Webinari sari “Rahast lage – mindset’i muutes rikkaks” – võrkturundaja Viktor Jasska

#212 Webinari sari “Rahast lage – mindset’i muutes rikkaks” – võrkturundaja Viktor Jasska by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on kümnest tunni ajasest podcastist koosnev webinari sari “Rahast lage”, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas leida enda tugevused, kuidas panna raha ennast teenima, kuidas saavutada rahaline sõltumatus ja millist mõtteviisi tuleb omada, et muutuseid käivitada ja neid ka hoida ning säilitada.

Käesolev episood on webinari sarja “Rahast lage” üheksas osa, mille külaliseks on Viktor Jasska.

Üheksanda webinari külaliseks on Viktor Jasska, kes täna tegutseb koolitaja, suhete looja ja mentorina. Tema peamiseks tegevusalaks on võrkturundus, otsemüük, kus ta on viimased 10 aastat tegutsenud ja sealt ka kasvanud välja kirg ning peamine sissetulekuallikas. Samuti on tal 4 last, kellele ta on eeskujuks.

Käesoleval webinaril räägime Viktoriga rahast, mõtteviisist, üle võimete elamisest ja selle teadlikult vaatlemisest, võrkturundusest, sihist, unistamisest.

Head mõtted Viktorilt:

“Ma käisin noorena koos isaga Klooga rannas pudeleid korjamas. Raha tegelt oli aga see oli minu isapoolne õpetus, kuidas endale asju ise võimaldada.”

“Pudelid on raha, mis vedeleb maas.”

“Mina olen väga avatud inimene. Imelik on minu jaoks see, kui ma käin klapid peas ja ei kuula inimesi ära. Ma kuulan alati inimesed ära.”

“Kümne kuuga oli minu otsemüügi sissetulek 2x suurem kui eelnevad sissetulekud erinevatest projektidest.”

“Ma olen hästi järjepidev, alla andmine ei ole mul kombeks.”

“Peamine probleem edu Mitte saavutamisel on järjepidevuse puudumine. Kui on olemas järjepidevus, siis on pea võimatu mitte jõuda soovitud tulemusteni.”

“Tiimi mõte on üksteist üles tõsta ja teineteisele rasketel hetkedel toeks olla.”

“Ma ei usu sellesse, et loe oma unistusi, istu zen-is ja kõik muutub. Ei, kui sa tahad läbi lüüa, tuleb siiski tegutseda. Kõik see muu on toetav, kuid ilma tegutsemiseta ei ole võimalik kuskile jõuda.”

“Hullumeelsuse esimene definitsioon on see, et tehes ühte ja sama asja, lootes saada teistsugust tulemust, siis see ongi hullumeelsus.”

“Kui me mitu aastat tegeleme ja kontol on ikkagi null eurot, siis on ikka midagi väga mäda.”

“Ilma rahat ei saa. Raha ei ole jumal, see ei saa olla ainus prioriteet ja eesmärk. Selline raha järgi jooksmine viib hukatuseni.”

“Me kõik peaksime olema mudarikkad.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Dali Karat – Juhindudes kõrgemast minast elu kõige keerulisematel hetkedel

#115 – Dali Karat – Juhindudes kõrgemast minast elu kõige keerulisematel hetkedel

Kuula:

Kirjeldus:
Dali Getter Karat, keda teatakse ka Kirjutaja Getterina on ema, spirituaalne õpetaja, mentor, motivatsioonikõneleja ja õnnekoolitaja. Alates 2020. aastast teeb ta Dali podcasti – podcast ärkavale inimesele ning märtsis alustas Alkeemia podcastiga. Tema sulest on ilmunud inspiratsiooniraamat “88 õnnehetke” ja rasedamärkmik “Elu suurimat imet oodates”. Getteril on seiklejahing – juba 13. aastaselt reisis üksinda Tšehhis. Keskkooli viimases klassis maksis kool palka, sest Dali oli nende pressiesindaja. Enda kohta ütleb, et on suur unistaja, kuid ka tegutseja. Mida Dali Getter Karat on elus veel korda saatnud kuulete juba saatest!

