Pärimusmuusik Meelika Hainsoo “Regilaulu imeline ilm”

Ööülikool. Pärimusmuusik Meelika Hainsoo “Regilaulu imeline ilm”

Kuula:

Kirjeldus:
Mida kõneleb regilaul 21. sajandi inimesele? Kas aeg on üldse olemas – või on kõik – minevik, olevik ja tulevik – üleni põimunud. Regilaulu mõistmine annab meile esivanemate tarkust ja igavikulise elutunde.

Celia Roose – Ristitud mets. Inderk Koffi pajatused

8 Celia Roose- Ristitud mets. Inderk Koffi pajatused by Regilaulu Podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Teksti aluseks on Anu Tambergilt Haljala kihelkonnast 1891. a. üles kirjutatud värsid (EKM ERA, H II 38, 131 (6)), koguja Julius Aleksander Rehberg (Reepärg). Viisi aluseks on Haljala kihelkonnast 1913. a. Tohver Klemborkilt üles kirjutatud laul (EKM ERA, EÜS X 1444 (23) ja 1703 (278)), kogujad Julius Mark ja Karl Viljak.

Laas, kus noormees magatas tüdrukuid, hakkab kuivama. Linnudki lõpetavad okstel laulmise. Et taastada endine olukord, otsitakse lepitajat. Metsa ristijat. Tuuakse papid ja köstrid kelle tegevusest pole sugugi abi. Ei olnud abi ka sellest kui ohverdati lambaid ja veiseid. Kui ohverdati laps, jäi mets rahule.

Järellauljad on Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu.

Meelika Hainsoo – Ehted kadunud. Indrek Koffi pajatused

7 Meelika Hainsoo- Ehted kadunud. Indrek Koffi pajatused

Kuula:

Kirjeldus:
Aluseks on Peetri kihelkonnast pärit Liisa Renteli laul mille kirjutasid üles Karl Viljak ja Karl Voldemar Rosenstrauch 1912. a. (EKM ERA, EÜS IX 932 (1) ja 1007/9 (93)).

Neiu läheb jõe äärde pesema ning jätab oma ehted kaldale. Kuniks neiu peseb, tulevad aga linnud ning viivad ehted ära. Neid läheb nuttes koju ning kurdab oma saatust vanemaile. Ema ja isa lohutavad: “Ära nuta tütreke, küllap tuleb rikas kaupmees, saad uued.”