Jess, lapsed! – Jess, lapsed ja lapsevanemad: kuidas täiskasvanutena suhelda?

Jess, lapsed! – Jess, lapsed ja lapsevanemad: kuidas täiskasvanutena suhelda?

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral on fookuses lapse ja lapsevanema suhe täiskasvanutena ehk siis, kui rollid on justkui muutunud – aga ei ole ka. Milline on üleseotud suhe pereliikmete vahel? Milline on läbilõigatud suhe? Mis peitub nende rollikonfliktide taga ja kuidas näha pereliikmes… inimest? Merilin räägib enda kogemustest ja naerab piiripealselt kohatutel hetkedel, Gea toetub tasakaaluks pereteraapia ja psühholoogia alustaladele ja, nagu ikka, saavad sõna ka mitmed @jesslapsed jälgijad, kes avasid jututeemad oma häälsõnumitega. Patreoni toetajatele on saadaval ka 15-minutiline lisaepisood ja selle episoodi kirjalik versioon.Muusika: Mick PedajaLisamaterjalid: Maurizio Andolfi “Põlvkondadeülene pereteraapia” / Sue Johnson “Armastuse tähendus” / Tiiu Bolzmann “Perekonna varjatud seadused” /https://whereshouldwebegin.estherperel.com/episodes/s3-episode-5-mom-and-monique / Peresaade. MERILIN MANDEL on vanemahariduse edendaja, vabakutseline lektor, vaimse tervise vabatahtlik ja Instagrami konto @jesslapsed asutaja ja vedaja. Selja taga on aastad fotograafina, tõlgina, lapsehoidjana ja lasteaiaõpetajana, hetkel on käsil kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli ülikoolis ja kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Südant põksutavad feminism ning tervisega seotud müüdid ja stigmad meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist. “Klotsinurgajutud” autor. Lastevaba.GEA ASHILEVI on hariduselt psühholoog, lisaks väljaõppes pereterapeut, vaimse tervise koolitaja MTÜ Peaasjad meeskonnas ning erinevate juhendajate käe all nii Eestis kui Hollandis teadveloleku (mindfulness) tehnikaid õppinud ja õpetanud kahe lapse ema, abikaasa ja tütar. Südameteemad nii erialaselt kui eraelus on seotud teadveloleva vanemluse ning loova eneseväljendusega. www.geaaeg.ee / www.peaasi.ee.

Kuidas ehitada idufirmat, kui äripartner tuleb igal õhtul koju kaasa

Kuidas ehitada idufirmat, kui äripartner tuleb igal õhtul koju kaasa by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses sTARTUp Day podcastis on külas lastele hariduslikke mänge loova idufirma Alpa Kids asutajad Kelly ja Mikk Lilles. 

“Me tunneme üksteist 12 aastat. Me teadsime, millesse ennast mässime,” sõnas Kelly Lilles ehk juttu tuleb sellest, kuidas nad abikaasade, lapsevanemate ja idufirma asutajatena koos nii töö- kui pereelu naudivad ning kõigi nende rollide vahel tasakaalu hoiavad. “Kuristik ootuste ja tegelikkuse vahel on suur,” sõnas podcastis Kelly Lilles.  

Idufirma Alpa Kids loodud mobiilirakendus on saanud kriisis näha ulmelisi kasvunumbreid – kasutajate arv on kasvanud viimase aastaga 2000%. Täpsemalt kuulebki saates veel sellest, kuidas käivitada ja kasvatada start-up’i laste kasvatamise kõrvalt, mis tunne on, kui su äripartner tuleb sinuga koos õhtul koju, isapuhkusest ning sellest, kas lapsevanemate nutihirm laste hariduses on põhjendatud või mitte?

Saatejuht on Artur Kamberg.

Millist abi pakuvad kriisi läbi elanud lapsevanemad saatusekaaslastele?

Mõttekoht, osa 11: Millist abi pakuvad kriisi läbi elanud lapsevanemad saatusekaaslastele?

Kuula:

Kirjeldus:
Kui pere neljast lapsest kõik neli vajavad pärast sündi arstiabi või laps saab psüühikahäire diagnoosi, on lapsevanemail hetkeks vaip jalge alt tõmmatud. Sellistel hetkedel võib maailmapildi paika tagasi saada kogemusnõustajate toel – tänases saates räägivadki ise kriisi üle elanud Andra Kirna ja Ethel Toomingas sellest, miks nemad otsustasid oma elu kriitilised kogemused saatusekaaslaste heaks tööle rakendada ning mida kogemusnõustamine laiemas plaanis tähendab.

Koolilõpetaja ja kevadised pinged: kuidas end neist läbi närida?

Mõttekoht, Osa 6: Koolilõpetaja ja kevadised pinged: kuidas end neist läbi närida?

Kuula:

Kirjeldus:
“Ei ole mõtet asju jätta tegemata ning neid hunnikusse kuhjata,” on üks olulisemaid tarkuseid, mille koolilapsed võiksid sellest keerulisest kevadest ellu kaasa võtta. Kuidas end neist kuhjunud asjadest läbi närida ning sel kevadel kool võimalikult stressivabalt lõpetada, räägib tänases Naistelehe podcastis “Mõttekoht” Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi koolipsühholoog Maie Kotka.

Samuti räägime podcastis, miks koolilõpetajaile on kevaded pingelised, kui ometi on õpitud aasta läbi; kuidas neis pingelistes olukordades toimetada ja end hoida ning kuidas üle saada eriolukorraga kaasnevatest segadustest.

Kasulikku kuulamist ning näpunäiteid leiavad siit ka lapsevanemad ning needki, kellel kool juba ammu selja taga!

Liikumine, Maret Pihu ja Anne Välja

#54 Liikumine, Maret Pihu ja Anne Välja by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Klassiõpetajad Karin Tõevere ja Signe Varendi õpivad koos taskuhäälingu loomist.

Anne Välja ütleb, et Sa pead esmalt tunnistama, et midagi on uut, ja siis pead seda uut endale ligi laskma. Laseme meiegi meeled vallad ja uurime enne uue kooliaasta algust, milliseid muutusi toob kaasa uus liikumisõpetuse ainekava. Vestleme Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse didaktika lektor Maret Pihu ja Tartu Veeriku Kooli kehalise kasvatuse õpetaja ning Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu juhatuse liikme Anne Väljaga järgmistel teemadel:

0:15 Uue ainekava vajalikkus
3:34 Uue ja vana ainekava erisused
7:59 Uued vahendid koolidesse
15:41 Normid kehalises kasvatuses ja liikumisõpetuses
20:55 Reflektsioon, liikumispäevik, rääkivad seinad
26:28 Ideaalne tund: tunni pikkus, pesemine, ainekava 5 ainevaldkonda, vabatahtlik töö
30:42 Üldõpetus, lõimimine
35:11 Kiusamine
43:06 Lapsevanemad ja liikumisõpetus
50:17 Soovitused õpetajatele: üleminek uuele liikumse ainekavale, koolitused

“Õpime Koos”
Instagram www.instagram.com/opimekoos
Facebook www.facebook.com/opimekoos
YouTube https://bit.ly/344zSKI

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.