Brasiiliat avastanud Maiu: abielusõrmused jätsime igaks juhuks koju

250. osa: Brasiiliat avastanud Maiu: abielusõrmused jätsime igaks juhuks koju

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Maiu Hartmann on kirglik reisihuviline, kes pole jäänud koju ka koroonaajal.
Maiu tunnistab, et veel kümmekond aastat tagasi käis ta ainult Egiptuses puhkamas ning ei kujutanud isegi ette, et võiks reisida mujale ja omal käel. Nüüd on ta külastanud erinevaid põnevaid paiku ning viimasena sai väisatud just imelist Brasiiliast. Muide, Maiu poeg polnud Brasiiliasse mineku osas üldse nii vaimustuses – poiss ütles, et tema on küllalt reisinud ja tahaks pigem kodus olla!
Saates räägib Maiu aga kaunitest randadest, imelisest Rio de Janeirost, bussiröövidest ning igasugustest apsakatest, mis reisi vürtsitavad
Vestlust juhib Liina Metsküla.

Kuidas aitab oma reisi mõtestamine igapäevaelus õnnelikumaks saada?

248. osa: Kuidas aitab oma reisi mõtestamine igapäevaelus õnnelikumaks saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Madle Timm on kogenud maailmarändur, kes soovitab oma reise mõtestada – see aitab aru saada, mida elult tahad ja mis sind tegelikult õnnelikuks teeb.

Reiside mõtestamisel on ideaalne abimees märkmik või päevik. Kuigi päeviku pidamine nõuab järjepidevust, on Madle kinnitusel tulemus seda väärt.

Miks tasub reisides iseendale sügavamaid küsimusi esitada ning mil moel oma järgmisi reise planeerida, Madle saates ka räägib.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Hondurase bussides on relva ähvardusel paljaks röövimine tavaline – kuidas sellega harjuda?

247.osa: Hondurase bussides on relva ähvardusel paljaks röövimine tavaline – kuidas sellega harjuda?

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Kati Ålander vestab meile elust Hondurases, kus tema ja abikaasa on erinevate perioodide jooksul on elanud.

Kati tunnistab, et oli esiti Hondurasesse minekule vastu – viimaks armus ta ise sealsesse troopikasse.

Kati räägib saates Hondurase elu põnevatest, aga ka šokeerivatest nüanssidest: luksuslik elamine 40 euro eest, miks tundus mõttetu pesumasinat osta, kuidas naabrite vaheline suvaline tüli võib lõppeda mõrvamisega, linnaliinides on täiesti igapäevane paljaks röövimine ning kohalike veidrast Coca Cola lembusest/sõltuvusest.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tantsutreener välismaal: inimesed tantsivad maskides ja pole mingit probleemi!

243. osa: Tantsutreener välismaal: inimesed tantsivad maskides ja pole mingit probleemi!

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline on tantsutreener Jane Kensap-Künnapas, kes armastab reisida ning samal ajal külastada kaugetes maades erinevaid tantsutreeninguid.

Jane tunnistab, et Eestis pole eriti tihti võimalik panna end õpilase rolli. Seega teeb ta seda välismaal – näiteks tänavu veetis Jane ligi kaks kuud Hispaanias ning loomulikult ei jätnud ta tantsusaali minemata. Samas nendib saatekülaline, et treeninguid leida oli päris keeruline, sest kohalikud suhtusid uutesse huvilistesse ettevaatlikult. Millised olid sealsed treeningualased piirangud ja võimalused, Jane ka selgitab.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tenerifel koroonaajal: pere tegi kõrbesse pesa, kuid politseinikud ähvardasid trahvida!

239. osa: Tenerifel koroonaajal: pere tegi kõrbesse pesa, kuid politseinikud ähvardasid trahvida! by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külalisteks on Pille ja Marko Lukin, kes suundusid aasta algul Tenerifele ning plaanisid seal olla mitu kuud. Siis vallutas aga koroonaviirus maailma ning nende plaanid pöörati pea peale.

Laias laastus võib Pille, Marko ning nende pisipoja aja Tenerifel jagada kaheks: seiklused enne koroonaaega ning katsumused pärast seda. Nad tunnistavad, et eeldasid, et kõrbes on koroonaajal mõnus olla, sest läheduses inimesi ei ole. Pere seadis end sisse, tegi matkabussi ette toa, valmistas miniköögi… kõik oli mugav ja lausa idülliline! Aga siis tulid politseinikud neid hoiatama – matkabussist välja minna ei tohi või saab kopsaka trahvi!

Pille ja Marko otsisid seejärel sisehooviga maja, kuid tegemist oli samuti keerulise ülesandega. Nimelt oli keelatud turistidele elukohta rentida. Mis edasi sai ja kuidas viimaks kodumaale jõuti, kuula juba saatest!

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Eestlanna alustas Rio de Janeiros tänavamuusikuna, kuid jagas peagi lava Grammy võitjaga

238. osa: Eestlanna alustas Rio de Janeiros tänavamuusikuna, kuid jagas peagi lava Grammy võitjaga

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Pille-Rite Rei läks Brasiiliasse vahetusüliõpilaseks, kuid tänu õnnele ning oma andele hakkas ta seal peagi inimeste ees laulma.

Kuna Pille-Ritel polnud palju raha, käis ta tänaval laulmas. Noor naine õhkab, et oli imeline Ipanemas olles ning seal elades laulda maailmakuulsat lugu „A Girl From Ipanema“.

