Jess, lapsed! – Jess, lapsed ja lapsevanemad: kuidas täiskasvanutena suhelda?

Jess, lapsed! – Jess, lapsed ja lapsevanemad: kuidas täiskasvanutena suhelda?

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral on fookuses lapse ja lapsevanema suhe täiskasvanutena ehk siis, kui rollid on justkui muutunud – aga ei ole ka. Milline on üleseotud suhe pereliikmete vahel? Milline on läbilõigatud suhe? Mis peitub nende rollikonfliktide taga ja kuidas näha pereliikmes… inimest? Merilin räägib enda kogemustest ja naerab piiripealselt kohatutel hetkedel, Gea toetub tasakaaluks pereteraapia ja psühholoogia alustaladele ja, nagu ikka, saavad sõna ka mitmed @jesslapsed jälgijad, kes avasid jututeemad oma häälsõnumitega. Patreoni toetajatele on saadaval ka 15-minutiline lisaepisood ja selle episoodi kirjalik versioon.Muusika: Mick PedajaLisamaterjalid: Maurizio Andolfi “Põlvkondadeülene pereteraapia” / Sue Johnson “Armastuse tähendus” / Tiiu Bolzmann “Perekonna varjatud seadused” /https://whereshouldwebegin.estherperel.com/episodes/s3-episode-5-mom-and-monique / Peresaade. MERILIN MANDEL on vanemahariduse edendaja, vabakutseline lektor, vaimse tervise vabatahtlik ja Instagrami konto @jesslapsed asutaja ja vedaja. Selja taga on aastad fotograafina, tõlgina, lapsehoidjana ja lasteaiaõpetajana, hetkel on käsil kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli ülikoolis ja kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Südant põksutavad feminism ning tervisega seotud müüdid ja stigmad meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist. “Klotsinurgajutud” autor. Lastevaba.GEA ASHILEVI on hariduselt psühholoog, lisaks väljaõppes pereterapeut, vaimse tervise koolitaja MTÜ Peaasjad meeskonnas ning erinevate juhendajate käe all nii Eestis kui Hollandis teadveloleku (mindfulness) tehnikaid õppinud ja õpetanud kahe lapse ema, abikaasa ja tütar. Südameteemad nii erialaselt kui eraelus on seotud teadveloleva vanemluse ning loova eneseväljendusega. www.geaaeg.ee / www.peaasi.ee.

Beebi ei oska lusikaga süüa, aga oskab nutiseadet scrollida

Beebi ei oska lusikaga süüa, aga oskab nutiseadet scrollida

Kuula:

Kirjeldus:
„Väikelapse areng” on Delfi Tasku podcast, milles räägitakse lapse arengust, tema vajadustest, tunnetest, sotsiaalsetest oskustest ja paljust muust oluliselt. Peaasjalikult keskendutakse lastele vanuses 2–6 eluaastat.

Mõttekoht, osa 39: Kuidas mõjutavad suhted vanematega laste vaimset tervist?

Mõttekoht, osa 39: Kuidas mõjutavad suhted vanematega laste vaimset tervist?

Kuula:

Kirjeldus:
„Kui vanematega on suhe tugev ja usalduslik, tulevad mõlemad – nii lapsed kui vanemad keerulistest aegadest üheskoos valutumalt läbi,“ kinnitab varajase kaasamise keskuse tegevjuht ja koolitaja Liina Lokko, et vanemate suhe oma lastega mõjutab tugevalt laste vaimset tervist.

Miks on oluline laste ja vanemate hea suhe ja emotsionaalselt tugev side?  Kuidas mõjutab laste vaimset tervist see, kui tema vanem tema kallal näägutab ja tänitab? Kuidas mõjutavad laste ja vanemate suhted laste vaimset tervist? Millal on põhjust oma lapse pärast muretseda? Mida teha, kui lapsevanemana kipub kannatus kaduma? Neile ja ka teistele väga olulistele annab vastuse tänane Naistelehe podcast Mõttekoht.

Vestlust juhib Silja Paavle.

Anna Levandi ja Kalev Kruus

Anna Levandi ja Kalev Kruus. Betsafe Podcast #35

Kuula:

Kirjeldus:
Betsafe Podcastis #35 toob Kalev Kruus vaatajate ja kuulajateni ajaloo esimese naissoost aasta parima treeneri tiitliga pärjatud Anna Levandi. Räägitakse naiste rollist perekonnas, lastest ja iluuisutamise tulevikulootustest. Selgub, et Eestis on lausa jäähallide kriis, sest uisutamise ja hoki huvilisi on niivõrd palju. Siiski on Levandi hinnangul vähem neid, kes tahavad maailma tippu jõuda ning keda motiveeriks raha ja saavutused.

