Juhtimispsühholoog Mare Pork: juhi sisemaailm on kõige suurem ressurss

Podcast #24: Juhtimispsühholoog Mare Pork: juhi sisemaailm on kõige suurem ressurss

Kuula:

Kirjeldus:
Kaasaegse juhtimise üks võtmeoskusi on võime ümber lülituda, räägib värskes podcasti osas juhtimispsühholoog Mare Pork, kes usub, et kõige suurem ressurss juhtide jaoks asub nende sees.
Eesti ühe kogenuima juhtide koolitaja Porki sõnul on juhi peamine ülesanne õhkkonna kujundamine ja see eeldab ka kõrget pingetaluvuse võimet. “Head juhid suudavad ennast kiiresti ümber lülitada,” ütleb Pork. Ta viitab ka trendile, kus juhtimisse on tulnud üha enam arusaamu ja metoodikaid idamaisest inimese mudelist, kus n.ö vaimu ja keha käsitletakse tervikuna. Teadvelolek, enesest hoolimine, oskus rõõmustada ja mitte sõltumine oma meeleoludes ja hinnangutes iseendale teistest, on teemad, millest Pork räägib.

Muuhulgas märgib Pork ka seda, et juhtimises on muutunud suhtumine kasumisse. Muidugi on kasum jätkuvalt oluline, ütleb Pork. Ent seda peab olema põnev ja arendav teha, lisab ta.
Raamatutest soovitab Pork lugeda Richard J Davidsoni “Aju emotsionaalne elu” ja Mark Bracketti “Permission to Feel”. Iga päev on lõplik. Me tahame teha oma parimat. Ja kui me seda teeme, siis peame olema rahul, ütleb Pork. Ligi 30 minutit põnevat juttu juhtimisest ja juhtimise psühholoogiast. Kuula ikka.

Soraineni sagedus. Psühholoog Mare Pork: tee iga 10 minuti tagant ümberlülitus

26.03.21 Soraineni sagedus. Psühholoog Mare Pork: tee iga 10 minuti tagant ümberlülitus

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas advokaadibüroo Sorainen partner Karin Madisson ja psühholoog Mare Pork. Saates arutletakse, kas maailm on muutunud igaveseks või on see ainult näiline. Teemaks tuleb, mida saavad juhid teha, et oma tiimi kriisiajal kaitsta, ja kuidas seejuures ise terveks jääda. Saatekülalised jagavad soovitusi, mida võiksid juhid eelmisest aastast tänasesse päeva kaasa võtta.

Saadet juhivad advokaadibüroo Sorainen advokaat Mario Sõrm ja partner Kaupo Lepasepp.

Teabevara tund: kuidas kriisis määramatuse ja tunnetega hakkama saada

14.05.20 Teabevara tund: kuidas kriisis määramatuse ja tunnetega hakkama saada

Kuula:

Kirjeldus:
„Teabevara tunni“ külalisteks on psühholoog, juhtide koolitaja ja nõustaja Mare Pork ning pereterapeut Katrin Saali Saul. Räägime sellest, millised emotsioonid meid kriisi ajal vallutavad ja miks me ei peaks praeguse olukorra üle kurtma.
Räägime juhtimisest ja juhtidest ning saame mõned kiired ja hästi töötavad nipid, kuidas ärevas ja heitlikus olukorras toime tulla.
Vestlust juhib Äripäeva teabekeskuse juht ja juhi teabevara peatoimetaja Liivi Kedelauk.