– https://www.instagram.com/dali.karat/
– https://www.dalikarat.com/
– https://www.youtube.com/channel/UCVQ0xewLKKnoIdt1o38_KcQ

Täitsa Pekkis Saade
https://linktr.ee/taitsapekkissaade

Rahalise vabaduse ekspert Vallo Arumäe – Rahalise sõltumatuse tasemed – Osa III

#196 Rahalise vabaduse ekspert Vallo Arumäe – Rahalise sõltumatuse tasemed – Osa III by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on kolmanda, kolme osalisest saatest Vallo Arumäega, kus võtame ette ja detailideni lahti rahalise sõltumatuse tasemed. Saadetest saad teada, kus oled täna sina, kuidas oma tasemel navigeerida ja paremaks muutuda ning mida tuleb teha selleks, et jõuda täieliku rahalise sõltumatuseni.

Kuula selle podcasti seeria esimest saadet siit:

Kuula selle podcasti seeria teist saadet siit:

Kuula ka minu ja Vallo esimest omavahelist vestlust, mis toimus 7 kuud tagasi:
bit.ly/3ca7HPk

Vallo on rahvusvahelise finantsharidusettevõtte Starfish Academy kaasasutaja ja rahalise vabaduse eestkõneleja. Tema missioon on aidata ettevõtlikel inimestel saavutada ajaline ja rahaline vabadus läbi äri ja investeerimise, elades samaaegselt harmoonilist elu. Ta on edukalt käivitanud rahvusvahelise ekspedeerimisettevõtte Balti Logistika ja toonud Eestisse maailma suurima ärialase koostöö organisatsiooni BNI tegevuse.

Saadetes mainitud Starfish Academy koolitused leiad siit:
Praktiline kursus raha kasvatamiseks (-50%)- bit.ly/38k6t2O
Online kursus: Kapitali kiirendi (-45%)- bit.ly/3bpK46j

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala

Jälgi Vallo tegemisi:
www.facebook.com/vallo.arumae
www.facebook.com/starfish.academy.eesti/

Genre
Business

License: cc-by-nc-sa

Ettevõtja ja Investor Vallo Arumäe õpetab, kuidas ratsa rikkaks saada

170. SAADE: Ettevõtja ja Investor Vallo Arumäe õpetab, kuidas ratsa rikkaks saada

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on rahalise vabaduse ekspert, ettevõtja, mentor ja treener Vallo Arumäe.

Vallo Arumäe missiooniks on inspireerida läbi isikliku eeskuju inimesi, kes soovivad olla vabad ja juhtida ise oma elu, jagades nendega reaalse elu kogemusi ja aidates neil leida üles vastused enda seest.

Vallo on ka StarfishAcademy asutaja. See on üleilmne rahaliselt vabade ehk sõltumatute ettevõtjate ja investorite kogukond, kelle jaoks on oluline teadlik rahaline haridus, mis soodustab arengut.

Siim Sutrop: juhiks kasvamise kasvuvalu pani aluse, et minust sai juhtimiskoolitaja

Siim Sutrop: juhiks kasvamise kasvuvalu pani aluse, et minust sai juhtimiskoolitaja by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on juhtimiskoolitaja ja -mentor Siim Sutrop. Siim on ühe jalaga Nortali õppe ja arengu arhitekt, kuid samal ajal pakub ta juhtidele tuge ka iseseisva koolitaja ja mentorina. Nortalis haldab ta personaliüksuses Learning & Development funktsiooni ja juhib rahvusvahelist meeskonda, mis koosneb 21-st valdkonna eestvedajast erinevates maades. Olles õppinud psühholoogiat ja isiklikku arengut ligi 15 aastat ning kogenud isiklikult oma karjääris ja elus mitmeid murrangulisi etappe, on täna tema peamiseks kireks ja ekspertiisiks tulemuste saavutamise kunst ja teadus viisil, mis teeb nii iseenda kui ka teiste juhtimise tõhusaks ja nauditavaks. Selle kogemuse põhjalt on ta kokku pannud 4-kuulise intensiivse The Impactful Manager programmi (impactfulmanager.com) juhtidele, mis keskendub finants-, strateegilise planeerimise ja ajajuhtimisoskuste parandamisele.

