Webinari sari “Kontaktis endaga” – Merit Raju

#168 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Merit Raju by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

Käesolev webinar on webinari sarja “Kontaktis endaga” teine osa, mille külaliseks Merit Raju.

MERIT RAJU ON JOOGAFESTIVALIDE KORRALDAJA, JOOGAÕPETAJA, TERVISLIKUST JA ÕNNELIKUST ELUSTIILIST RÄÄKIVA ÜLIPOPULAARSE RAAMATU “HINGELE PAI” NING KA RAAMATU “VABA JA METSIK” JA “SÕLTUMATU NAINE” AUTOR.

Tegelikult on Merit avaldanud suisa 6 raamatut. Õppinud on ta TTÜ-s ärikorraldust ja Saksamaal rahvusvahelist ärijuhtimist. Alustas ta oma teekonda kunagi koristajatööst oma lemmikus teatrimajas, seejärel asus ta kontoritööd toetavale ametile, millest sai alguse igatsus iseenda tööandjaks olemisele. Kuskil sündis Meritis aga julge otsus oma lemmik töölt ära tulla.

Tänasel webinaril räägime Meritiga endaga kontaktis olemisest ja elamisest. Juttu tuleb emotsioonidest, mõtetest, kehasignaalidest, vajadustest ja intuitsioonist. Merit ütleb, et endaga kontaktis olles pole olemas konkreetset retsepti või standardit, mille järgi elada – kõik tuleb ise tunnetada ja julgeda ka astuda samme, et muutusi teha.

Head mõtted Meritilt:
”Tõeliselt kontaktis endaga olemine nõuabki rohkem julgust ja teatud mahus enda mugavustsoonist välja tulemist aga seda kõike selle nimel, et hing meie sees oleks rohkem rahul.”

”Kui sa tunend elus hirmu millegi ees, siis see on see koht, kus tuleb end ületada, et toimuks eneseareng.”

”Kuni seitsmenda eluaastani meie lapsed võtavad kõike uut informatsiooni kui tõde.”

”Uskumused, suhtumised ja laused, mida lastesse sisestame, nt ”Mis sul viga on?” sellest saab hiljem automaatne sisemine minakõne iseendaga ehk programmeering.”

”Uskumused, mis on omased, ma nimetangi marinaadiks.”

”Me oleme hakanud arvama, et meie mõtted võrdub mina. Aga see pole tõsi.”

”Kui soovid oma sisetunde järgi elada, siis peab sinus mingisugune emotsioon olema. Miski, millega märgata kuivõrd väga sa midagi tahad ja kas tabad ära tegevusi, mis sulle meelejärgi on.”

”Ettevõtjate kohta öeldakse, et nad on lootusetud optimistid, sest ellujäämismäär on väga väike.”

”Emotsioonid on nagu indikaatorid sellest, kas me oleme õigel teel või ei ole ning kas asi puudutas meid või siiski mitte.”

”Inimestel pidavat olema viis põhilist emotsiooni – rõõm, viha, kurbus, üllatus ja vastikustunne.”

”Mõtted tekitavad emotsioone.”

”Traumadega tegelemiseks on vaja ikkagi terapeutide abi, ei piisa päevikusse kirjutamisest, kui tänulik sa mingi asja või konkreetse situatsiooni üle oled.”

”Kui sa hoiad emotsioone enda sees, siis see tekitab ajapikku erinevaid haiguseid.”

”Kui keha annab signaali, et tuleks magama minna, siis tuleb seda ka teha, sest see on esimene märk kehalt.”

”Me tegelikult igapäevaselt ei hinga, me hingitseme.”

”Näiteks, kui me lükkame pissil käimist edasi ja hoiame kinni, siis kuna see oli mõeldud kehast välja saamiseks vedelik, siis hakkab meie keha seda vaikselt endasse imema ja just toksiinide näol.”

”Kui sa tunned, et pead midagi tegema, siis sa pead seda tegema – see ongi sinu tee.”

”Toida ennast millegi muuga ära ja tee seda loomingut siis. Ära survesta, ega tee loomingust kohe elamist.”

”Intuitsioon ei taha, et sa teda väga väikeste asjadega tülitaks, ta pigem tahab, et sul oleks asja ka.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Miks ja kuidas kogu meie elu mõjutavat und parandada?

Mõttekoht, osa 23: Miks ja kuidas kogu meie elu mõjutavat und parandada? by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Und saab kogu aeg paremaks timmida. Isegi siis, kui ta tundub superhea, on nii kihvt leida veel mõni nipp, mis teeb selle veel paremaks – nii muutuvad ka hommikud ja päevgi veel mõnusamaks,“ räägib elustiiliettevõtja, veebiajakirja Hingele Pai peatoimetaja ja mitmete raamatute autor Merit Raju, et ööuni mõjutab kogu meie päeva ja elu.

Samas näitas tema hiljutine mahukas uuring, et väga paljud eestlased on unega kimpus. Miks ja kuidas seda parandada saaks? Kas alati on põhjust muretseda, kui hommikul ärgata ei jaksa? Kas und on võimalik järele magada ja miks üldse unekvaliteedi parandamise poole püüdlema peab, tänases Naistelehe podcastis räägimegi.

Merit Raju – Kuidas kujundada teadlikult oma elustiili?

#2 Merit Raju – Kuidas kujundada teadlikult oma elustiili? by Aega on! • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Sooviksid rahulikumat ja kvaliteetsemat elustiili, kuid senised katsed pole viinud järjepidevate harjumusteni? Räägime elustiilidisaineri Merit Rajuga, kuidas oma elustiili teadlikult kujundada ning vähendada sõltuvust nii hetkelistest instinktidest kui ka rahalistest vahenditest.

Influencerid

Turujutud

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime influenceritest: kes nad üldse on, kuidas peaks nendega koostööd tegema ja kuidas ei tohiks koostööd teha. Mida influenceritelt oodata, mida mitte oodata ja milline on Eesti influencerite kogemus. Saates on külas Merit Raju.

Terves kehas terve vaim ja sotsiaalne elajas!

#07 Tervis: “Terves kehas terve vaim ja sotsiaalne elajas!” by Podcast: Teeviit Tulevikku

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas Merit Raju ja Janek Õiglane.

Merit on joogaõpetaja ja tervisefänn, raamatute autor, Hingele Pai ajakirja tegija ning muuhulgas korraldab ta suviti Haapsalus Joogafestivali. Janek on noor Eesti kümnevõistleja ja tulevikulootus. Külalistega vestleb tervise teemadel personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu.

Saates arutleme saatekülalistega:
* kas ja kuidas on omavahel seotud füüsiline, vaimne ja sotsiaalne tervis
* ning anname saatekuulajale mõned lihtsad, aga olulised nipid nii oma vaimse, füüsilise, kui ka sotsiaalse tervise heaks.

Tervise kohta leiad rohkem infot veebilehelt www.teeviit.ee, kus on ka muid põnevaid teemasid ning Tervise Arengu Instituudi kodulehelt www.tai.ee.

Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele www.teeviit.ee/ või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂.

Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.