loomad

Stream episode Episood 62: Koer raputab pead või kratsib pidevalt? Probleem võib olla kõrvades by Loomaarst taskus podcast

Stream episode Episood 62: Koer raputab pead või kratsib pidevalt? Probleem võib olla kõrvades by Loomaarst taskus podcast Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1793271133-loomaarsttaskus-episood-62-koer-raputab-pead-voi-kratsib-pidevalt-probleem-voib-olla-korvades.mp3 Kirjeldus: published on 2024-04-05T06:17:54Z Koera-kassi kõrvamured on aga hoopis teistsuguse tekkelooga kui inimesel ja kuuluvad enamasti nahahaiguste-, mitte kõrva-, kurgu- ja ninaarsti pädevusse. Kindel on see, et külmetus, tuuletõmbus ja nohu loomadel kõrvapõletikku ei tekita….

Read More

Episood 61: Milliseid elukaid lemmikute sees leidub?

Episood 61: Milliseid elukaid lemmikute sees leidub? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1781740164-loomaarsttaskus-episood-61-milliseid-elukaid-lemmikute-sees-leidub.mp3 Kirjeldus: Juttu tuleb parasiitidest, immuunsüsteemist ja muidugi lemmikloomadest. Külaline on veterinaarparasitoloog Liina Laaneoja, saadet juhib loomaarst Tiina Toomet. Mõned lihtsad nõuanded: 1. Pese alati enne söömist käsi. 2. Korista oma lemmiklooma tagant tema väljaheited kohe ja värskena, nii ei jõua parasiidimunad nakkusohtlikuks muutuda. 3. Kassi liivakasti…

Read More

Episood 60 : Kuidas aidata, kui loom lonkab?

Episood 60 : Kuidas aidata, kui loom lonkab? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1768948884-loomaarsttaskus-episood-60-kuidas-aidata-kui-loom-lonkab.mp3 Kirjeldus: Lonkava loomaga peab kindlasti arsti poole pöörduma. Omanik ei oska sageli hinnata, kui valus selline longe on ja kuidas loom kannatab.

Read More

Episood 57: Meie oma tõug eesti hagijas

Episood 57: Meie oma tõug eesti hagijas Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1755864708-loomaarsttaskus-episood-57-meie-oma-toug-eesti-hagijas.mp3 Kirjeldus: Erinevaid koeratõuge on maailmas üle 360, kuid ainult üks neist on aretatud Eestis. Kõlava ja meeloodilise häälega eesti hagijas on jahimehe töökas kaaslane jänese-, rebase- ja ilvesejahil. Eesti haigijas on ka Eesti Kennelliidu vapikoer. Saadet juhtis Tiina Toomet, külaline on Maris Siilmann.

Read More

Episood 58: Miks koerad rapivad ning miks on sotsialiseerimine tähtis?

Episood 58: Miks koerad rapivad ning miks on sotsialiseerimine tähtis? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1742066421-loomaarsttaskus-miks-lopevad-koerad-rapivad-ning-miks-on-sotsialiseerimine-tahtis.mp3 Kirjeldus: Tänases saates räägime dr. Anu Poopuuga, miks on sotsialiseerimine tähtis ning millal ja kuidas tuleks seda teha. Mida tähendab, et koerad on eluks ette valmistamata. Saatejuht on Tiina Toomet.

Read More

Episood 57: Salapärased ja põnevad kassid ei lase endale ligi

Episood 57: Salapärased ja põnevad kassid ei lase endale ligi Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1728413892-loomaarsttaskus-episood-57-millied-imeloomad-on-soti-kassid.mp3 Kirjeldus: Tänases podcastis on külas loomaarst Karin Roth, kes oskab teistest rohkem kasside keelt. Salapärased ja põnevad kassid ei lase endale ligi ja võivad varjata oma haiguseid surmani. Saadet juhtis Tiina Toomet.

Read More

Episood 56: Päevakajalised uudised Eesti veterinaariast

Episood 56: Päevakajalised uudised Eesti veterinaariast Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1715548773-loomaarsttaskus-episood-56-paevakajalised-uudised-eesti-veterinaariast.mp3 Kirjeldus: Eesti Loomaarstide Ühing asutati üle saja aasta tagasi. Vahepeal jõuti luua ka väikeloomaarstide selts, mis nüüd eelmainituga ühines. Kuhu liigub veterinaaria Eestis ja mis on uudiseid? Külaline oli loomaarst Madis Leivits, saadet juhtis Tiina Toomet.

Read More

Episood 55: Aastalõpusaade loomasõpradele

Episood 55: Aastalõpusaade loomasõpradele Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1702907472-loomaarsttaskus-episood-55-aastalopusaade-loomasopradele.mp3 Kirjeldus: ”2023 aasta viimane podcast “Loomaarst taskus” toob teieni loomaarstide tervitusi kaugelt ja lähedalt. Olge hoitud, kaitske ja ravige loomi, ärge unustage kiita end ja oma kolleege, leidke aega perele ja hobideks ka väljapool loomaarstiteadust.”

Read More

Episood 54: Need toidud võivad olla surmavad

Episood 54: Need toidud võivad olla surmavad Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1685379573-loomaarsttaskus-episood-54-need-toidud-voivad-olla-surmavad.mp3 Kirjeldus: Pühadeaegne ülesöömine ohustab ka lemmikloomi. Lisaks kiputakse neile jõulumeeleolus ka ebasobivaid palakesi poetama. Tänane podcast räägib pidulaua ohtudest. Saatejuht on Tiina Toomet, külaline dr. Katrin Mägi.

Read More

Episood 53: Milline metsloom vajab abi?

Episood 53: Milline metsloom vajab abi? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1673540814-loomaarsttaskus-episood-53-madis-leivits-i.mp3 Kirjeldus: Milline metsloom vajab abi? Vahel on abitust raske hinnata. Siis võiks looma/lindu jälgida, pildistada, filmida, fikseerida asukoht ja teatada või küsida nõu telefonilt 1247. Külas on maaülikooli loomaarst dr. Madis Leivits.

Read More