majandus

Eksprdid: kõik märgid näitavad, et hinnatõusule tuleb pidur peale

Eksprdid: kõik märgid näitavad, et hinnatõusule tuleb pidur peale Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1256427460-majandusaruanne-eksprdid-koik-margid-naitavad-et-hinnatousule-tuleb-pidur-peale.mp3 Kirjeldus: Hinnatõus küll pidurdub, kuid ei saa üle ega ümber sellest, et selle peamine põhjus saab olema see, et baas on lihtsalt nii kõrge. Inflatsioonist ja selle mõjutamisest räägivad Tõnu Mertsina Swedbankist ja Kristo Aab LHV-st.

Read More

MAJANDUSARUANNE | Puiduturu seis on keeruline. Õhus on 600 000 tihumeetri küsimus

MAJANDUSARUANNE | Puiduturu seis on keeruline. Õhus on 600 000 tihumeetri küsimus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1244000413-majandusaruanne-majandusaruanne-puiduari-keeruline-seis-mixdown.mp3 Kirjeldus: Arutame saatekülalistega, mis toimub puiduturul Vene turu kadumise järel. Kui paljud töökohad on ohus? Mida soovivad praegu töösturid? Miks ei ole puidu asendamine sugugi reaalne?

Read More

Milline võiks olla Hiina roll Venemaa aitamisel? Kuidas läheb Venemaa majandusel?

Milline võiks olla Hiina roll Venemaa aitamisel? Kuidas läheb Venemaa majandusel? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1240064527-majandusaruanne-milline-voiks-olla-hiina-roll-venemaa-aitamisel-kuidas-laheb-venemaa-majandusel.mp3 Kirjeldus: Seekordses osas räägime taas sõja mõjust majandusele ning fookuses on Hiina roll ning Venemaa majandus nii eraisikute kui riigiaparaadi vaates. Külalisteks Eesti Panga peaökonomist ja Presidendi majandusnõunik Kaspar Oja ning Luminor panga peaökonomist Lenno Uusküla.

Read More

MAJANDUSARUANNE | Kuidas on sõda mõjutanud Eesti ja Venemaa majandust

MAJANDUSARUANNE | Kuidas on sõda mõjutanud Eesti ja Venemaa majandust Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1236003367-majandusaruanne-majandusaruanne-kuidas-on-soda-mojutanud-eesti-ja-venemaa-majandust.mp3 Kirjeldus: Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina ja LHV majandusanalüütik Kristo Aab arutlevad, kes on sõja tõttu suurimad kaotajad Eestis ning milline on Vene majanduse väljavaade. Viimase puhul midagi head rääkida ei ole. Saatejuht Tanel Saarmann.

Read More

Majandusaruanne | Uued trendid tööturul pakuvad nii võimalusi kui ka väljakutseid

Majandusaruanne | Uued trendid tööturul pakuvad nii võimalusi kui ka väljakutseid Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1207703722-majandusaruanne-majandusaruanne-uued-trendid-tooturul-pakuvad-nii-voimalusi-kui-ka-valjakutseid.mp3 Kirjeldus: Delfi Ärilehe podcast “Majandusaruanne” võtab oma esimeses saates fookusesse tööturu olukorra ja uusimad trendid selles vallas. Sedavõrd dünaamilises valdkonnas toimub alati midagi huvitavat ning võib tõdeda, et uus olukord nõuab uut mõtlemist ja lähenemist. Tegemist on sisuturundussaatega!

Read More

Tehinguturu analüüs. Kes on Eestisse meelitanud investorite raskekahurväe?

Tehinguturu analüüs. Kes on Eestisse meelitanud investorite raskekahurväe? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1203157519-majandusaruanne-tehinguturu-analuus-kes-on-eestisse-meelitanud-investorite-raskekahurvae.mp3 Kirjeldus: Saates räägivad kolme advokaadibüroo tehinguadvokaadid sellest, millised ja miks olid möödunud aasta märgilisemad tehingud Eestis ning mida toob tulevik.

Read More

Milliseid muutuseid toob kaasa tänavune sügis tööturul? Kas töötute arv hakkab taas kasvama?

Milliseid muutuseid toob kaasa tänavune sügis tööturul? Kas töötute arv hakkab taas kasvama? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1114854391-majandusaruanne-milliseid-muutuseid-toob-kaasa-tanavune-sugis-tooturul-kas-tootute-arv-hakkab-taas-kasvama.mp3 Kirjeldus: Töötukassa Tallinna ja harjumaa osakonna juht Siim Sarapuu selgitab seekordses saates, milliseid arenguid võib tööturul näha sel sügisel, kuivõrd poolteist aastat tagasi alanud viiruseperiood on paljude tööharjumused ja – mõtted segi löönud.

Read More

Uued korterid ja ridamajad ootavad hinnatud piirkondades omanikke

Uued korterid ja ridamajad ootavad hinnatud piirkondades omanikke Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1096947439-luup-uued-korterid-ja-ridamajad-ootavad-hinnatud-piirkondades-omanikke.mp3 Kirjeldus: Eco Advice Kinnisvara tegevjuht rääkis ettevõtte täpsematest tegevussuundadest, värskematest arendusprojektidest ja sellest, kuidas langetada otsus kvaliteetse eluaseme valimisel uusarendusse

Read More

Joogivee nappus. Milleks peavad nii tarbijad kui vee-ettevõtted järgmistel aastatel valmis olema?

Joogivee nappus. Milleks peavad nii tarbijad kui vee-ettevõtted järgmistel aastatel valmis olema? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1081775851-majandusaruanne-joogivee-nappus-milleks-peavad-nii-tarbijad-kui-vee-ettevotted-jargmistel-aastatel-valmis-olema.mp3 Kirjeldus: Nii nagu 2018. aastal on ka sel suvel tabanud Tallinna lähivaldu ja pealinnast kaugemaid piirkondi eriti kuumadel päevadel tarbevee nappus, sest inimesed kipuvad joogivett aedade ning kasvuhoonete kastmiseks kasutama. Kohalikud elanikud ise näevad aga kurja juurt ülekäte läinud kinnisvaraarenduses. Kas…

Read More

Ehitustöölistel tuleb peagi hakata kiipkaarte kaasas kandma. Kus saaks uut süsteemi veel rakendada?

Ehitustöölistel tuleb peagi hakata kiipkaarte kaasas kandma. Kus saaks uut süsteemi veel rakendada? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1066998007-majandusaruanne-ehitustoolistel-tuleb-peagi-hakata-kiipkaarte-kaasas-kandma-kus-saaks-uut-susteemi-veel-rakendada.mp3 Kirjeldus: Maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna ametnikud Siim Tamm ja Oscar Õun räägivad seekordses saates uuest süsteemist, kus suurematel ehitusobjektidel tuleb kõigil töölistel enda tulekuid-minekuid hakata kiipkaardiga registreerima. Ehitussektori maksukahjud ulatuvad siiani ca 28 miljoni euroni, millest pool tuleb ümbrikupalkadega…

Read More