Maailm taskus Iisraeli ja Hamasi konfliktist

Maailm taskus Iisraeli ja Hamasi konfliktist

Kuula:

Kirjeldus:
Viimaste nädalate jooksul kogunenud pinged lahvatasid Jeruusalemmas nädala eest tänavakaklustes Templimäel ja Ida-Jeruusalemmas. Esmaspäeval sekkus Jeruusalemmas toimuvasse Gaza sektorit kontrolliv Hamas, mis hakkas Iisraeli poole rakette saatma. Võtsime koos Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ringi taskuhääling “Ringjoon” luubi alla, miks ikkagi Iisraelis ja Palestiinas seekord pinged lahvatasid ning kuidas võiksid sündmused areneda. Stuudios olid Postimehest Margus Parts ja Merili Arjakas, RSRist Helena Eglit ja Jan Lucas Videvik.

Iisraeli-Palestiina plahvatuslik seis

Iisraeli-Palestiina plahvatuslik seis

Kuula:

Kirjeldus:
Vägivallatsemine Jeruusalemmas, raketid Tel Avivis, pommitamised Gazas. Mis toimub? Tulikuuma seisu kommenteerivad välkväelased Helena Eglit ning Jan Lucas Videvik ja Postimehe podcasti “Maailm taskus” esindajad Merili Arjakas ja Margus Parts. Head kuulamist!

Maailm taskus Bideni 100 päevast

Maailm taskus Bideni 100 päevast

Kuula:

Kirjeldus:
Heitsime pilgu peale USA uue presidendi Joe Bideni senistele tegemistele eri valdkondades alates koroonakriisist kuni relvavägivalla vähendamiseni. Stuudios selgitas olukorda ajakirjanik Merili Arjakas, saatejuht on Martin Kutti. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st.

Maailm taskus Elo Süllaga islamiusust

Maailm taskus Elo Süllaga islamiusust

Kuula:

Kirjeldus:
12. aprilli õhtul alanud ramadaan andis hea põhjuse rääkida islamiusu eripäradest, islamiriikide välispoliitikast ning islami seostest terrorismiga, mida tuli lahti seletama Tartu ülikooli islamistika lektor Elo Süld. Tänane saade on tehtud koostöös TÜ Rahvusvaheliste Suhete Ringi taskuhäälinguga «Ringjoon» ning seda juhib Solveig Joanna Niitra. Postimehest esitab küsimusi Merili Arjakas.

Šiia ja sunni islam

Šiia ja sunni islam

Kuula:

Kirjeldus:
Ramadan Mubarak!
Islamit ümbritseb meie eurotsentristlikus maailmas pidev üldistamine. Tegelikult on islamiga seonduv kõike muud kui üldistatav.
Mis vahe on šiia ja sunni islamil? Kuidas see vahe tekkis? Milline on islami tegelik seos terrorismiga?
Küsimustele vastab TÜ Aasia keskuse juhataja ja islamistika lektor Elo Süld. Küsimusi küsivad postimehe ajakirjanik Merili Arjakas ja Solveig Niitra.

Netanyahu kitsikusest

Maailm taskus Netanyahu kitsikusest

Kuula:

Kirjeldus:
Iisraelis on olukord ühteaegu hea ja halb. Ühelt poolt on eduka vaktsineerimisprogrammi abil suudetud riik avada, teisalt ei paista lõppu juba kaks aastat kestnud sügavale poliitilisele kriisile. Postimehe ajakirjanikud Merili Arjakas ja Martin Kutti vaatavad, kuidas peale valimisi olukord paistab.

Maailm taskus Iisraelist

Maailm taskus Iisraelist

Kuula:

Kirjeldus:
«Maailm taskus» saates on luubi all Iisrael, kus 23. märtsil peetakse neljandad valimised kahe aasta jooksul. Seekordne saade on eriline, sest teeme seda koos Tartu ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ringi podcasti «Ringjoon» tegijatega. Ringjoonest on kohal Helena Eglit, Rauno Matvejev, Fred Gregor Rahuoja ja Jan Lucas Videvik, Postimehest Merili Arjakas.

Iisrael vol 4 – aina kangemaks läheb!

Iisrael vol 4 – aina kangemaks läheb!

Kuula:

Kirjeldus:
Ringjoon tähistas Iisraeli valitsuse peiesid seekord KUKU stuudios koos Postimehe “Maailm taskus” podcastiga. “Lähis-Ida ainus demokraatia” on niivõrd tragi, et 23. märtsil toimuvad kahe aasta jooksul juba neljandad valimised. Kui valutult või valulikult moodustatakse uut koalitsiooni? Kas sellega üldse tullakse toime? Või virvendavad silmapiiril juba uued valimised ning praeguse valitsusjuhi Benjamin Netanyahu hale vari?

KUKU stuudios kohtusid “Maailm taskus” podcasti esindaja Merili Arjakas ning igihaljas Ringjoone Iisraeli saatesarja sats: saatejuht Rauno Matvejev, Fred Gregor Rahuoja, Jan Lucas Videvik ja Helena Eglit.

Iisraelist

«Maailm taskus» Iisraelist

Kuula:

Kirjeldus:
Ei peaminister Benyamin Netanyahu ega kindral Benny Gantz ei suuda valitsust moodustada. Valijaskond on lõputust paigaltammumisest ja poliitikute kemplemisest väsinud, aga ei anna oma toetust ka ühelegi teisele kandidaadile. Miks nii? Postimehe ajakirjanikud Margus Parts ja Merili Arjakas võtavad vaatluse alla, mida on 10 aastat Bibi võimu Iisraeli jaoks kaasa toonud.