mis mind ennast jooga juures köidab ja võlub ning mis ikka ja jälle matile tagasi toob. Mulle väga meeldib, et joogaga tegelemiseks ei ole vaja palju ruumi ja tegelikult sa ei pea kuhugi minema, et seda teha Joogas ei ole kohta võistlemiseks ega võitmiseks. Jooga õpetab kuulama iseennast, – mitte ainult oma keha, aga ka oma mõtteid, märkama erinevaid meeleolusid ja vastavalt sellele tegutsema – nii matil, kui elus üldse.

Usun, et jooga on kõigi jaoks, kui vaid sina ise soovid jooga jaoks olemas olla! Puhanud meele, selgemad mõtted, säravad silmad ja rahulolu iseendaga saab pealekauba!

Instagram @triinever

Grete aasta-ema-hommik ja vihakonnad ja Mari inspireerivad turundusminutid ja aasta täis draamat. Ja veel igast asju.

Grete aasta-ema-hommik ja vihakonnad ja Mari inspireerivad turundusminutid ja aasta täis draamat. Ja veel igast asju.

Kuula:

Kirjeldus:
Kümnes osa! Juubel! Oleme juubelimeeleolus, räägime elust ja kogemistest ja saadame peale saadet Mari terveks novembrikuuks üle maailma laiali. Sel ajal urgitseb Grete järgmisel neljal reedel saatekülaliste hingeelus ja sorib nende raamatutes ja kogemistes.

Aga selles osas avaldab Grete, kuidas kolmelapselise pere reedehommikud võivad teinekord veits vasakule minna, kuidas see vihaseks teeb ja kuidas seda viha konnadega välja ajada.

Mari pajatab Kinoteatri filmist “Aasta täis draamat”, milles noor neiu aasta jooksul sadu etendusi vaatamas käib ja kuidas see tema elu muudab. Mari on filmist liigutatud ja soovitab sõbrale ka.

Siis lahkab Mari pikemalt turundamiseteemasid ja toob välja Seth Godini ja Women Who podcastis esinenud kahest turunduslugudenaisest, kes jagavad häid nippe, tarkuseid ja selgitusi, mida heaks turunduseks vaja läheb.

Siis võtab Grete iseenese ettepanekul avalikult vastu väljakutse kirjutada novembris iga päev üks blogipostitus päriselus.ee lehele, et kirjutamisesoont toita.

Seejärel viib Grete teemad müstilistesse sügavustesse rääkides Under the Skin podcastist ja Theresa Cheungi vestluse põhjal sellest, kas ja kuidas saab müstilisi ja nähtamatuid nähtuseid teaduslikult selgitada ja kuidas Russel Brand suudab olla intensiivne, huumorist pakatav ja tüütu ja kuidas Theresa ja Russelli vaheline suhtlus on podcastis juba omaette intrigeeriv aspekt, miks seda osa kuulata tasub.
Ja lõpetuseks võtame ette Vogue´i 73 küsimust ja vastame paarile neist kordamööda, avades riidekappide uksed ja öökapiraamatud. 
 
Saatemärkmed:
Kundalini jooga konnaharjutus energia käimalükkamiseks ja tuleb välja, et ka viha väljutamiseks: https://www.youtube.com/watch?v=JFwtV7vjyXY
Kinoteatri dokfilm “Aasta täis draamat” (2019) https://kinoteater.ee/laval/aasta-tais-draamat
Multikas “Lumepoiss Everest” (Abominable, 2019)  https://www.imdb.com/title/tt6324278/
Seth Godini raamat “This is Marketing” https://www.goodreads.com/book/show/40549476-this-is-marketing?ac=1&from_search=true. Sethi blogi siin: https://seths.blog/
Women Who podcast kahe turunduslugudejutustajast naisega Kate Hamilton ja Emily Ames: https://www.womenwho.co/podcast/2019/10/15/023-kate-hamilton-amp-emily-ames
Kate´i ja Emily veeb: www.sonderandtell.com
Jakivalmistajapaar hea turunduslooga: https://paynterjacket.com/
Grete blogi, kuhu ta novembris iga päev kirjutada lubab: www.päriselus.ee/blogi ja loodud on ka Novembrikirjutajate facebookigrupp, millega saad liituda, kui tahab kampa lüüa ja iga päev tänulikkust väljendada. Selleks kirjuta Gretele fbs või Draamatute fbsse!
NaNoWriMo organisatsioon 30 päevaga 50000-sõnalise romaani valmiskirjutamise julgustamiseks ja toetamiseks https://nanowrimo.org/
Under the Skin podcasti osa Theresa Cheungiga müstikast ja teadusest: https://www.russellbrand.com/podcast/71-intuition-mysticism-in-a-material-world-with-theresa-cheung/
Meie kasutatud Vogue 73 küsimust ühe blogi versioonis: https://aladygoeswest.com/73-questions/ 

Tiit Trofimov – Kuidas ma Peterburis tšetšeenidega 3-toalises korteris rahapakke lugesin

#19 – Tiit Trofimov – Kuidas ma Peterburis tšetšeenidega 3-toalises korteris rahapakke lugesin

Kuula:

Kirjeldus:
Meie pühade erisaates on külas uskumatute lugudega mees – Tiit Trofimov.

Tiit on olnud jalgpallur, ta on müünud nii banaane kui ka margariini, ta on toonud kaupa Taist Eestisse, olnud pikalt riideäris, pidanud bowlinguklubi ning tegelenud kinnisvaraga.

Viimastel aastatel on ta aga jalge alla võtnud spirituaalse teekonna ja naudib seda iga päev. Tiit tegeleb sidekoe teraapilise massaažiga ehk siis MER-massaažiga, mis on emotsioone ja lihasvalusid vabastav massaaž ning viib läbi ka OSHO aktiivmeditatsioone ja Kundalini-Tantra joogat, mis on samuti emotsionaal-keha tasakaalustavad ja vabastavad tegevused.

Tiit armastab reisida ja kogeda kõike, mida elul pakkuda on.