Nika Kalantar avas põhjuseid, millele peaksid inimesed mõtlema enne laste saamist

KUULA | Nika Kalantar avas põhjuseid, millele peaksid inimesed mõtlema enne laste saamist

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti üks esifeministe Nika Kalantar on mitme aasta jooksul silma paistnud küllaltki vastuolulise mõttekäiguga, et tema lapsi saada ei soovi. Selle tõttu on ta ka suure kriitika alla langenud. Viimati rääkis ta sellest teemast “Duubli” saates, mille järel jäi paljudele inimestele ette ka tema riietus.

Jess, lapsed! – Jess, seks ja seksuaalsus: kellega, millal, kuidas?

Jess, lapsed! – Jess, seks ja seksuaalsus: kellega, millal, kuidas?

Kuula:

Kirjeldus:
Jess, lapsed! esimene taskuhäälingu-episood! Et olla mõnusalt intrigeerivad, võtame alustuseks ette seksi ja seksuaalsuse, arutame, kuidas intiimsuhe võib muutuda, kui perevalemisse lisanduvad lapsed, uurime, kas seks partneriga on ainus viis, kuidas paarisuhtes intiimsust toita, ja kuuleme, kuidas seksist lastele räägitakse. Õhku jäänud mõtteid on rohkem kui õigeid vastuseid, et saaksid oma mõtteid mõelda omal moel!Külalised: Korralikud pereisad Keilast / Birgot Kivinurm (“Seksuaalne: otse ja ausalt”) / Nakedlove.ee /@jesslapsed jälgijad.Kasulikku lisalugemist: www.tarkvanem.ee / Esther Perel “When three threatens two” / Gea Ashilevi “Isad suhtekeerises” / Dr Karen Gurney “Mind the Gap”.Kasulikku lisakuulamist: https://whereshouldwebegin.estherperel.com /TEDx Talks – Dr Karen Gurney. Muusika: Sten-Olle MERILIN MANDEL on vanemahariduse edendaja, vabakutseline lektor, vaimse tervise vabatahtlik ja Instagrami konto @jesslapsed asutaja ja vedaja. Selja taga on aastad fotograafina, tõlgina, lapsehoidjana ja lasteaiaõpetajana, hetkel on käsil kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli ülikoolis ja kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Südant põksutavad feminism ning tervisega seotud müüdid ja stigmad meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist. “Klotsinurgajutud” autor. Lastevaba.GEA ASHILEVI on hariduselt psühholoog, lisaks väljaõppes pereterapeut, vaimse tervise koolitaja MTÜ Peaasjad meeskonnas ning erinevate juhendajate käe all nii Eestis kui Hollandis teadveloleku (mindfulness) tehnikaid õppinud ja õpetanud kahe lapse ema, abikaasa ja tütar. Südameteemad nii erialaselt kui eraelus on seotud teadveloleva vanemluse ning loova eneseväljendusega. www.geaaeg.ee / www.peaasi.ee.

Nukumängu kasulikkusest lapse emaatiavõime arenemisel

Nukumängu kasulikkusest lapse emaatiavõime arenemisel

Kuula:

Kirjeldus:
Barbie loojad teavad, et nukkudega mängimine on väga loominguline tegevus, Barbie nukk on lapsele samaaegselt eeskuju ning ka hea mängukaaslane.

Palju ja millised riided oleks beebile vaja enne sündi valmis varuda?

Palju ja millised riided oleks beebile vaja enne sündi valmis varuda?

Kuula:

Kirjeldus:
„Alguses ei ole vaja tohutult palju bodisid ja sipupükse, sest laps hakkab kiiresti kasvama,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti episoodis Maris Ottenson.

Lastearst selgitab: mis juhtub kui lapsevanemad jätavad lapse vaktsineerimata?

Lastearst selgitab: mis juhtub kui lapsevanemad jätavad lapse vaktsineerimata?

Kuula:

Kirjeldus:
„Ma saan aru vaktsiinivastaste hirmudest. Internetis on väga kerge sattuda lugema igasuguseid tekste. Ja see on inimloomusele omane, et kui lapsega midagi juhtub, siis mingi põhjuse peab leidma, isegi kui seda ei suuda tõestada,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Pelgulinna Sünnitusmaja lastearst Merle Areda.

Kas tead, millised võivad olla tagajärjed, kui su beebi ei saa piisavalt D-vitamiini?

Kas tead, millised võivad olla tagajärjed, kui su beebi ei saa piisavalt D-vitamiini?

Kuula:

Kirjeldus:
Laura Visnapuu räägib podcastis, millist rasket haigust põhjustab lastele madal D-vitamiini tase, millised on selle sümptomid ja kuidas seda ennetada.