Mida saab igaüks meist teha kliima säästmiseks?

Mida saab igaüks meist teha kliima säästmiseks? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Oleme võtnud sihiks kliimaneutraalse Euroopa 30 aasta pärast. See tähendab, et riigina ei paiska me õhku rohkem kasvuhoonegaase, kui ökosüsteem suudab siduda. Kliimaneutraalsuse saavutamine oleneb meist kõigist: sellest, millist energiat ja transporti me kasutame ja mida tarbime. Kliima säästmiseks peame püüdma tootmises ja tarbimises ära kasutada kõik ressursid, neid ka taaskasutades. Üks suur keskkonnakoormuse allikas on tekstiilijäätmed. Inimesed toovad iga kuu uuskasutuskeskustesse 70 tonni tekstiili. Kuidas soodustada taaskasutust ja kliimasõbralikumalt tegutseda?

Arutelu juht:
Marii Karell
Osalejad:
Kadri Simson (Euroopa Komisjoni energeetikavolinik), Rene Kokk (Keskkonnaminister), Reet Aus (disainer), Harri Moora (Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus).
Korraldaja:
Euroopa Komisjoni esindus Eestis

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

episood 1

mida iganes – episood 1

Kuula:

Kirjeldus:
Räägin iseendaga tund aega ja kogen kõike, mis sellega kaasneb. peamiselt vaimne taandaereng. Lisaks mainin paari sõna ja lausega hetkeolukorda, mis on eriline. Pluss üritan aru saada, mis asi James Bond tegelikult on ja kas Marii Karell on valge või punane kala.

Kuidas saada palju lapsi?

Kuidas saada palju lapsi? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Otsus saada palju lapsi sõltub paljudest erinevatest teguritest. Keskmine eestlane soovib kahte või kolme last, kuid reaalsuses need soovid ei täitu. Paneel keskendub põhjustele ja teguritele, mis mõjutavad laste saamist ning osalejad jagavad isiklikke kogemusi ja seisukohti.

Arutelu juhib: Marii Karell (ajakirjanik)

Osalejad: Priit Sibul (Riigikogu liige, nelja lapse isa), Siiri Oviir (Eesti Naisliidu esinaine), Kerstin Meresma (Postimehe ajakirjanik)

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.