Kui esialgu esines ta tänaval, siis peagi juba suuremate rahvahulkade ees, muuhulgas astus ta üles isegi Grammy võitnud Roberto Menescaliga. Lisaks mindi kohalike muusikutega väikesele tuurile mööda Brasiiliat.

Kui koroonat ei oleks vahele tulnud, oleks Pille-Rite praegugi Rio de Janeiros.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Triin Lellep Pariisi ooperilavale jõudmisest:kaotasin hääle ega suutnud kolm aastat laulda

237. osa: Triin Lellep Pariisi ooperilavale jõudmisest:kaotasin hääle ega suutnud kolm aastat laulda

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline on ooperilaulja Triin Lellep, kes ilmutas hiljuti raamatu „Minu Pariis“.

Triin lubas juba kaheksanda klassi tüdrukuna Pariisis olles, et sinna linna ta ühel päeval kolib. Kui esialgu läks Triin sinna ajutiselt modellitööd tegema, siis lõpuks elas ta seal lausa seitse aastat.

Triin töötas Pariisis nii ooperiagendina, muusikaõpetajana kui ka laulis siin-seal. Ta jutustab saates üsna palju Pariisi ja Prantsusmaa muusikamaastikust ning nendib: Pariisis on meeletult keeruline läbi lüüa, sest kõik talendid koonduvad just sinna.

Sama keeruline on Prantsusmaa pealinnas end sisse seada. Näiteks on paras katsumus leida kodu, mis ei maksaks liiga palju või poleks ulmeliselt pisike. Samamoodi tuleb jõuda pariislasteni – viimastel (nagu me ilmselt teame) on aga omamoodi iseloom ja vaated elule. Samas on kõik seda väärt.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Eestlanna Liibanonis: elukaaslase palk muutus nii madalaks, et polnud enam mõtet tööl käia

235. osa: Eestlanna Liibanonis: elukaaslase palk muutus nii madalaks, et polnud enam mõtet tööl käia by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Elisabeth Viinalass räägib Liibanonist ning nendib, et seal elamine paneb üsna tihti peast kinni hoidma ja mõtlema: kuidas on võimalik, et kogu aeg juhtub midagi?

Mõned teemad, mis tulevad saates jutuks:

– Kui jõukatel liibanonlastel polnud koroonaajal enam raha maksta oma kolmandatest riikidest tulnud koduabilistele, viidi viimased tolle koduriigi saatkonna ette ja jäeti maha. Nii magasid mõned koduabilised Etioopia (või mõne teise riigi) saatkonna ees seni, kuni neid aidati.

– WhatsAppi maksustamissoov põhjustas meeleavaldused.

– Elisabeth elab selles Beiruti piirkonnas, kus augustikuus toimus suur plahvatus. Selle kandi inimestele on jagatud toiduabi ning ka Elisabeth on seda saanud.

– Elisabethi elukaaslasel muutus inflatsiooni tõttu palk nii madalaks, et tundus mõttetu üldse tööl käia. Nii tuli ta töölt ära ja hakkas kala püüdma.

– Kuna pereemad on tihti kodused, siis pojad ei ole oma elu peale minnes harjunud lillegi liigutama. Mida sellisel puhul teha?

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Merineitsiks riietuv eestlanna: olen trikoo vahel veest nii palju prügi välja toonud

234. osa: Merineitsiks riietuv eestlanna: olen trikoo vahel veest nii palju prügi välja toonud

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Merle Liivand on meedias silma paistnud millegi väga omapärasega – nimelt on ta riietunud Merineitsiks ning püstitanud sedaviisi ujudes maailmarekordi.

Kõigel sellel on aga Merle sõnul sügavam tähendus – tema eesmärk on õpetada inimesi ookeani armastama ja võidelda reostuse vastu.

Merle on elanud juba aastaid Ameerika Ühendriikides Floridas ning tõdeb, et sealmail on kohutavalt suured keskkonnaprobleemid. Kõike ostetakse plastikus ning lõpuks jõuab see vette – muide koroonaajastul on probleem veelgi suurenenud.

Merle tõdeb, et USA-l oleks Eestilt selles valdkonnas väga palju õppida.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Hispaanias näitlev eestlanna: öeldakse, et näitlejad on vaesed ja neil peab olema päristöö

228. osa: Hispaanias näitlev eestlanna: öeldakse, et näitlejad on vaesed ja neil peab olema päristöö

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Bianka Randell on elanud Hispaanias juba 11 aastat ning tegutseb sealmail näitleja ja modellina.

Bianka on lõpetanud Hispaanias lavakunstikooli. Kui Eestis on lavakasse sisse saamine ülimalt keeruline, siis Bianka sõnul on Hispaanias see märksa kergem. Kindlasti võis sisseastumiskatsetel olla boonuseks Bianka eriline välimus. Ta nendib muigega, et nii pikka ja blondi tüdrukut naljalt Lõuna-Hispaanias ei leia.

Kui Eestis on näitlejatöö pigem prestiižne, siis Hispaanias kipub vastupidi olema. Naljatatakse ikka, et näitlejad on vaesed ja neil peab teine töö ka olema.

Saates räägib Bianka näitlejatöö võludest-valudest; tükkidest, kus ta on osalenud; kandideerimisest; soovist filmimaailmas läbi lüüa ja loomulikult ka modellindusest.

Vestlust juhib Liina Metsküla.