Globaalne pilk: kui midagi katastroofilist ei juhtu, siis Trump ei võida

22.10.20 Globaalne pilk: kui midagi katastroofilist ei juhtu, siis Trump ei võida

Kuula:

Kirjeldus:
USA presidendivalimised on jõudnud viimase kilomeetrini: loetud päevade jooksul üritavad nii Donald Trump kui Joe Biden veel valijaid veenda, et just tema on see õige inimene juhtima maailma kõige tähtsamat majandust. Huvi igatahes jagub: nüüdseks on valimas käinud rohkem kui 44 miljonit ameeriklast ehk umbes kaheksa korda rohkem kui eelmisel korral samal ajal. Trump vajas 2016. aastal võiduks 62,9 miljonit häält.

Kes võidab? Mis saab otsustavaks? Mis on valimiste juures üllatanud? Kas kaubandussõda Hiinaga jätkuks Bideni võidu korral? Kuidas on mõjutanud valimisi koroonaviirus? Kellel võiks olla parem lõpuspurt? Sellest kõigest räägime EBSi rektori Meelis Kitsingu ja kaitseuuringute keskuse teaduri Kalev Stoicescuga. Saadet juhib Priit Pokk.

Täies pikkuses saab saadet kuulata siit: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/kui-midagi-katastroofilist-ei-juhtu-siis-trump-ei-voida

Foto: AFP/Scanpix

Meelis Kitsing ja Tiit Paananen: Digiplatvormide roll globaalses majanduses

#4 Meelis Kitsing ja Tiit Paananen: Digiplatvormide roll globaalses majanduses

Kuula:

Kirjeldus:
Millist rolli mängivad digiplatvormid ülemaailmses majanduses? Mida tuleks kasutajatel silmas pidada turvalisuse ja privaatsuse kontekstis? Millised on platvormiseerumise trendid ja kuidas mõjutab see meie kõigi igapäevaelu? EBSi värskelt valitud ja 1. augustil ametisse astuva rektori Meelis Kitsinguga diskuteerib internetipõhise isikusamasuse kontrolli teenust pakkuva IT-ettevõtte Veriff asepresident Tiit Paananen.