#4 SKANDAAL – tapmisähvardused, meedia ja hate-kommentaarid // külas MUA KEVIN

#4 SKANDAAL – tapmisähvardused, meedia ja hate-kommentaarid // külas MUA KEVIN

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis tulid arutlusele tapmisähvardused, hate-kommentaarid ja meediakogemus. Täiselamuse saamiseks on soovitatav tänast osa kindlasti YouTube’st vaadata: https://youtu.be/5UhSxf005Hc

Katrin Saks: meediapädevus on hädavajalik, et meiega ei saaks manipuleerida

Katrin Saks: meediapädevus on hädavajalik, et meiega ei saaks manipuleerida

Kuula:

Kirjeldus:
Mida saab lapsevanem teha, et muuta end ja oma last meediapädevamaks? Palju piirata ja mida, et meedia ei võtaks meie elu üle võimust?

Meedia pimetähnist

«Kvaliteetminutid» meedia pimetähnist

Kuula:

Kirjeldus:
Millegipärast valitseb ajakirjanduses kujutlus, et vanainimesed on ühiskonnale koormaks, justkui nad oleksid kõigil jalus ja ülepeakaela veidrikud. Lugusid illustreeritakse piltidega tuvisid toitvatest vanaprouadest või hädistest härrasmeestest, kuigi tegelikult on pilt kirjum. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar annavad nõu, kuidas lahendada meedia kõverpeegli probleemi, kas seenioritele suunatud omaette väljaanded on halb toon ning kuidas saada võitu vanainimeste hädaldamisest ja noorte ükskõiksusest.

Hans H. Luik meediaärist

Hans H. Luik meediaärist – LHV Podcast 18 2019

Kuula:

Kirjeldus:
LHV podcasti külaliseks on meediaettevõtja, investor ja ajakirjanik Hans H. Luik. Eesti vaba ajakirjandus tähistas hiljuti konverentsiga 30. sünnipäeva ja sel puhul tuleb juttu tänasest meediaärist, ajakirjanduse juhtimisest ja Eesti ühiskonnast laiemalt. Kuidas läheb Ekspress Grupi äridel? Miks on vajalik anonüümne kommentaarium? Miks on meedia hajusus halb? Kuidas suuri ühiskondlikke probleeme paremini lahendada? Küsimusi esitab LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

Harry Tuul – meediast, juhtimisest ja finantskirjaoskusest

“Edu Valem”, osa 2 | Harry Tuul – meediast, juhtimisest ja finantskirjaoskusest

Kuula:

Kirjeldus:
Rahajutud.ee taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis teises saates Manta Maja stuudios külas praegune BNS-i ja Postimehe majandustoimetuse juht Harry Tuul, kes senises karjääris jõudnud rohkem teha kui enamus meist kogu elu jooksul.

Varem ka EPL/Delfi ja Äripäeva majandustoimetusi ning Riigiprokuratuuris avalike suhete osakonda juhtinud 39-aastase Harryga rääkisime pikalt nii meediamaastikul toimuvast kui ka erinevatel juhtimise ja inimeste manageerimisega seotud teemadel.

Mil viisil on meediatarbimine tänapäeval muutunud? Kuidas leida enda ettevõttesse häid töötajaid ning kuidas hoida neid motiveerituna? Miks koolis ei õpetata kõige igapäevasemaks toimetulekuks üliolulisi oskusi? Kui hea on eestlaste üldine finantskirjaoskus? Need ja paljud teised küsimused saavad saate jooksul läbi arutatud.

“Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga. Saatejuhtideks on Maxim Tuul ja Siim Semiskar.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

Teadlane meedias

Teadlane meedias by Arvamusfestival | Free Listening on SoundCloud

Kuula:

Kirjeldus:
Teadlane meedias“: millal lõpeb teaduslik ekspertiis ja algab isiklik arvamus? Ühiskondlikus mõttevahetuses on kujunenud omamoodi mantraks, et teadlasi peab kuulama. Selles debatis üritame aga teadlase avalikule rollile läheneda teise nurga alt ja küsida, kuidas eristada teadlase kui eksperdi uuringupõhist teadmist teadlase kui indiviidi arvamusest. Kas teadlasel on õigus sekkuda näiteks väärtushinnangute kujundamisesse või avaldada teadlasena arvamust teemal, mis väljub tema rangelt erialalt?

Arutelu juht: Kaur Maran (Postimehe ajakirjanik)
Osalejad: Tallinna Tehnikaülikooli rektor ja Eesti Teaduste Akadeemia liige Jaak Aaviksoo; geoloog, keskkonnateadlane, Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura; teadusajakirjanik ja teaduskommunikatsiooni uurija Tallinna Ülikooli teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk.

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Meedia ja meelelahutus 2030

Meedia ja meelelahutus 2030

Kuula:

Kirjeldus:
Äikesetormi tõttu on salvestus lõpust lühem kui toimunud arutelu ning heli on kohati vihma ja mürina tõttu häiritud.

Internet, tehnoloogia ja sotsaalmeedia on viimase kümne aasta jooksul raputanud kogu meedia ja meelelahutuse turgu. Mis kujundab aga neid valdkondi järgmise kümne aasta jooksul ning kas suudame ette ennustada võimalikke trende ja muutusi?

Arutelu juht: Henrik Roonemaa
Osalejad: Ingrid Peek (Vikerraadio peatoimetaja), Karl Anton (Telia valdkonnajuht) , Raul Rebane (meediaekspert), Mart Normet (meediaekspert ja Eesti Laulu endine produtsent)
Korraldaja: Telia Eesti AS

Arutelu leidis aset 9. augustil 2019 Paides.

Kelle jaoks on Eestis tegutsev meedia?

Kelle jaoks on Eestis tegutsev meedia? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Eestis tegutsevad meediaväljaanded ja nende igapäevased lugejad vaatavad teineteisele otsa: kas ja millest on puudust, et meedia jõuaks iga eestimaalaseni?

Arutelu juht: Indrek Ibrus
Osalejad: Peeter Helme – Postimees, peatoimetaja, Jüri Nikolajev – ERR, ajakirjanik, Nikolai Kunitsõn – Tallinna Ülikooli politoloogia lektor, nooremteadur ja doktorant Ilmar Raag – ekspert ajakirjanduse ja meedia küsimustes
Korraldaja: Integratsiooni Sihtasutus

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.