meediavaht

Kultuuriamps. Anu Lamp

Kultuuriamps. Anu Lamp Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1734124323-linnameedia-kultuuriamps-anu-lamp.mp3 Kirjeldus: Eesti teatri silmapaistev näitleja Anu Lamp tõi lavakunstikooli 31. lennu tudengitega lavale kompositsiooni “Ukraina avastamine”. Räägime nii selle tüki sünniloost kui ka laiemalt Anu teatri – ja muust loometeest üldse.

Read More

Kultuuriamps. Mari Lill

Kultuuriamps. Mari Lill Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1715376198-linnameedia-kultuuriamps-mari-lill.mp3 Kirjeldus: Külas on Eesti teatri grand old lady Mari Lill, kes räägib oma 55 aasta pikkusest lavateest, meeldejäävamaist rollidest ja sellest, mida ta elus kõige rohkem hindab.

Read More

Kultuuriamps. Aita ja Vello Vaher

Kultuuriamps. Aita ja Vello Vaher Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1679078226-linnameedia-kultuuriamps-aita-ja-vello-vaher.mp3 Kirjeldus: Perekond Vaherit teatakse Eestimaal ka kui tsirkuseperekonda. Näitlejaks õppinud Aita tegeleb täna nii draama- kui kõnekunsti õpetamisega ent esineb ka klounina. Vello on unikaalne akrobaat ja õpetab seda ala samuti. Paaril on viis last ja viis lapselast, kellest enamus tegeleb ka spordi ja ekstreemspordiga.

Read More

Kultuuriamps. Kalle Sepp

Kultuuriamps. Kalle Sepp Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1666391658-linnameedia-kultuuriamps-kalle-sepp.mp3 Kirjeldus: Meelelahutusartist Kalle Sepp on hariduselt tegelikult tööõpetuse õpetaja. Ent armastas juba lapsena ka muusikat. Pärast Tallinna Ülikooli lõpetamist on tema elus olnud mitmeid juhuseid, mis teda lõpuks muusikalide ja revüüteatri lavale tõid. Täna on Kalle üks hõivatumaid šõuartiste Eestimaal üldse.

Read More

Kultuuriamps. Kadi Keskküla

Kultuuriamps. Kadi Keskküla Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1660483320-linnameedia-kultuuriamps-kadi-keskkula.mp3 Kirjeldus: Kadi Kesküla on kolmandat aastat Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi juht. Muuseum korraldab põnevaid näitusi nüüdiskunstist ja on tuntud ka väljaspool Eestit. Hoone asub aga Põhja-Tallinnas, kunagises vanas katlamajas ning vajab hädasti remonti. Kuulsaks on saanud oktoobritormiga lahti rebitud katuse lugu. Kadi on sihikindla juhina taotlenud uut rahastust Kultuuriministeeriumist ja…

Read More

Kultuuriamps. Kersti Nigesen

Kultuuriamps. Kersti Nigesen Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1641738942-linnameedia-kultuuriamps-kersti-nigesen.mp3 Kirjeldus: Vanalinna Haridukolleegiumi asutaja ja direktor Kersti Nigesen on kooli eesotsas olnud üle kolmekümne aasta. Saates räägib ta, kuidas see tarkusetempel aastate jooksul arenenud ja täienenud on ning milliste põhimõtete järgi seal lapsi õpetatakse

Read More

Kultuuriamps. Egon Nuter

Kultuuriamps. Egon Nuter Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1635790317-linnameedia-kultuuriamps-egon-nuter.mp3 Kirjeldus: Egon Nuterist on aastatega saanud samahästi kui kultusnäitleja. Tema värvikad rollid eri projektides ja eri teatrites räägivad enda eest ise. Ja näitleja kehastatud Lennart Meri on nii loomutruu, et on olnud juhtumeid, kus teda ongi päris presidendiks peetud.

Read More

Kultuuriamps. Diana Leesalu

Kultuuriamps. Diana Leesalu Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1630421727-linnameedia-kultuuriamps-diana-leesalu.mp3 Kirjeldus: Kirjanik, dramaturg ja Linnateatri lavastaja Diana Leesalu toob novembris Hobuveskis lavale John Cassavetes`i näitemängu “Esietendus”. Diana on lisaks kõrgemale lavakunstikoolile ka Maaülikooli lõpetanud ja menukaid noorte raamatuid kirjutanud. Viimastel aegadel on Leesalu pühendunud siiski põhiliselt lavastamisele ja näidendite kirjutamisele Praegu läheb täissaalidele tema etendus “451 kraadi Fahrenheiti”.

Read More

Kultuuriamps. Peeter Simm

Kultuuriamps. Peeter Simm Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1628451657-linnameedia-kultuuriamps-peeter-simm.mp3 Kirjeldus: Tunnustatud filmirežissöör Peeter Simm meenutab oma teekonda filmimaailma tippu, räägib õpetajatest, kelleegidest jt inimestest, kes teda mõjutanud on. Ühtlasi peatub baltisakslaste teemal, millega praegu tegeleb.

Read More

Kultuuriamps. Kristi Paatsi

Kultuuriamps. Kristi Paatsi Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1614380541-linnameedia-kultuuriamps-kristi-paatsi.mp3 Kirjeldus: Kristi Paatsi on noor ja energiline Kalamaja muuseumi juhataja, kel headest ideedest juba puudust ei ole. Muuseumist on tubli töö tulemusena saanud ainulaadne kogukonnamuuseum, kuhu inimesed toovad meelsasti vanu põnevaid esemeid. Tähtis on ka Kalamamaja elanike arvamused ja visioon, millisena soovitakse muuseumi nii täna kui lähitulevikus näha. Kristi on…

Read More