Triniti Eetris: Ihaldusväärsed ettevõtted tekitavad turul ebavõrdsust

09.06.21 Triniti Eetris: Ihaldusväärsed ettevõtted tekitavad turul ebavõrdsust by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Kohalikku tehinguturgu vaadeldes tõid eksperdid välja, et kuigi üldiselt on hinnatasemed kõrged ja tehinguid on palju siis on hindade vahel ka suured käärid. Nimelt on ihaldusväärsete valdkondade ettevõtete hinnad on laes.
Redgate Capitali partner Aare Tammemäe: „Kui te olete õiges sektoris ja teil on piisavalt ambitsiooni ning tahate kasvada ja teete ka meeskonna suhtes õigeid valikuid, siis kallid ettevõtjad, teil on täna peo aeg“.

Ihaldusväärsete valdkondadena toodi välja taastuvenergeetika, infotehnoloogia, finantsteenused ja logistika. Ekspertide sõnul liigub suurem osa rahast nende valdkondade ettevõtetesse, sest nende valuatsioonid on väärtulikumad.
Saatekülaliste sõnul on madalama väärtusega näiteks tootmisettevõtted, sest nende ärimudelites pole skaleeritavuse efekti ja ihaldusväärsust.

Saates räägime kohaliku tehinguturu tervisest ja viimase aja arengutest. Saate teises pooles ka laiemalt kapitali kaasamisest ning investeeringu- ja võlakirjaturust.

Külas on advokaadibüroo Triniti partner ja vandeadvokaat Tõnis Tamme (pildil paremal) ning investeerimispanganduse ettevõtte Redgate Capitali partner ja juhatuse liige Aare Tammemäe (vasakul). Saadet juhib Gregor Alaküla.

Sisuturundussaade: MyDello – logistikute SkyScanner tänasest avalik

26.04.21 Sisuturundussaade: MyDello – logistikute SkyScanner tänasest avalik

Kuula:

Kirjeldus:
Tänasest avatakse laiemale publikule „logistikute SkyScanneriks“ ristitud tarnete korraldamise platvorm MyDello, mis annab ettevõtetele võimalusi liigutada lihtsalt ja mugavalt mistahes saadetisi üle kogu maailma. Kuidas Logistika Plussi ja Balti Logistika eestvedamisel nullist üles ehitatud keskkond täpsemalt töötab, millised on selle kasutusvõimalused, mis on selle eelis seniste samalaadsete lahenduste ees, selgitab saates ettevõtmise turundus- ja kommunikatsioonijuht Sigrid Ojavee.

Saadet juhib Tõnu Tramm.

Ärikliendid roolis: Eesti mängis maanteetranspordi arenguvõimalused naabritele maha

25.03.21 Ärikliendid roolis: Eesti mängis maanteetranspordi arenguvõimalused naabritele maha by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne „Ärikliendid roolis“ saade võtab luubi alla teema, mis piltlikult öeldes võiks Eesti riigijuhid maa peale tuua ja panna neid pikaks ajaks unustama maksudega mängimise. Nimelt tellis Eesti transpordifirma Fintruck OÜ ühe uuringu, mis võrdleb Eesti, Läti ja Leedu autovedajate konkurentsivõimet.

Uuringust selgub, et Eesti transpordisektori areng on nagu kännu taha kinni jäänud. Alates 2013. aastast pole see kasvanud vaatamata SKT jõudsale kasvule mitte üks põrm, samal ajal kui Lätis on see kahekordistunud, Leedus aga suisa neljakordistunud. Rääkimata sellest, et Leedu maanteetranspordi teenuste maht on täna Eesti omast tervelt 12 korda suurem ning Leedu transpordisektori hüppeline kasv toimus aastatel 2015-2016, ehk ajal, mil Eesti tõsis hüppeliselt diislikütuse aktsiisi.

Äripäeva logistikauudiste teemaveebi juhi Tõnu Trammi vestluspartneriteks on uuringu autor, OÜ Lohelend analüütik Harli Uljas ja Eesti Rahvusvaheliste autovedajate Assotsiatsiooni nõukogu esimees Einar Vallbaum.

Saadet toetab Neste Eesti.

