Mis saab Kalev/Cramost ja Pärnust edasi? Kas Ott Tänak võidab Portugalis?

“Mehed ei nuta”: Mis saab Kalev/Cramost ja Pärnust edasi? Kas Ott Tänak võidab Portugalis?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 18. mail:

– Korvpalli finaalseeria pöördus teise mänguga, seejärel pani BC Kalev/Cramo oodatud paremuse maksma. Loogiline jõudude vahekord? Mis ootab ees Kalev/Cramot, mis Pärnut ja Raplat?
– Tehtud! Eesti neljapaat vormistas olümpialepääsu. Millised on kulla- ja medališansid?
– Eesti võrkpallinaiskond EM-ile ei pääsenud. Kas Andrei Ojametsa väljavahetamine vastu oli õige samm?
– Laskesuusatajad said piitsutaja Fjodor Svoboda. Kas medalid tulevad?
– Kas Ott Tänak saab Portugali rallil hooaja jälle ree peale?

Tuuli Tomingas ja Kalev Kruus

Tuuli Tomingas ja Kalev Kruus. Betsafe Podcast #31

Kuula:

Kirjeldus:
Betsafe Podcasti #31 külaliseks on laskesuusataja Tuuli Tomingas. Kunagine juuniorite Euroopa meister räägib Kalev Kruusile sportlaskarjääri tõusudest ja mõõnadest, kuidas terviseprobleemid ja rahapuudus tippu jõudmisel takistuseks olid. Lisaks kirjeldab Tomingas laskesuusatamise treeningute eripärasid ja milliste nippidega võistlustel taastuda. Podcasti teemadeks on ka konfliktid naiskoondises ning Eesti suusatamise ümber tiirlevad probleemid.

Raido Ränkel: olin täielik õpipoiss, aga rahvas küsis ikka autogrammi. See oli lahe!

64. osa: Raido Ränkel: olin täielik õpipoiss, aga rahvas küsis ikka autogrammi. See oli lahe! by Tugitoolis Sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe raadiosaade „Tugitoolis sportlane“ naasis nädalaselt pühadepausilt lülitusega Võru valda, kus Skype’i vahendusel vestles meiega endine murdmaa- ja nüüdne laskesuusataja Raido Ränkel.

Saatejuht Mart Treial uuris Ränkelilt, mis mõtteid tekitas esimene talv laskesuusatajana. Kui vaimselt rusuv oli peaaegu igal võistlusel olla 90+ kohtadel? Kas ta on alavahetusest kahetsenud? Või hoopis seda, et varem püssi selga ei võtnud? Mille poolest erineb laskesuusamaailma murdmaa omast?

Miks ei täitunud Mati Alaveri sõnad, et Ränkelist saab suusamaailmas esikümnemees? Milliseid ohverdusi ta on tippspordi nimel pidanud tegema? Kuidas (laske)suusatajatel napsutamisega lood on? Mis teda jätkuvalt tippspordi juures hoiab? Kas abikaasa pole ütelnud, et „aitab, Raido!“?

Saate lõpuosas peatusime põgusalt ka Seefeldi dopinguskandaalil, mis andis Ränkelile alavahetuseks otsese tõuke. Kui tihti tema mõtted sellele teemale uitavad? Kas ta on Andrease, Algo ja Kareliga asjad omavahel sirgeks rääkinud? Kas ta teab enamat kui avalikkus? Kas temagi ootab uurimismaterjalide avalikustamist? Kuidas ja kui palju koondisekaaslaste skandaal mõjutas tema elu?

Vastuse saavad need ja paljud muud küsimused. Hüva kuulamist!

Tõnu Pääsuke: MK-sarja punktikoha puhul võiks ikka kaabut kergitada küll

53. osa: Tõnu Pääsuke: MK-sarja punktikoha puhul võiks ikka kaabut kergitada küll

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe raadiosaadet „Tugitoolis sportlane“ külastas sel nädalal legendaarne laskesuusatreener Tõnu Pääsuke (70), kellelt Mart Treial uuris nii päevakajaliste kui ka ajatumate teemad kohta.

Milliste emotsioonidega ootab Pääsuke järgmisel nädalal Anterselvas algavat täiskasvanute MMi? Milliste tulemustega jääks tema süda rahule? Kuidas ta suhtub Meril Beilmanni ootamatusse karjääri lõppu ja Raido Ränkeli alavahetusse?

Mis MK-sarja tulemus on väärt rõõmustamist? Mis seisus on meie laskesuusatamise järelkasv? Millises suunas Eesti laskesuusatamine liigub? Kuidas mõjutab lumepuudus Pääsukese tööd? Kuidas on võimalik lasketiiruta linnast ehk Tallinnast nii palju tublisid laskesuusatajaid kasvatada?
Millised on treeneritöö rõõmuhetked peale heade tulemuste? Kuidas ta käitub, kui keegi tema trennis viilib?

Juttu tuleb nendest ja veel mitmest põnevast teemast. Saate lõpetuseks räägib Pääsuke kaks kurioosset lugu Nõukogude ajast. Hüva kuulamist!

Johanna Talihärm – sportlase elu võludest ja valudest, USA’s elamisest ja püssiga lendamisest

#30 Johanna Talihärm – sportlase elu võludest ja valudest, USA’s elamisest ja püssiga lendamisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänase saate külaline on väga mitmes võtmes eriline – vähe sellest, et ta on ülimalt positiivne ja mitmekülgne on tal saatesse kaasa võetud ei miski muu kui… püss. Ja seda seepärast, et tegemist on Eesti koondise laskesuusataja, Johanna Talihärmaga. Tänases saates räägime me temaga väikese riigi sportlase võludest ja valudest, USA’s õppimisest ja treenimisest ning sellest
kuidas lennata püssiga.