Kunstnik: minister helistas ja ütles, et pean tööst loobuma ning maalimisele keskenduma!

254. osa: Kunstnik: minister helistas ja ütles, et pean tööst loobuma ning maalimisele keskenduma! by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline on kunstnik Agnes Veinberg, kes on juba viis aastat Lätis elanud.

Agnes lõpetas Tartu ülikooli maalimise eriala ning suundus kohe pärast seda Lätti Kuldiga linna kohalikku muuseumit juhtima. Ühel hetkel sai ta aga kõne Läti endiselt ministrilt, kes oli tema maale näinud.

Minister teatas, et Agnes lausa peab töölt ära tulema ja täiskohaga maalima hakkama! Noor naine lasi end veenda ning keskendus maalimisele. Kui esiti tundis ta hirmu ebastabiilsuse osas, siis nüüdseks on see kadunud. Veelgi enam, Agnes toonitab: maalida ei saa, mõeldes raha peale.

Tegelikult läheb Agnesel vägagi hästi ning ta müüb teoseid ka väljapoole Euroopat. Neist suuremate hinnad algavad lausa 2000 eurost. Agnese sõnul ostetakse maalid teinekord juba nii kiiresti ära, et ta ei jõua neid üleski pildistada. Koroonaaeg kunsti õnneks mõjutanud ei ole, sest inimestel on säilinud vajadus ilu järgi.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Teet Suur

Sähvatus 22: Teet Suur by SÄHVATUS | Loovuse podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Meie seekordne külaline on kunstnik, vormi ja ruumi inimene, Teet Suur. “Kunstnikuks olemiseks on vajalikud kolm tingimust: esiteks sündima, teiseks seda õppima ja kolmandaks, peab seda tegema. Mul on kõigest natuke olemas”.

Rakvere linnakunstikuna julges ta 4 aastat eksperimenteerida jõulukuuskedega, mida muuhulgas kajakstasid The Guardian ja Huffington Post.

Julgus, uudsus, piiride ületamine, erilisuse otsimine on talle iseloomulik. Saad teada, kuidas linnapea esimesest jõulukuuse ideest teada sai, kuidas koos hea mõttekaaslasega piirides mängida ja eriilmelist luua ning linnaruumis loominguga inimesi müksata.

Jüri Arrak

#30 – Jüri Arrak – Vabriku Seminar

Kuula:

Kirjeldus:
Jüri Arrak on mitmekülgne kunstnik.

Vabriku Seminari Podcasti #30 avalik salvestus toimub pühapäeval, 1.12.2019 kell 18.00 Tallinna Kammerteatris, Vabriku 12, Kalamajas.

Saade ilmub otse Youtube’s:https://youtu.be/HRRWg20Qxgk

Saatejuht Toomas Saarepera

Thomas & Nora

Tamara Talks with Thomas & Nora

Kuula:

Kirjeldus:
Thomas Elson on Fotograaf ja Nora on artist ja kunstnik. Tegime podcasti sellest kuidas me aitame Lennile ideaalset Tinderi pilti teha.

Sander Raudsepp

Tamara Talks With Sander Raudsepp by Tamara Podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Sander Raudsepp on kunstnik, õpetaja ja keraamik ning meie jutt sõitis meile üle väga paljude põnevate teemade. Kas me elame virtuaalrealsuses? Kas tulnukad ehitasid püramiidid? Mis on elu mõte? Kuula ja saad teada!

Jüri Arrak 80 – eesti kunsti grand old man

#008: Jüri Arrak 80 – eesti kunsti grand old man by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
“Vanu kirju ei tohi kunagi redigeerida. Sa ei saa oma elulugu muuta. Sa ei saa oma mõtteid muuta. Pole mõtet ennast värvida parematesse värvidesse kui sa oled.”

Tervitused Palo Altost Californias. Minu nimi on Rainer Sternfeld ja see siin on kaheksas episood podcastist “Globaalsed eestlased”, kus minu eesmärk on luua mälupilt märkimisväärsetest eestlastest nii kodus kui mujal maailmas. Minu vestluskaaslaseks on täna 80. juubelit tähistav, eesti kunsti grand old man, kunstnik Jüri Arrak. Jüri on suurema osa oma elust elanud küll Eestis, väikse vahelepõikega Peterburis, kuid tema mõttemaailm on piirideta, ning tema teosed nii universaalsed, et patt oleks tema kogemustest mitte õppida.

Meie vestlus puudutab laia spektrit erinevaid teemasid:

– kuidas on ta säilitanud oma lapseliku uudishimu?
– Jüri eluperioodi Peterburis ja Viipuris Nõukogude sõjaväes, mis kujunes omamoodi tööorjuseks;
– kuidas mäetehnikumi haridusega Jüri Arrakust sai geoloogi asemel kunstnik, ning mis rolli mängis selles tema vend?
– kuidas leidis Jüri oma isikupärase stiili, mille järgi on kõik tema maalid äratuntavad?
– mis teeb teda õnnelikuks ning millised on olnud erinevad loomeetapid tema elus?
– president Lennart Meri portree saamisloost;
– millised mõjutused on isiklikul elul olnud tema loomingule?
– millal muutub bioloogiline elu vaheetapiks ning tehisintellekt võtab üle?
– mida ta soovib Eesti 100. sünnipäevaks?

Siin on minu vestlus globaalse eestlase, eesti kunsti raudvara ning suure inimese, Jüri Arrakuga, kellele ma soovin tugevat tervist ja jätkuvat elurõõmu. Head kuulamist!