mälu

Halveneva mälu ja unustamise põhjuseks võib olla kilpnäärmehaigus

Halveneva mälu ja unustamise põhjuseks võib olla kilpnäärmehaigus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1035129127-tervist-halveneva-malu-ja-unustamise-pohjuseks-voib-olla-kilpnaarmehaigus.mp3 Kirjeldus: “Muutusin hajameelseks ja unustasin näiteks äsja ostetud toidu poodi. Ja nii mitmel korral,” kirjeldab 36aastane naine, kellel diagnoositi sünnitusjärgne kilpnäärme ületalitus.

Read More

Veresooned ja mälu – kuidas need seotud on?

Veresooned ja mälu – kuidas need seotud on? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/851324140-tervist-veresooned-ja-malu-kuidas-need-seotud-on.mp3 Kirjeldus: Milles seisneb mälu olemus, millised on mälu liigid, kas ja kuidas me mälu treenida saame? Ristsõnade lahendamisest on kahtlemata abi, kuid oma mälu heaks saame teha palju enam.

Read More

Mälu jukerdab. On see lihtne unustamine või algav dementsus?

Mälu jukerdab. On see lihtne unustamine või algav dementsus? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/566486649-tervist-malu-jukerdab-on-see-lihtne-unustamine-voi-algav-dementsus.mp3 Kirjeldus: Eestis elab 12000-15000 dementsusega inimest ning üsna sageli muutub nende elu pereliikmete ja meditsiinitöötajate teadmatuse tõttu maapealseks põrguks. Dementsusese olemusest ja selle ravivõimalustest räägib EELK Tallinna Diakooniahaigla juhataja ja sisehaiguste arst dr Jelena Leibur.

Read More