NÕOCASt #2 Külaline Gea Järvela

NÕOCASt #2 Külaline Gea Järvela

Kuula:

Kirjeldus:

NÕOCASt teises saates on külas nõokas GEA JÄRVELA.

Gea on see õnnelik naine, kes on ühendanud oma hobi ja töö, mistõttu on tema ettevõtmised Luke mõisas ja Vapramäe Loodusmajas äärmiselt hingestatud. Luke mõis ja sellega kaasnev tegevus on talle tõesti südamelähedane. Gead on nimetatud lausa Luke mõisa-usu loojaks ja edendajaks.
 
Saate esimeses pooles toome kuulajateni Nõo valla selle nädala uudised. Loomulikult ei puudu saatest ka meelelahutusrubriik.
 

 
Saade on eetris igal neljapäeval.
 
Tere tulemast saatesse!
#podcast #nõocast #nõovald #jutusaade #meelelahutus

«Sommeljee jutt on nagu astroloogia – põhimõtteliselt meelelahutuslik.»

«Sommeljee jutt on nagu astroloogia – põhimõtteliselt meelelahutuslik.»

Kuula:

Kirjeldus:
Triin ja Madis ja jällegi üks valge vein, Val St. Pierre Chardonnay.
Räägime Egert Poomi uuest poliitikavideost ning sellest, KAS sommeljeed ikkagi petavad, kui nad veinist väga keeruliste sõnadega räägivad. Lisaks tuleb välja, et vein+juust+lambaliha=igavene elu. Räägime sõbrannade valimisest ning «kingime» pokaali kuulajatele maagilised sotsiaalsed räästad, millega absoluutselt igas uues seltskonnas sõpru leida.

Sul stopper on? Aga ole kena, võta aega, et kui kiiresti ma sul kõik riided seljast võtan.

«Sul stopper on? Aga ole kena, võta aega, et kui kiiresti ma sul kõik riided seljast võtan.»

Kuula:

Kirjeldus:
Käes on reede ning mikrofonide taga teevad suu lahti Triin, Madis ning Anna Maria, kõrvale valge vein Caracter Chenin Chardonnay 2019 ning eelmisest saatest tuntud Põhja-Makedoonia koolajook.

Räägime sellest, mida meie nimed tähendavad ning kas nende poolt määratud saatus meie puhul kehtib. Millised on kõige «põnevamad» laused, millega meid seksuaalselt ahistatud on? Mainimist leiavad lisaks ka naised, kes oma tuppedesse imelikke asju toppinud on ning kurikuulsad sarimõrtsukad ning nende «vägiteod», näiteks on juttu Milwaukee kannibalist Jeffrey Dahmerist.

«Kas üldse saab mehi mitte vihata?!» ehk naistejuttude eri

«Kas üldse saab mehi mitte vihata?!» ehk naistejuttude eri

Kuula:

Kirjeldus:
Pokaalis täna ainult naised! Triin on krahmanud stuudiosse kolleegid Anna Maria ja Kristina ning teemad on naiselikult seksist suheteni ja tagasi. Väga sobilik, nüüd kui “Naistejutud” puhkusel on.
Madis pärandas meile Põhja-Makedoonia kokakoolajoogi, mis kellelegi muljet ei avaldnud, ent alkoholi puudumine ei teinud saadet vähem vürtsikaks. Räägime 44 last sünnitanud Uganda naisest ning 11 veast, mida naised meheotsingutel teevad, sekka ka meie endi segastest ja suurepärastest suhtlusliinidest.

Tinder on kartuleid täis ja mitte kõik joogid pole joodavad

Tinder on kartuleid täis ja mitte kõik joogid pole joodavad

Kuula:

Kirjeldus:
Jaanipäevast toibumise saates võtavad Triin ja Madis kumbki umbes kaks suutäit imelikku neoonoranži Aperoli-klooni, aga midagi rõõmustavat selles sõõmus pole.
Sisulise poole pealt räägime möödunud jaanipäevast, mis puhuks Triin kirjutas Postimehe vahel ilmunud Armuelu-erisse artiklid jaanipäevakommetest ning vanarahva maagilistest rituaalidest. Madis aga räägib müügis olevatest asulatest (KELLE JAOKS?!) ning üle terve maailma leitavast valgest plastiktoolist.