“Ma olen ise läbi elanud päris palju sellist kasvuvalu erinevates oma arenguetappides karjääri jooksul, ja ka juhina kasvades. Näiteks hetkest, mil ma sain oma esimese juhi positsiooni ja fokusseerisin ümber iseenda juhtimiselt tiimi juhtimise peale, kerkis minu jaoks teravalt üles aja juhtimise temaatika. Ma sain üpris valusalt aru, et enam ei piisa sellest aja juhtimise metoodikast, mida enamus maailm järgib. Esimene tase on see, et sa püüad hoida ärategemist nõudvad asjad oma peas. No ilmselgelt ajab selline viis oma elu planeerida sind varem või hiljem hulluks. Pigem varem, eks. Teame ju psühholoogiast, et inimene suudab korraga tähelepanu all hoida 7+/- 2 asja, mitte rohkem. Järgmine tase, mis mul selgelt ka endal käpas oli, oli siis asjade kalendrisse korralikult kirja panemine, tööplaani koostamine. See on selline elementaarne ja lihtne viis oma elu korraldada. Kuid ka see meetod aitas mind vaid teatud piirini. Kui sul on ikka käsil keerukad projektid, sul on palju inimesi tiimis, sul on portfoolio erinevatest vastutusaladest, mida haldad, siis selline to-do listi põhine toimetamine ei vasta enam sinu ajajuhtimise vajadustele. Mäletan, kuidas tundsin pidevalt sellist rahulolematust ja valu, et päevad on küll täis rahmeldamist ja sebimist, kuid õhtuks nagu otseselt midagi suurt tehtud ei saanudki. Mäletan eredalt üht päeva, kui ma tulin tööle ja mul oli hunnik märkmepabereid arvutiekraani küljes, samuti oli mul oma märkmik kaasas, mis oli täis igasuguseid märksõnu tegevustest ja nii edasi – ning ma ei suutnud aru saada, kuidas need asjad kõik omavahel on seotud, mis see kõige olulisem neist on, millele ma peaksin praegu hetkel kohe keskenduma ning millest peaks alustama ja kus lõpetama. Sellises olukorras häid tulemusi koju tuua ja oma tiimile parim juht olla ei olnud üldse kerge. Tundsin end selles hetkes läbikukkununa, sest ma justkui peaksin ju seda kõike valdama ja oskama, aga ma ei saanud hakkama. Olen sellest ajast väga palju tööd teinud iseenda ajajuhtimise oskustega ja tean, miks see juhi edukuse seisukohalt nii oluline on. Siin peitub ka vastus, miks ma ajajuhtimise temaatikat nii tähtsaks pean ja miks ma neid oskusi ka teistele edasi tahan anda.” – Siim Sutrop

Webinari sari “Kontaktis endaga” – Mentor Indrek

#167 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Mentor Indrek by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

Käesolev webinar on webinari sarja “Kontaktis endaga” esimene osa, mille külaliseks Mentor Indrek.

Indrek on käinud saates tänaseks kolmel korral ja ühe korra ka läbi viinud meditatsiooniseansi, mida võimalik järelkuulata. Temaga salvestatud populaarsed saated pealkirjaga “Jutuajamine mentoriga” on väga populaarseks osutunud ja oma mõtetega on ta paljudele kuulajatele eeskujuks olnud. Keegi pole siiani teda näinud, ega tea, milline mentor Indrek välja näeb, kuid nüüd on see võimalus, sest mees on otsustanud esmakordselt kaamerate ette tulla! Indrek on minu isiklik mentor, kes on aidanud brändi ja podcast’i “Ausad mehed” teekonda suunata ja kujundada. Mentor Indrek kirjeldab end ise nii: „Ma olen eikeegi. Ma ei ela oma hinges ühiskonna mõttes saavutusest saavutuseni. Ma lihtsalt olen ja kulgen. Ma elan oma elu, andes maksimumi, mis mu kestas on, ja ma ei soovi mitte kunagi midagi vastu. Olen selline olnud juba lapsepõlvest saati – ajast, kui end mäletan –, aga alles praegu oskan seda sõnastada ja julgen välja öelda.“

Webinaril räägime Indrekuga isiku eksistentsiaalse-kasvamise teekonnast läbi inimese enda arusaamade ja tõdede; juttu tuleb aususest ja sellest, kuidas kõik vastused oma küsimustele peab inimene küsima eranditult vaid iseenda käest.

