Hea Nägemise Kool: prillid e-poest – petukaup või kiire lahendus?

21.05.2021 Hea Nägemise Kool: prillid e-poest – petukaup või kiire lahendus?

Kuula:

Kirjeldus:
Ka läätsi ning isegi prille on võimalik tellida e-poodidest, kui tead oma prilliretsepti andmeid. Samas võid halva õnne korral saada mõnest e-poest valmisprillid, mille kandmise tagajärjel hakkavad silmad kõõrdi vaatama või päikeseprillid, millel UV-kaitse sootuks puudub.
Millised on e-poodidest prillide tellimisel riskid, mida tähendavad keerulised ladinakeelsed lühendid prilliretseptil ja milliseid neist peaks iga inimene ka ise teadma, selgitavad saates Pere Optika juhatuse esimees Jaan Põrk ja optometrist Laura Tõnov. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Hea nägemise kool: Millal valida isetumenevad prilliklaasid?

26.02.2021 Hea nägemise kool: Millal valida isetumenevad prilliklaasid?

Kuula:

Kirjeldus:
Päikeseprillid kaitsevad küll väljas intensiivse päikesevalguse eest, kuid on siseruumides liiga tumedad ja langetavad nägemisteravust. Fotokroomsed läätsed muudavad oma tumedust vastavalt valgustingimustele ja on mugav valik igapäevases elus. Samuti kaitsevad need nii UVA ja UVB päikesekiirguse eest.

Kellele ja millistes olukordades need sobivad, selgitavad saates Pere Optika juhatuse esimees Jaan Põrk, optometrist Laura Tõnov ning Essilori prilliklaaside tootespetsialist Margo Tinno. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Ettevõtte juubel. Refocus Silmakeskuse kogenud kirurg: andke oma silmadele puhkust ka

19.02.21 Ettevõtte juubel. Refocus Silmakeskuse kogenud kirurg: andke oma silmadele puhkust ka

Kuula:

Kirjeldus:
Optilise kirurgiaga tegelev Refocus Silmakeskus on 15 aastat aidanud kaasa inimeste silmanägemise parandamisele. Silmakirurg doktor Pait Teesalu jagab kuulajatega vastuseid küsimustele, mis aastate jooksul on enim laseroperatsiooni kaaluvaid inimesi huvitanud.

Saatest saab teada:
– millised on erinevad laseroperatsioonide meetodid ja kellele need sobivad
– millised on protseduuri riskid
– kas laseroperatsioon on valus
– kas miinus võib tagasi tulla
– kuidas kujuneb laserlõikuse hind
– kas pikaajaline läätsede kandmine võib takistada laseropi tegemist
ja palju muud.

Lisaks kummutab saatekülaline nii mõnegi müüdi ja avaldab, mida uut on silmakirurgial nägemise korrigeerimiseks pakkuda.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.