Öises kontoris hirmutavad kummituskäed ning kõhedad nukud

Öises kontoris hirmutavad kummituskäed ning kõhedad nukud

Kuula:

Kirjeldus:
Madis on oma vanemate kuuris sääsesöödaks ning Triin on üksi üsna südaöises kontoris. Helikvaliteet on seetõttu tavapärasest kaheldavama väärtusega. Tarbimist leiab punane vein.
Alguses tuleb juttu sellest, kuidas Triin rahvastikuminister Riina Solmanit intervjueeris ning seetõttu põhjatus ärevuses suples. Madis leiab hapukurgihooajast sõltumata rääkimiseks ühe vägagi kõheda loo talumajas peituvast salakambrist, mispeale Triin tunneb, et on sattunud teise dimensiooni, kus toimub hoopis sõsarpodcasti, Külmavärinate salvestus. Juttu tuleb ka eesti naiste raseerimisharjumustest. Madise klaasis oli Estay Prieto Picudo ning Triinil ülejääk Detunda Cabernet Sauvignon Tempranillost.

Sitsiillased joovad end lambaks ning elavad igavesti

Sitsiillased joovad end lambaks ning elavad igavesti

Kuula:

Kirjeldus:
Täna stuudios mekivad omapärase taustaga lambaveini taas Triin ning Madis. Juttu tuleb Eestis reisimisest ning veini tervislikest möjudest.
Otsa teeb lahti Madis, kes jätkab oma “Suvi Eestis” artiklisarja tutvustamist ning täna tuleb juttu Sibulatee völudest. Vein on meil täna valge Le Grand Noir Chardonnay ning see ei solva meist kumbagi. Jätkame veini tervislikest omadustest rääkivate uuringutega. Kas teadsid, et üks punane vein on teistest peajagu tervislikum ning lisaks hoiab punase veini joomine tervena ka närvisüsteemi.

Töö ajal joomine tundus hea mõte, kuniks…

Töö ajal joomine tundus hea mõte, kuniks…

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on stuudios Triin, Madis ja meie kolleeg, Annaliis ning keelekasteks Cono Sur Bicicleta Chardonnay.

Nädal on olnud pehmelt öeldes kreisi ning nii tulebki saate esimeses osas juttu ajakirja Vogue veinidieedist, mida Triin ning Annaliis proovisid järgida, pehmelt öeldes katastroofiliste tulemustega. Pikk artikkel sellest ilmub järgmisel nädalavahetusel. Saate teises pooles jätkab Madis oma artiklisarjaga “Veeda suvi Eestis” ning saame teada, mida head Ida-Võlumaal ette võtta.

Kuidas avada veinitšakraid ning mis on beebiragulka?

Kuidas avada veinitšakraid ning mis on beebiragulka?

Kuula:

Kirjeldus:
Stuudios on taas Triin ja Madis ning joogipooliseks ökovein Eko Hispaaniast.
Jutt keerleb lisaks veinile veel kahe suure artikli ümber. Madis sai sel nädalal maha artikliga Eesti peegelmajatootjast ÖÖD, kelle omanäolised moodulmajad Islandi metsikus looduses (ja ka mujal üle maailma) koha leidsid. Triin aga töötas tükk aega artikli kallal, kus on üles loetletud 18 öudset ja öövastavat ilutrendi, mis aastatuhandete jooksul inimesi ahistanud on. Ja nagu kombeks saanud on, keerleb jutt seal vahepeal täiesti omapäi radadele.

Triin paneb nii kõva pealkirja, et kõik maailma inimesed kuulavad. Võibolla.

Triin paneb nii kõva pealkirja, et kõik maailma inimesed kuulavad. Võibolla.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on viimaks ometi päris stuudios Triin ning Madis, kes joovad lambaveini ning teemaks tuleb palju obskuursusi, mis kõik miskipärast religioonini välja jõuavad.
Jutuotsa teeb lahti Madis, kes leidis kinnisvaraportaalist kuulutuse, milles pakkumisel olevas korteris võib valesti potile istudes suisa elu kaotada. Seejärel räägib Triin Nebraska naisest, kes kaebas KÕIK MAAILMA GEID kohtusse. Jah, iga viimse kui ühe. Seejärel tuleb juttu Peruu väikelinna linnapeast, kes end karantiini rikkudes politsei eest kirstu peitis (palju küsimusi!) ning absoluutselt ebaenergilise saatelõpuna toob Triin välja mõned 1939. aastast pärit nõuanded moodsatele daamidele, mis Madist üldsegi ei huvita.