Head mõtted Indrekult:

”See raamat ”Kontaktis endaga” näib olevat Eesti inimestele justkui nagu eneseabi ”piibel” või aususe edasi kandmise aabits.”

”Tihti inimesed loevad erinevaid raamatuid, kuid raamatu lõpus ollakse endiselt veel segaduses. Raamat ”Kontaktis endaga” on hoopis midagi sügavamat.”

”Kontakt endaga iseloomustab kõike, mis kuulub eksistentsiaalse maailma arengusse.”

”Kontakt iseendaga on teekond. See on teekond iseendani.”

”Koolitajaks ei saada niisama, selleks peab ka kasvama.”

”Kui sa räägid inimestega, keda ei huvita filosofeerimine, vaimne lähenemine ega ka isiku areng, siis on keeruline, sest teie maailmavaated ja soovid on niivõrd erinevad.”

”Igaühe õigus on valida, kuidas ta elu elab. Igaühe õigus on valida, kas ta soovib süveneda vaimsetesse asjadesse.”

”Mulle näib, et ”Ausad mehed” podcasti kuulajate seas on kokku saanud selline seltskond, keda ei huvita tilu-lilu, vaid kes soovivad mõtestada elu sügavamate tasandite üle.”

”Kontakt iseendaga on meeletult suur töö, ääretult pikk teekond, et päriselt üldse mõista enda tuuma.”

”Silmitsi tuleb seista enda südamesoovidega, et mõista mida sa tegelikult tahad?”

”Elu on pidevas muutuses.”

”Kirg aitab saavutada paremat kontakti iseendaga.”

”Lõppude lõpuks suundub inimene ikkagi vaikuse poole.”

”Kui vaja ole vait, aga mitte mingil juhul ära mine mitte kunagi oma aususega isiklikuks. Ära ütle teisele sitasti, seda ei ole vaja!”

”Iseendaga tuleb vestelda rohkem.”

”Ausus on nii siiras ja puhas väljend.”

”Alati soovita, sest nii kui kukud kellelegi nõu andma, siis läheb inimeste hari kohe punaseks. Soovitamine on suurepärane viis oma ideede edastamiseks.”

”Avalda oma arvamust ainult siis, kui küsitakse.”

”Tuleb õppida lihtsalt olema. See oskus on minu jaoks nagu elu mõte. Teinekord ma lihtsalt olen ja siis tuleb laksti uus kirega mõte mulle pähe.”

”Muuta saab alati ainult iseennast.”

”Vaikus on kõige suurem ja võimsam tööriist iseendaga kontakti saavutamiseks.”

”Õigustamisel puudub igasugune mõte. Kui sa oled endaga kontaktis, siis milleks on vaja ennast pidevalt õigustada? Küsi endalt, mida ma saavutan selle õigustamisega?”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Erkki Kubber: tahan noorte elusid ja maailma muuta

Erkki Kubber: tahan noorte elusid ja maailma muuta by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Changemakers’i algataja ja eestvedaja Erkki Kubber. Changemakers on noortele suunatud sotsiaalne ettevõte, mis aitab noortes arendada ettevõtlikkust läbi arenguprogrammide, kursuste ja e-valikainete. Podcastis jutustab Erkki mulle loo, kuidas ühest inspireerivast mentorist ja A4 paberist sai algatatud Changemakers, mida ta praeguseks on juba neli aastat eest vedanud. Changemakers tähendab aidata noortel teha samm edasi enda enesearengus, aitamaks seeläbi muuta ka inimesi ja keskkonda enda ümber paremaks. Changemakers aitab noortel määratleda nii enda unistusi ja eesmärke kui ka neid ellu viia, õpetades, kuidas visiooni seada, kuidas kujundada harjumusi ja kuidas teha esimesed sammud enda eesmärkide saavutamiseks. Erkki on ise vast parim eeskuju sellel teel. Ta on kommunikatsioonijuhtimise magister ning avaliku halduse bakalaureus. Erkki on käinud ka neli aastat USA-s Southwestern Advantage´i programmi raames müümas hariduslikke raamatuid. Ta on mänginud vingel tasemel jalgpalli, täna jookseb maratone, tegeleb investeerimisega ja loeb aastas üle 50 raamatu. Minul oli siiras rõõm Erkkit ja tema tegemisi paremini tundma õppida.

