Naised räägivad ausalt: miks ma ikkagi ei taha /ei tahtnud lapsi saada?

Episood 33: Naised räägivad ausalt: miks ma ikkagi ei taha /ei tahtnud lapsi saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne kirgi täis saade on ausalt ja avameelselt sellest, miks osad naised tahavad ja teised ei soovi lapsi saada. 

Sädemeid lendab ja tõde selgub. Kas tänapäeval on üldse vastutustundlik lapsi saada? Kuidas suhtuvad sellesse küsimusesse eri põlvkodade naised? Argumendid on valusad ja tabavad. 

Lisaks analüüsime, miks on igasugune vastutus pere ja suhete eest loomine taas pandud naiste õlule ning kuidas ikkagi mõista seda: iga naine saagu nii palju lapsi, kui ise suudab üles kasvatada.

Asendusema: „Pole midagi ilusamat, kui laps ütleb, et sellist emmet ta tahtiski!“

Mõttekoht, osa 51: Asendusema: „Pole midagi ilusamat, kui laps ütleb, et sellist emmet ta tahtiski!“ by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Vaatasin silmad imestusest punnis, kuidas väike pooleteistaastane tüdruk istus laua taga, sõi iseseisvalt suppi ja enamus sellest supist jõudis ka suhu,“ meenutab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht Kadi Annuk kohtumist lapsega, kellele ta otsustas lisaks oma lastele hoolt ja armastust pakkuda.

Kadi imestas tol korral, kui tublid ja enda eest seisvad olid tema koju jõudnud lapsed juba väga väiksena võrreldes lapsega, keda ta oli ise sünnitanud ja turvalises keskkonnas kasvatanud.

Miks saab ühest tublist perest asenduspere lastele, kes ei saa ühel või teisel põhjusel oma kodus kasvada ning keda praegu on lisaks kolmele bioloogilisele lapsele Annukite perre jõudnud juba neli? Mida üldse tähendab hooldus- või asenduspereks saamine, millised on kaasnevad rõõmud ja mured ning millega tuleb arvestada, kui otsustad mitte enda sünnitatud lastele hoolt ja armastust pakkuda ning miks on oluline hoida ühendust ka laste päritoluperedega – kõigest sellest tänases saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Kristi reisib koos kolme lapsega: mul ei oleks südant neid lihtsalt Eestisse jätta!

258. osa: Kristi reisib koos kolme lapsega: mul ei oleks südant neid lihtsalt Eestisse jätta! by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Kristi Vohla armastab oma lastega (3-, 4- ja 13-aastane) reisida – veelgi enam, nüüd ei kujutaks ettegi, kuidas oleks minna üksinda reisile.

Saatekülaline tunnistab, et lastega välismaale suundudes tuleb arvestada mitmete erinevate nüanssidega ning tihti läheb reisi kogumaksumus ka suuremaks. Samas on see asja väärt.

Kristi nendib, et 13-aastane tütar peab reisimise tõttu ka aeg-ajalt koolist puuduma – samas ei raatsi naine lapsi koju jätta. Nii tuleb tütrel iga kord koguda õpetajatelt allkirju, et nad lubavad õpilasel puududa.

Samas usub Kristi, et reisimine õpetab lastele palju. Näiteks mõistab laps, et see, mida ta koolis või lasteaias õpib, on kusagil maailmas ka olemas. Niiviisi avaneb silmaring.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Imetamisnõustamise A ja O

Imetamisnõustamise A ja O

Kuula:

Kirjeldus:
“Imetamise kohta liigub ringi palju müüte. Kahjuks need nii kiiresti ära ei kao,” räägib imetamisnõustaja Iiri Aasa.

Jess, ruum ja keskkond: kodu kui koht asjadele või suhetele?

Jess, lapsed! – Jess, ruum ja keskkond: kodu kui koht asjadele või suhetele?

