Eelnõuga Riigikogus

Eelnõuga Riigikogus

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas on läinud karusloomafarmide keelustamise eelnõul Riigikogus? Mis saab edasi? Oma mõtteid ja muljeid jagavad Loomuse liikmed Martin Garbuz, Marko Lepik ja Mattias Turovski. Lisaks annab Riigikogu liige Liina Kersna ülevaate sellest, miks ta karusloomafarme ei toeta.

Loomatööstusest pärit haigused

Loomatööstusest pärit haigused

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on jutuks zoonootilised ehk loomadelt inimestele üle kanduvad haigused. Kuidas jõuavad need loomatööstusest inimesteni ja millele praeguse kriisi valguses mõelda võiks? Millised väljavaated ja võimalused seisavad majanduse ees – kas inimkonnal on ehk aeg üles ehitada uutlaadi majandus, mis välistaks loomade ekspluateerimise?

Oma sisukaid vaateid jagavad tänases saates loomaõiguslane ja aktivist Kadri Taperson (loe ka tema blogi kkadriblog.com), keskkonnaeetik ja Loomuse liige Mattias Turovski ja Tallinna energiaagentuuri kliimaekspert Marek Strandberg.

Floris van den Berg

Loomade Hääl #10: Floris van den Berg

Kuula:

Kirjeldus:
Keskendume filosoofiale ja küsime Loomaõiguste konverentsil esinenud Hollandi filosoof Floris van den Bergilt, kuidas liikuda ühiskonna poole, mis oleks täielikult vegan. Lisaks arutame sügavuti keskkonnafilosoofia sõlmpunkte. Saate autorid on Mattias Turovski ja Sven Paulus.