“Olin juba põhikoolis selline pigem sügavamõtteline – mulle meeldis esitada igasuguseid küsimusi: milline ma tahan olla, mis ma elult tahan, kuhu ma tahan jõuda ja nii edasi ja nii edasi. Ja kui ma nüüd näiteks matemaatika õpetajalt sarnaseid küsimusi küsisin, à la miks mulle seda matemaatikat ikkagi vaja on, siis sageli sain vastuseks, et õpid seda seepärast, et see on meil õppekavas ja nii on. Ja ega klassikaaslastega oli ka samamoodi, et selliste küsimuste esitamisel tuli kommentaarina pigem, et mida sa filosofeerid siin. Ehk et ega sel ajal väga selliseid häid mõttekaaslasi mul leida kerge ei olnud. Minu jaoks oli murdelise tähendusega jalgpall, sest seal kohtusin oma treeneri Norbertiga, kes tuli minu ellu kui vastus just nendele küsimustele. Norbert õpetas meile läbi jalgpalli, kuidas tegelikult üldse elada ja elule läheneda. Nii nagu jalgpallis, pead sa ka elus teistega koostööd tegema, tiimina töötama, igaühel on oma rollid, ülesanded ja vastutus täita. See oli just see, mis aitas mul endal ka erinevatele küsimustele vastuseid leida. Ja selleks, et aidata ka teistel noortel leida vastuseid sarnastele elulistele küsimustele nii nende endi olemise ja tegevuse kui ka maailma kohta, ongi Changemakers ellu kutsutud. Igaüks, kellel mõlguvad peas küsimused – kes ma olen, mida ma tegelikult elult tahan ja kuidas ma sinna eesmärgini võiksin liikuma hakata – on oodatud meiega liituma, et meiega koos nii iseennast kui ka maailma muuta.” – Erkki Kubber

Kuulake ikka …

Vallo Arumäe: kui suur on sinu mäng?

Vallo Arumäe: kui suur on sinu mäng? by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Vallo Arumäe, kes on ettevõtja, investor ja finantsvabaduse eestkõneleja. Tema missiooniks on inspireerida ettevõtlikke inimesi saavutama rohkem vabadust ja harmooniat oma elus. Olles viimase paarikümne aasta jooksul juhtinud mitmeid erinevaid organisatsioone, on Vallo tänaseks loonud finantsharidusettevõtte Starfish Academy, mis oma olemuselt on rahaliselt vabade ettevõtjate ja investorite kogukond, kes on pühendunud teadlikule arengule ja kasvamisele, et elada tähendusrikkamat elu. Vallo on äge tegija. Temaga vestlus inspireeris mõtlema suuremalt ja süstis usku, et tegelikult on siin elus kõik võimalik.

