Martin Kutti

Maailm taskus Bideni 100 päevast

Maailm taskus Bideni 100 päevast Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210505.mp3 Kirjeldus: Heitsime pilgu peale USA uue presidendi Joe Bideni senistele tegemistele eri valdkondades alates koroonakriisist kuni relvavägivalla vähendamiseni. Stuudios selgitas olukorda ajakirjanik Merili Arjakas, saatejuht on Martin Kutti. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st.

Read More

Maailm taskus Ott Järvelaga

Maailm taskus Ott Järvelaga Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210428.mp3 Kirjeldus: Jalgpalli Euroopa Superliiga idee ja Euroopa jalgpallimudeli lammutamise hirm kutsus möödunud nädalal esile erakordselt vihase vastureaktsiooni, seda isegi kõige kõrgemal poliitilisel tasandil. Teemat selgitab Soocerneti ajakirjanik Ott Järvela. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida on kogupikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st. Saatejuht on Martin Kutti.

Read More

Netanyahu kitsikusest

Maailm taskus Netanyahu kitsikusest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210407.mp3 Kirjeldus: Iisraelis on olukord ühteaegu hea ja halb. Ühelt poolt on eduka vaktsineerimisprogrammi abil suudetud riik avada, teisalt ei paista lõppu juba kaks aastat kestnud sügavale poliitilisele kriisile. Postimehe ajakirjanikud Merili Arjakas ja Martin Kutti vaatavad, kuidas peale valimisi olukord paistab.

Read More

Maailm taskus Itaalia uuest valitsusest

Maailm taskus Itaalia uuest valitsusest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210217.mp3 Kirjeldus: Itaalia pöördus ajaloolise kriisi keskel teada-tuntud päästja poole ning riigipukki pandi Mario Draghi. Daniele Monticelli ja Martin Kutti võtavad luubi alla Itaalia poliitika ja proovikivid, millega Draghi silmitsi seisab. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida on võimalik täispikkuses vaadata Postimees TV-st.

Read More

Maailm taskus Sergei Metleviga

Maailm taskus Sergei Metleviga Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210127.mp3 Kirjeldus: Venemaal ja ka mujal tuldi möödunud nädalavahetusel tänavatele, et avaldada toetust vahistatud opositsiooniliidrile Aleksei Navalnõile. Tallinnas oli üks meeleavalduse organiseerijaid Sergei Metlev. Intervjuu on pärit saatest “Välispanoraam”, mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st. Saatejuht on Martin Kutti.

Read More

Maailm taskus Jevgeni Krištafovitšiga

Maailm taskus Jevgeni Krištafovitšiga Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210120.mp3 Kirjeldus: Seekord pöörame pilgu idapiiri taha, võttes teemaks Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi vahistamise. Külas oli kodanikuaktivist ja Euroopa Algatuste Keskuse juhataja Jevgeni Krištafovitš, saatejuht on Martin Kutti. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida saab täispikkuses vaadata Postimees TV-st.

Read More

Maailm taskus Brexiti tulemustest

Maailm taskus Brexiti tulemustest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210114.mp3 Kirjeldus: Neli ja pool aastat peale Brexiti hääletust jõudis Ühendkuningriik viimaks Euroopa Liidust lahkumiseni. See aga ei tähenda, et nüüdseks on kõik selge. «Maailm taskus» kutsus külla Martin Kutti. Koos Margus Partsiga võtsid nad kokku, mida lõpuks saavutati ja kas lõpptulemus vääris kolme briti peaministrit.

Read More

Maailm taskus globaalsest vaesusest

Maailm taskus globaalsest vaesusest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20201209.mp3 Kirjeldus: Maailmapanga andmeil tõukab koroonaviiruse pandeemia sel aastal äärmuslikku vaesusesse 88-115 miljonit inimest ja kuigi viimase 30 aastaga on äärmuslikust vaesusest välja aidatud 1,2 miljardit inimest, ähvardab Covid-19 ümber pöörata kümnendite pikkuse töö. Stuudios on MTÜ Mondo juhatuse liikme ja arengukoostöö suuna juhi Riina Kuusik-Rajasaar ja välistoimetaja Martin Kutti,…

Read More

Iraani kultuurist

«Maailm taskus» Iraani kultuurist Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus2020011001.mp3 Kirjeldus: Seekordses saates räägime Iraani ja Ameerika Ühendriikide konfliktist, mis on viimastel päevadel veidi jahtunud, kuid pole kaugeltki veel läbi. Päevapoliitikast kaugemale vaadates püüame sotti saada Iraanist ning sellest, kuidas see Lähis-Ida suurjõud mõtleb. Stuudios on Tartu Ülikooli islamistika lektor ja Aasia keskuse juhataja Elo Süld ning välistoimetaja Martin…

Read More

Brexitist

«Maailm taskus» Brexitist Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus2020010301.mp3 Kirjeldus: Johnson, Corbyn, Farage, parlament tõmbab peaministril vaiba jalge alt, toorid kemplevad tooridega, leiboristid leiboristidega, šotlased ja Põhja-Iiri vabariiklased puhuvad üles eraldusmisleeke… ja kuidas puutuvad siia veel venelased? Margus Parts ja Martin Kutti lõputust Brexitist.

Read More