Nahkhiireuurimus ja ebatavalised loomakohtumised

Nahkhiireuurimus ja ebatavalised loomakohtumised

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses osas tuleb juttu sellest, kuidas ma kohtasin nahkhiireuurijaid ja käisin nendega tegemas välitööd. Samuti loodan, et avastasin uue kose ning lisaks kuulete paarist huvitavast kogemusest ja kohtumisest loomadega.

Helgi Toomsalu. Loomus ja seksuaalsus

Helgi Toomsalu. Loomus ja seksuaalsus

Kuula:

Kirjeldus:
Alustame uut aastat intervjuuga, mis salvestatud 2020 novembri lõpus. Elina sõidab sel korral metsade vahele külla seksuoloog-psühhiaater Helgi Toomsalule, kellega koos lahatakse inimloomust, poliitikat, meie sarnasust loomadega ning loomulikult seksuaalsust.
Toeta meie podcasti valmimist ja saa ligipääs erisaadetele: patreon.com/armastusest
Jälgi meid:
Instagram: instagram.com/podcastarmastusest
Facebook: facebook.com/podcastarmastusest
Twitter: twitter.com/armastusest
Kuula meie Spotify muusikanimekirja.

Vegan kosmeetika

Vegan kosmeetika

Kuula:

Kirjeldus:
Kas teadsid, et kosmeetikatööstuse loomkatsete tõttu sureb igal aastal sadu tuhandeid loomi? Mida kujutab endast vegan kosmeetika ja kuidas erineb see julmusevabast kosmeetikast? Kuidas teadlikumalt ilutooteid osta? Nendele küsimustele otsime vastuseid koos Tea Tüüriga, kes on Loomuse vabatahtlik.

Tiit Maran “Kuidas inimesed ja loomad suudavad koos eksisteerida?”

Ekspert eetris: Tiit Maran “Kuidas inimesed ja loomad suudavad koos eksisteerida?”

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran, kellega räägime inimestest ja loomadest.

Keskkonna ja kultuuri omavahelistes suhetes on kriis, mitte lihtsalt keskkonnakriis. Me inimestena oleme samuti kui väikesed ökosüsteemid. Loomad on tegelikkuses tunnetuslikud olendid. Inimenegi võiks olla nii nutikas, et võiks mõista – loomad pole lihtsalt mehaanilised olendid.

Lisaks räägime uuest raamatusarjast ja huvitavatest näidetest. Kas loomad oskavad hoolida, valetada, matemaatiliselt mõelda jne. Loom oma loomulikus keskkonnas ja ka inimkeskkonnas, näiteks loomaaias. Mida tähendab loom inimkultuuris? Kas loomal on eneseteadvus? Kui aega üle jääb, siis ehk põikame ka põlisrahvaste juurde. Saatejuht on BFMi lektor Mart Soonik.

Sõber Andreas ja streik tulid Guajaanasse külla

Sõber Andreas ja streik tulid Guajaanasse külla

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses episoodis jutustan teile tegevustest ja loomadest, mida tegime ja keda nägime oma sõbra Andreasega, kes lendas mulle Guajaanasse külla. Paljud asjad keeras aga tuksi üks suurejoonelisem streik. Head kuulamist!

Eelnõuga Riigikogus

Eelnõuga Riigikogus

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas on läinud karusloomafarmide keelustamise eelnõul Riigikogus? Mis saab edasi? Oma mõtteid ja muljeid jagavad Loomuse liikmed Martin Garbuz, Marko Lepik ja Mattias Turovski. Lisaks annab Riigikogu liige Liina Kersna ülevaate sellest, miks ta karusloomafarme ei toeta.

Liina Ariadne Pedanik – suurtest inimestest, kurjadest kommentaatoritest ja uuest singlist.

#59 Liina Ariadne Pedanik – suurtest inimestest, kurjadest kommentaatoritest ja uuest singlist.

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on külas kõige armsam inimene – muusik, sisulooja ja suur loomaarmastaja – Liina Ariadne Pedanik. Tänases saates räägime me temaga kurjadest netikommentaatoritest, suurtest inimestest ja uuest singlist.

Keelustame karusloomafarmid

Keelustame karusloomafarmid

Kuula:

Kirjeldus:
Miks tuleb Eestiski keelustada karusloomafarmid? Küsisime taas parlamendiliikmeid. Hoolimata suvepuhkusest leidis kolm Riigikogu liiget aega, et rääkida sellest, miks nad toetavad karusloomafarmide keelustamist ning vastavat eelnõu.
Saates avaldavad arvamust Keit Pentus-Rosimannus Reformierakonna fraktsioonist, Oudekki Loone Keskerakonna fraktsioonist ning Jaak Juske Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist.

Erinevatest inimestest ja autoseiklused

Erinevatest inimestest ja autoseiklused

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses osas kuuleb nautuke, mida peale putukapüüdmise veel pidin tegema. Samuti räägin pakast, saimiiridest, sõprade leidmisest, ühtedest kaunitest lindudest. Lisaks veel ka mõni tore juhtum autodega, kust saate teada mida saab veel šašlõki vardaga peale hakata.

Suvised uudised

Suvised uudised

Kuula:

Kirjeldus:
Saates tuleb juttu karusloomafarmide keelustamise eelnõust, mida Riigikogu hakkab menetlema pärast suvepuhkust. Samuti räägime naaritsafarmide lõpust, kampaaniast Lihavabad jaanid ning Loomuse suvistest tegemistest. Podcasti külalisteks on Loomuse juhatuse liikmed Martin Garbuz ja Rando Liiva.