Suvised uudised

Suvised uudised

Kuula:

Kirjeldus:
Saates tuleb juttu karusloomafarmide keelustamise eelnõust, mida Riigikogu hakkab menetlema pärast suvepuhkust. Samuti räägime naaritsafarmide lõpust, kampaaniast Lihavabad jaanid ning Loomuse suvistest tegemistest. Podcasti külalisteks on Loomuse juhatuse liikmed Martin Garbuz ja Rando Liiva.

Küsitleme Riigikogu liikmeid

Küsitleme Riigikogu liikmeid

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates kaardistame Riigikogu liikmete arvamusi karusloomafarmide teemal. Teeme juttu Siret Kotka ja Andrei Korobeinikuga Eesti Keskerakonna fraktsioonist ning Jaak Valgega, kes kuulub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni. Uurime neilt, miks pooldavad nemad karusloomafarmide keelustamist ja milliseid argumente siinjuures välja toovad?

Loomatööstusest pärit haigused

Loomatööstusest pärit haigused

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on jutuks zoonootilised ehk loomadelt inimestele üle kanduvad haigused. Kuidas jõuavad need loomatööstusest inimesteni ja millele praeguse kriisi valguses mõelda võiks? Millised väljavaated ja võimalused seisavad majanduse ees – kas inimkonnal on ehk aeg üles ehitada uutlaadi majandus, mis välistaks loomade ekspluateerimise?

Oma sisukaid vaateid jagavad tänases saates loomaõiguslane ja aktivist Kadri Taperson (loe ka tema blogi kkadriblog.com), keskkonnaeetik ja Loomuse liige Mattias Turovski ja Tallinna energiaagentuuri kliimaekspert Marek Strandberg.

Loomasõbralik tätoveerimine

Loomasõbralik tätoveerimine

Kuula:

Kirjeldus:
Mida kujutab endast loomasõbralik ja võimalikult väikest keskkonnajälge tekitav tätoveerimine ja mis innustab Bibi Kahki stuudiost Bad Pen Pal sellega tegelema?
Vaata ka: https://www.facebook.com/badpenpal/

Loomuse vabatahtlikud

Loomuse vabatahtlikud

Kuula:

Kirjeldus:
Millega tegelevad Loomuse vabatahtlikud ja milliseid põnevaid kogemusi see annab? Mis üldse motiveerib neid loomaõiguse teemadega töötama? Neil teemadel vestleme Loomuse projektijuht Anu Tensingu ja vabatahtlik Sirli Spelmaniga.
Vaata lisa https://loomus.ee/tule-vabatahtlikuks/

Meeleavaldus

Meeleavaldus

Kuula:

Kirjeldus:
Laupäeval, 11. jaanuaril kogunes Tallinna vanalinnas üle 300 loomakaitsja, kes toetavad karusloomafarmide sulgemist. Riigikogu ees võtsid sõna Loomuse loomade heaolu töörühma juht Martin Garbuz, Läti loomade eestkoste organisatsiooni Dzīvnieku brīvība juht Katrīna Krīgere, Eestimaa Rohelised juht Züleyxa Izmailova ja riigikogu liige, sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski. Kuula reportaaži!

Aasta 2019 kokkuvõte

Aasta 2019 kokkuvõte

Kuula:

Kirjeldus:
Mida põnevat tõi Loomusele kaasa lõppev aasta? Milliseid edusamme astuti ja millised kampaaniad ning algatused jõudsid laiema publikuni? Aasta võtavad kokku Loomuse liikmed Martin Garbuz, Anita Jürson ja Anu Tensing. Saatejuht on Sven Paulus.

Karusnahavaba reede

Karusnahavaba reede

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on 29. november, mida tähistatakse karusnahavaba reedena. Vestleme kodumaise kosmeetikafirma LUMI algatusest, mis toetab Loomust karusloomafarmide keelustamisel. Räägime ka Taimetoidumessil esinenud USA Humane Society moepoliitika juhi PJ Smithiga sellest, millised on globaalsed ja regionaalsed arengud karusloomade teemal.
#FurFreeFriday #AnimalRights #FurFreeEstonia

Oktoobri uudised ja Taimetoidumess

Oktoobri uudised ja Taimetoidumess

Kuula:

Kirjeldus:
Oktoober tõi Loomusele tihedat tööd: osalesime nii End the Cage Age kampaanias kui ka Fur Free Alliance kohtumisel. Novembris aga toimub Kultuurikatlas järjekordne ülipõneva kavaga Taimetoidumess. Kõigest lähemalt räägib Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. Vaata ka http://taimetoidumess.ee

Taimsed Valikud ja „Puuriuksi avades“

Taimsed Valikud ja „Puuriuksi avades“

Kuula:

Kirjeldus:
Anita Jürson ja Anu Tensing tutvustavad lähemalt Loomuse veetavat programmi Taimsed valikud, mida saab lähemalt uudistada www.taimsedvalikud.ee.

Samuti räägime dokumentaalfilmist „Puuriuksi avades“, mis linastus septembris nii Tartus kui Tallinnas. Film jälgib mitme aasta vältel loomaõiguste advokaadi Steven Wise’i tegemisi, kes püüab saavutada ajaloos esmakordset kohtuvõitu, millega šimpansitele antaks isikustaatus. Linastuse järgseid muljeid jagavad Kadri Sikk ja Marko Lepik.

#podcast #animaladvocacy #loomus #eestkoste #estonia