Kuula:

Kirjeldus:
Kolmandas taskuhäälingu episoodis mõtiskleme kesk karantiiniaega, kuidas meid ümbritsev ruum mõjutab meie suhteid iseenda ja perega, kuidas saab keskkond toetada (või just mitte toetada) vaimset ja füüsilist tervist ning mil viisil enda ümber oleva ruumiga üleüldse suhestuda.Gea ja Merilin arutavad tolmurullide hingeelu üle ning külas on lisaks erialaspetsialistidele ka oma elu spetsialistina 6-aastane Adele ning ‘Jess, lapsed!’ taskuhäälingu kuulajad, kes jagavad intiimseid sissevaateid oma kodu lemmikruumidesse.Külalised: Adele Ashilevi, Mari-Ann Lumeste (https://www.korrastuskunst.ee/minust), Eliia Laats ja Monika Mets (https://fysiopai.ee/kontakt/), Karl Must (Pepleri Ravikodu)Muusika: Mick PedajaLisamaterjalid:”Jaapani korrastuskunst. Korrastamise elumuutev vägi.” https://www.rahvaraamat.ee/p/jaapani-korrastuskunst-korrastamise-elumuutev-vägi/697408/et?isbn=97899492777669″Miljööteraapia praktikas. Lugusid tööst haavatavate laste ja noortega.” https://www.rahvaraamat.ee/p/miljo-o-teraapia-praktikas-lugusid-to-o-st-haavatavate-laste-ja-noortega/860812/et?isbn=9789949549535″The Impact of Architecture on Children” https://www.re-thinkingthefuture.com/fresh-perspectives/a659-the-impact-of-architecture-on-children/”How you feel about your home may be affecting your family relationships” https://www.thejakartapost.com/life/2019/06/26/how-you-feel-about-your-home-may-be-affecting-your-family-relationships.htmlMERILIN MANDEL on vanemahariduse edendaja, vabakutseline lektor, vaimse tervise vabatahtlik ja Instagrami konto @jesslapsed asutaja ja vedaja. Selja taga on aastad fotograafina, tõlgina, lapsehoidjana ja lasteaiaõpetajana, hetkel on käsil kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli ülikoolis ja kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Südant põksutavad feminism ning tervisega seotud müüdid ja stigmad meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist. “Klotsinurgajutud” autor. Lastevaba.GEA ASHILEVI on hariduselt psühholoog, lisaks väljaõppes pereterapeut, vaimse tervise koolitaja MTÜ Peaasjad meeskonnas ning erinevate juhendajate käe all nii Eestis kui Hollandis teadveloleku (mindfulness) tehnikaid õppinud ja õpetanud kahe lapse ema, abikaasa ja tütar. Südameteemad nii erialaselt kui eraelus on seotud teadveloleva vanemluse ning loova eneseväljendusega. www.geaaeg.ee / www.peaasi.ee.

Isa murest lapse pärast kasvas välja tuhandeid vanemaid aitav ettevõtmine

Isa murest lapse pärast kasvas välja tuhandeid vanemaid aitav ettevõtmine

Kuula:

Kirjeldus:
„Logopuu on platvorm, kus lapsevanem saab informatsiooni oma lapse kõne arengu kohta, eelkõige kas tema lapse arenguga on kõik korras,“ räägib Logopuu üks loojatest Jaanus Jegorov uues Pere ja Kodu podcasti osas. „Logopeedilised mured on väga rasked. Lapsed võivad seetõttu tõrjutuks jääda,“ paneb Jegorov kõigile lapsevanematele südamele.

just see on tööturul kõige vähem hinnatud naise, lastega, keskealise naise väärtus!

just see on tööturul kõige vähem hinnatud naise, lastega, keskealise naise väärtus!

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on saates külas Parim sinust kogemusnõustaja Irene Annus. Koos Kristinka ja Dakiga annab ta nõu, kuidas leida üles endas tõeline väärtus ja kuidas see kõik tööandja silmis ka rahaks (ehk kõrgemaks palgaks!) pöörata.