“Ma arvan, et üks selline suur milestone minu elus puudutab mentorit Robert Kiyosakit, kes mind üldse kunagi enesearengu teele suunas. Aasta oli siis 2009 ja me mõtlesime koos ühe teise Eesti partneriga, et jube vahva oleks viia Robert Kiyosaki teadmised ka Venemaale. Me teadsime seda, et Kiyosaki raamatut ‘Rikas isa, vaene isa’ oli Venemaal lugenud ca 4,5 miljonit inimest, aga ta ei olnud mitte kunagi seal käinud. Nii me siis visualiseerisime oma peas selle pildi, kus nägime ennast Venemaal mingis suures kontsertsaalis, kuhu oli kokku tulnud tuhandeid inimesi ja Kiyosaki esines laval. See tundus tollel hetkel ikka täiesti absurdne idee, et see võiks kunagi üldse teoks saada. Kuid huvitav on see, et kui me inimestena midagi otsustame ja väga tahame, siis me hakkame ka nägema neid võimalusi ja ressursse selle elluviimiseks. Läkski mööda mingi aastake, kui me kohtusime ühel Peterburi koolitusel ettevõtjatega, kes kutsusid meid Moskvasse oma inimestele finantskirjaoskust ja rahatarkust koolitama. Samaaegselt oli meil ka koosolek Robert Kiyosaki tiimiga, kus me mainisime seda, et huvi Venemaal nende teemade vastu on olemas. Seepeale küsis Robert, et kuidas ma saan teid aidata, et teil veelgi paremini Venemaal läheks. Ja siis ütlesimegi, et võiks teha koos ühe suure ürituse. Paar nädalat hiljem tuli Robert ja ütles, et pange endale kalendritesse kirja – juuni 2012 läheme Venemaale. Kui see mõte tekkis algselt 2009, siis kolme aastaga sai see piisavalt küpseks, et teostuda. Ja nii see teoks sai juunis 2012, kui Moskva Crocus City Hall’i kogunes üle 5000 inimese Robert Kiyosakit kuulama. Mida see minu jaoks näitas, oligi see, et tegelikult mingeid piire võimaliku ja võimatu vahel ei ole. Piirid seame paljuski ikkagi ise. Piirid on eelkõige meie kujutlusvõimel. Kui sa suudad midagi ägedat välja mõelda, pühendud sellele täiega, siis tegelikult on kõik võimalik. See oli hea motivatsioonilaks, mis veelkord kinnitas – mõtle suuremalt! Minu mentor on õpetanud mind endalt ikka ja jälle küsima, kui suurelt ma mängin? Kas see mäng, mida ma täna mängin, ongi minu lagi või see võiks toimuda oluliselt suuremates mastaapides? Kui palju sa endasse üldse usud? Ja milleks sa arvad, et sa oled võimeline? Selline suurelt mängimise mõte on mind kogu aeg kannustanud. Olen ikka otsinud kogu aeg võimalusi, kuidas suuremasse liigasse jõuda.” – Vallo Arumäe

Kuulake ikka …

***
Seekordse podcasti episoodi koostööpartner ja toetaja on LIVE2LEAD juhtimiskonverents. LIVE2LEAD konverents on tippsündmus liidritele ja ettevõtlikele inimestele — see on konverents, mis toimub üle maailma enam kui 400 linnas ning toetab liidri- ja enesejuhtimise oskusi ning ettevõtlikkust, laiendab silmaringi, inspireerib ja harib ning annab positiivse energiasüsti. Konverentsil astuvad üles viis maailmatasemel esinejat eesotsas konverentsi patrooni John Maxwelliga. 29. jaanuaril toimub LIVE2LEAD konverents juba kuuendat korda ka Eestis, Mustamäe Apollo kinos. Ja kõigest lähemalt saad lugeda ürituse kodulehelt live2lead.ee.

***

Filosofeerimisõhtu mentoriga – elu on kordi lihtsam kui arvame seda olevat

#145 Filosofeerimisõhtu mentoriga – elu on kordi lihtsam kui arvame seda olevat by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Toon teile kuulamiseks salvestuse privaatselt Ausad mehed podcasti ürituselt, mis toimus saatest paljudele tuntud Mentori Indreku kodus Neemel. Osalejaid oli vaid 10.

Filosofeerival vestlusõhtul puuduvad esinejad, sest tegemist ei ole koolituse või loenguga, vaid arutleva õhtuga, kus Chris ja mentor Indrek vahepeal vestluse käigus ka edasisuunavaid küsimusi esitavad. Igal vestlusõhtul on küll valitud algne teema, kuid oleme spontaansed ja laseme vestlusel areneda sinna, kuhu see ise areneda soovib.

Mentor Indrek soovib, et inimesed, kes kohale tulevad, saaksid kogeda vabadust selle sügavamas tähenduses – vabadus mõelda, öelda, jagada ja teha seda, mida hing ihaldab.

Ürituse eesmärgiks on võimaldada sulle keskkonda, kus saaksid tunda end vabana ja võimalikult vähese välise stimulatsiooni või mõjutusega. Selline vabas õhus, looduse keskel olemine annab võimaluse iseendaga saada paremat kontakti, saada endast läbi enda kõrvalt vaatlemise tulemusena eneseteadlikumaks ja muutuda rohkem teadlikuks maailmast ja olust. Lisaks aitab üritus parandada eneseväljendust.