Ärikliendid roolis: Diisliaktsiisi langus peab jääma püsivaks

25.02.21 Ärikliendid roolis: Diisliaktsiisi langus peab jääma püsivaks by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Via 3L juht Rainer Rohtla ütles Ärikliendid roolis raadiosaates, et kui uus valitsus ei muuda diisliaktsiisi langetust püsivaks, liigub tankimine taas Eestist välja. Ja seekord palju kiiremini, kui pärast 2015. aasta aktsiisitõusu.

Eelmine valitsus langetas mullu 1. maist diislikütuse aktsiisi 493 eurolt 372 eurole 1000 liitri kohta. Transpordisektorile ja kogu Eesti majandusele tervikuna oli see väga positiivne otsus, mis aitas taastada meie vedajate konkurentsivõimet ning tõi tagasi Eestisse suure osa lõunanaabrite juurde kolinud tankimistest.

Paraku oli tegemist ajutise otsusega ning praeguse seisuga tõuseb aktsiis 1. mail 2022 tagasi endisele tasemele, kui uus valitsus seda otsust ära ei muuda. Via 3L juhatuse esimehe ja Eesti Logistikaettevõtete Assotsiatsiooni nõukogu liikme Rainer Rohtla sõnul on see tõsine probleem, sest kui aktsiis peaks tagasi tõusma, kaob tankimine Eestist kiiremini kui 2015. aastal.

Teine saatekülaline, Õliühingu tegevjuht Mart Raamat tõdes, et 10 kuud, mis Eestis on olnud madalam diislikütuse aktsiis, on tankimismahud meie tanklates kasvanud sedavõrd jõudsalt, et rahaliselt ei ole riik mitte sentigi kaotanud. Küll aga kõvasti võitnud kogu Eesti majandus.

Millised on aktsiisi languse positiivsed mõjud logistikasektorile ning Eesti kütusemüüjatele ning millist kahju võib kaasa tuua selle tagasi tõstmine, arutlevad saates Via 3L juhatuse esimees ja Eesti Logistikaettevõtete Assotsiatsiooni nõukogu liige Rainer Rohtla ning Eesti Õliühingu tegevjuht Mart Raamat.

Saadet juhib Äripäeva ajakirjanik Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.

Armin Tüll – logistikarevolutsiooni läbi viia aitav turundaja ja ettevõtja

“Edu Valem” #24 | Armin Tüll – logistikarevolutsiooni läbi viia aitav turundaja ja ettevõtja

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingu “Edu Valem” 24. osas läksime uurima valdkonda, mis meil paljudes osades pinnale on kerkinud – turundust. Meil oli külas turundaja, ettevõtja, isa ja abikaasa ning hetkel Sixfoldi turundusjuhina töötav Armin Tüll.

Rääkisime Arminiga sellest, kuidas ta noore mehena koos äripartneriga lükkas käima veebiturundusettevõtte WSI Online’i Eesti frantsiisi ning on alates sellest hetkest olnud Eestis digiturunduse eesliinil.

Lahkasime Armini abiga palju ka küsimust, kuidas ühildada ettevõtlust pereeluga nii, et esimeses saaks nautida edu ja teine selle kõrval ei kannataks. Loomulikult rääkisime rahast ja sellest, kas palju raha teeb inimese õnnelikuks.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

Fookuses tark tööstus: üllatav põhjus takistab Eesti ettevõtteid kõrgelt lendamast

16.07.20 Fookuses tark tööstus: üllatav põhjus takistab Eesti ettevõtteid kõrgelt lendamast

Kuula:

Kirjeldus:
Saates tuleb juttu sellest, kuidas pääseda välja keskpärasuse lõksust välja ehk ettevõte väärtusahelas kõrgemale liikuda saaks. Selgub üllatav põhjus, mis siinseid ettevõtteid kõrgemalt lendamast tagasi hoiab.

Räägime sellest, kuidas Logistika Pluss on kujunenud logistikateenuse pakkujast tööstusettevõtete tulemuste võimendajaks, ambitsioonikate eesmärkide seadmisest, kuidas kriisi ettevõtte laiendamiseks ära kasutada ning selleks ka vahendeid leida, kui selleks peaks vajadus tekkima.

Saates on külas Logistika Pluss OÜ juht Toomas Orutar, EASi rakendusuuringute programmi projektijuht Kaupo Reede ja IT-ettevõtete liidu asepresident ning IT-ettevõtte Columbus Baltikumi juht Ivo Suursoo.

Saatejuht on Rivo Sarapik.