Eesti Lasteaednike Liit – Evelin Sarapuu, Evelin Laugus

#2 Eesti Lasteaednike Liit – Evelin Sarapuu, Evelin Laugus by Kes aias? Mis aias?

Kuula:

Kirjeldus:
Teises saates räägime Eesti Lasteaednike Liidust. Külalisteks on ELAL esinaine Evelin Sarapuu ja ELAL volikogu liige Evelin Laugus, kes vastavad küsimusele: mis on Eesti Lasteaednike Liit? Lisaks saame teada, kuidas kujunesid sõnad lasteaed ja lasteaednikud?
Saatjuhid: Silja Järve ja Kätlin Tanin

0.00 “Kõll”+sissejuhatus
0.50 Evelin Sarapuu (ELAL esinaine)
2.09 Evelin Laugus (ELAL Tartu piirkonna volikogu esindaja) teekond alusharidusse ja liitu
4.39 E.Sarapuu liiduga ühinemise motivatsioon
6.31 Eredamad hetked liidu töös: konverentsid “Tarkus tuleb tasapisi”, teabepäevad HTMiga koostöös, suvepäevad, rattaretked lasteaiaõpetajate palgale tähelepanu juhtimiseks.
9.55 Kuidas toimuvad muudatuste elluviimise protsessid koostöös ELALiga?
12.31 Kui lihtne/raske on lasteaednikel valitsuses jutule saada?
13.25 ELAL sõnavõtud ajakirjanduses- kes võib ja kuidas Liidu nimel rääkida?
15.31 ELAL tulevikuplaanid – muudatused, mida võiks ellu viia.
23.54 Erinevad rollid Liidus: liige, juhatus, volikogu, auliige. Liiduga liitumine.
27.11 “Kirss tordil”: ALGUS. “Lasteaed”, “lasteaednik” ning esimesed õpetajate ühendused Eestis. Õpetajate esimene häälekandja.
33.54 Lapsest lähtuv kasvatus. Evelin Sarapuu
36.24 Lapsest lähtuv kasvatus. Evelin Laugus
37.07 Mida saab ELAL teha, et lapsest lähtumine jõuaks rohkematesse lasteaedadesse?
38.52 Saatekülaliste õnnesoovid ELAL-le
40.06 ELAL 30.tegutsemisaasta pidulik tähistamine.
40.40 Saatejuhtide tänusõnad, “Kõll” ning meeldetuletus- kus meid jälgida ning kuulata saab.

Lastega ja lastele

#32 Lastega ja lastele

Kuula:

Kirjeldus:
„Lastega ja lastele“ on tunnustusauhind, millega tänatakse ja tõstetakse esile lapsi, laste heaks panustanud inimesi ja organisatsioon, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku. Kandidaate tunnustusauhinnale saab esitada igaüks kuni 8. aprillini 2021 ning laureaadid kuulutatakse välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.
Tunnustusauhinnast ja selle olulisusest räägivad Õiguskantsleri Kantselei laste ja noorte õiguste osakonna juhataja Andres Aru, sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna arendus- ja ennetustalituse juht Viola Läänerand-Moisto, „Igale koolilapsele arvuti“ algatuse eestvedaja Kätlin Rohilaid-Aljaste ja “Lapse suur tegu 2016” laureaat Merili Ginter. Vestlust juhib Sirle Blumberg.

Külapood Peaaegu Laivis feat. Sander Õigus

#190 – Külapood Peaaegu Laivis feat. Sander Õigus

Kuula:

Kirjeldus:
Hei hei! Siin on episood mis sai lindistatud laivis läbi Twitchi koos Sander Õigusega. Räägime päevakajalistest teemadest nagu miks Sander habeme ära ajas, kuidas keegi teda ära ei tunne ja et äkki ei ahistaks lapsi. Heli kvaliteet on nagu läbi Interneti ikka on.