“Kas Rehemaad saab veel usaldada? Müürsepa peatreeneri-aeg läbi?

“Mehed ei nuta”: Kas Rehemaad saab veel usaldada? Müürsepa peatreeneri-aeg läbi?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 10. novembril:

– Jalgpalliliidu formaadimuudatus aitas FC Floral kiirkorras Eesti meistritiitli vormistada. Kuidagi kergelt?
– Aivar Rehemaale määrati Mati Alaveriga suhtlemise eest tegutsemiskeeld, Olosele sõitis suusatajaid juhendama koondise ametlik peatreener Jaanus Teppan. Rehemaa on lubanud võtta õiguste kasuks advokaadi. Mis saab edasi?
– Eesti käsipallikoondis sai kaks kaotust, aga näitas, kuidas endast tugevamate vastu võidelda?
– Martin Müürsepa peatreeneri-etapp saab lõpu?

Kas Aivar Rehemaa peaks saama karistada? Kas WRC saab täisväärtusliku meistri?

“Mehed ei nuta”: Kas Aivar Rehemaa peaks saama karistada? Kas WRC saab täisväärtusliku meistri?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 3. novembril:

– Viltune moraalne kompass või hoopis ülereageerimine? Suusaliit hoiatas Aivar Rehemaad ja suusatajaid avalikult Mati Alaveriga koostöö tegemise eest.
– Belgia ralli jääb ära. Kas Elfyn Evans kroonitakse maailmameistriks? On see “alaväärtuslik tiitel”, nagu arvas Thierry Neuville?
– Eesti käsipallikoondis alustab EM-valiktsüklit pooliku koosseisuga. Tuleb ilmselt olla ootustes realist?
– FC Flora astus Paidet võites ja Nõmme Kaljuga viigistades sisuliselt meistritiitli poole. Aga kes tuleb hõbedale-pronksile?

Kas Mati Alaver väärib reaalset vanglat? Miks taandati Tommi Mäkinen?

“Mehed ei nuta”: Kas Mati Alaver väärib reaalset vanglat? Miks taandati Tommi Mäkinen?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 29. septembril:

– “Kindral” Mati Alaveri toimikute osa sisust sai avalikuks. Võtame kokku nii sealsed leiud kui ka reaktsioonid.
– Kalev/Cramo avas Ühisliiga hooaja üllatavalt positiivselt?
– Miks Tommi Mäkinen taandati Toyota rallitiimi bossi kohalt?
– FC Flora päästis Eesti klubijalgpalli?

Kaarel Zilmer: Mati Alaverist on juba traktoriga üle sõidetud – aitab küll!

54. osa: Kaarel Zilmer: Mati Alaverist on juba traktoriga üle sõidetud – aitab küll! by Tugitoolis Sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord oli saates “Tugitoolis sportlane” külas Kaarel Zilmer, kelle kohta võib öelda, et mees nagu orkester.

Tema karjäär, mille lõppu pole veel näha, on olnud heas mõttes pöörane. Valgamaalt tuule tiibadesse saanud Zilmer on ülikoolides õpetanud sada semestrit ehk 50 aastat, ta on kirjutanud raamatuid, tegutsenud Eesti suusaliidu peasekretärina ja utsitanud inimesi elama tervislikult. 72aastane Zilmer peab oma blogi, mis on populaarne, sest sealt saab asjalikku teavet.

Zilmer on näinud Eesti suusatamise kehvemaid ja kõige paremaid aegu. Tema õpilaste hulka kuuluvad ka Mati Alaver ja Kristjan Port. “Mati oleks pidanud ühel hetkel peatuma,” ütleb Zilmer.

Saates on juttu paljudest huvitavatest inimestest, kellega ta on kokku puutunud.

Küsimusi esitas Deivil Tserp.

Eesti parim pikamaasuusataja tutvustab põnevat maratonimaailma ja lahkab dopinguskandaali

48. osa: Eesti parim pikamaasuusataja tutvustab põnevat maratonimaailma ja lahkab dopinguskandaali by Tugitoolis Sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe raadiosaade „Tugitoolis sportlane“ alustas uut aastat Tartust, sisuliselt sõna otseses mõttes Emajõe kaldalt, kus Eesti parim pikamaasuusataja Mart Kevin Põlluste (25) võttis oma kodus lahkelt vastu saatejuht Mart Treiali koos lindistamisaparaadiga.

Veel paar aastat tagasi sprindile pühendunud Põlluste rääkis, kuidas ta endalegi ootamatult fookuse maratonidele suunas ning tutvustas oma tegemisi maailma mainekaimas maratonisarjas Visma Ski Classics, kus tal on käsil teine hooaeg.

Kui keeruline oli sinna jalga ukse vahele saada? Kuhu suunas see sari liigub? Millised rahad seal ringlevad? Mille poolest on sealne õhkkond mõnusam kui Eesti suusatamises? Arvestades, et tal on Tartu Ülikooli magistrikraad ning kogu Eesti suusaspordi olukorda, miks ta üldse veel tippspordiga tegeleb? Millised on tema ambitsioonid?

Miks klassikamaratone ainult paaristõugetega läbitakse? Kas see ikka on õige klassikatehnika? Kas maraton on pigem võitlus enda või vastastega? Rohkem vaimne või füüsiline pingutus?

Mõistagi ei saanud suusateemalises saates üle ega ümber ka Seefeldi dopinguskandaalist, mis puudutas teda kõige lähemalt vana klubikaaslase Karel Tammjärve kaudu. Mida Põlluste kogu sellest jamast arvab? Mida Tammjärv talle telefonitsi ütles? Kas tal endal pole tekkinud ahvatlust end kuidagi turgutada? Kas temagi jaoks oli nooruspõlves treener Mati Alaver justkui jumalastaatuses?

Lisaks uuris saatejuht Põlluste arvamust Eesti ja maailma suusatamise oleviku ning lähituleviku kohta. Ühesõnaga, juttu jätkus. Hüva kuulamist!