Tegemist on tasulise saatega, kui soovid kuulata tervet episoodi ja ka kõiki teisi tasulisi külalistega saateid, siis leiad need kõik suletud Facebooki grupist:
www.facebook.com/groups/ausadvestlused/

Ligipääsu saamiseks tuleb sooritada väike tasu järgnevale kontole:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SUMMA: 12€ / kuus
SELGITUS: Oma facebooki nimi
NB! Swedbank omanikel soovitan sooritada makse läbi arvuti ja valida eraldi välismakse, muidu võib tekkida probleeme kande sooritamisel.

Lisaks, kui sa tunned, et saade, mida kuulad pakub sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit edasi viia.

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala

Maarika Liivamägi: küll on hea olla sina ise

Maarika Liivamägi: küll on hea olla sina ise by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on pikaaegne tippjuht ja mentor Maarika Liivamägi. Maarikal on mitmekülgne juhtimiskogemus erinevatest rahvusvahelistest organisatsioonidest (Statoil, SEB Bank, ERGO Insurance Grupp), kus ta on vastutanud müügi- ja turundusvaldkonna eest. Täna jagab Maarika oma aega ettevõtluse, ärikonsultatsioonide, Eesti Mentorite Koja ning Eesti Hotellide ja Restoranide liidu vahel. Istusime Maarikaga maha ja lobisesime juhtimisest, juhtidest ja üldse laiemalt, mida kõik need aastad kogemusi nii juhi kui ka mentorina on Maarikale õpetanud.

“Üks asi, milleni ma aja ja kogemusega olen jõudnud, on see, et küll on hea olla sina ise. Kui ma vaatan näiteks oma mentorina toimetamist, siis ka sealt olen saanud üha rohkem kinnitust sellele, et me ei pea kedagi millekski või kellekski teiseks voolima või muutma – täitsa okei on olla sina ise. Küll aga peab sealjuures olema teadlik, kuidas sa oma käekirja ja stiiliga nii iseendale kui ka ülejäänud ümberkaudsetele mõjud ning kas see mõju on ikka see, mida sa päriselt soovid. Olen täheldanud, ja seda eelkõige just noorte juhtide puhul, kes on värskelt saanud spetsialistist juhiks, et nad tunnevad, et nüüd on vaja hakata kõike muutma, kõik on vaja ümber korraldada ja ise ka on vaja hoopis teistsuguseks isikuks kujuneda. Mina aga arvan, et see ei ole pigem vajalik. Pigem tuleb ennast inimesena ja juhina paremini tundma õppida – you are enough! Ja kui küsida nüüd, kuidas siis seda päris oma enda juhi käekirja ära tunda? Eks see ongi keerulisem kui me arvame. Mida ma näiteks noortele juhtidele olen soovitanud, on see, et nad jälgiksid ennast ja paneksid tähele, mida nad naudivad teha, mida nad armastavad teha; et nad teadlikult oskaksid märgata, millele neil esimese asjana tähelepanu pöördub; millele neil esitlustes suurem rõhk on pandud, milliseid küsimusi neile meeldib teistele meeskonnakaaslastele esitada jne. Tõenäoliselt on need ka need asjad, mille poole neid rohkem tõmbab, milles nad tunnevad ennast mugavalt ja kodus ning mis neil ilmselt ka hästi välja tuleb. Kui sa ei ole tugev numbrites, siis ilmselt ei kipu sa ka numbrite kohta liiga agaralt küsimusi küsima või nendes sügavuti minema. Või näiteks inimesed, kes pigem pelgavad avalikku tähelepanu, armastavad pigem suhelda e-posti teel. Samamoodi on hea küsida ka lähedasematelt kolleegidelt ja usalduslikelt koostööpartneritelt, milline ma olen ja mis on minu loomuomased tugevused. See on hea viis kraadida, kas minu enesetaju on adekvaatne või tuleb sealt ka midagi üllatuslikku.” – Maarika Liivamägi

Kuulake ikka …