Energiatund: iga ettevõte raiskab, kuid sellele saab lõpu teha

11.11.20 Energiatund: iga ettevõte raiskab, kuid sellele saab lõpu teha

Kuula:

Kirjeldus:
Saate fookuses on energiakulude vähendamine ja lahkame teemat kahe nurga alt – tehnoloogia ja energia ostmisel. Saates tuleb juttu, kuidas praktiliselt igas ettevõttes on kohti, mis lekivad ja lisakulu tekitavad, kuidas ettevõttes kuni 60% kuludest kokku hoida, kuidas rajada ettevõttele päikeseparki ning kuidas energiat ostes soodsamalt saada.

Saates kõnelevad energiaekspert ja TalTechi haldusdirektor Aivar Uutar, Telia päikesepargi rajamise kogemusest räägib Telia tehnosüsteemide juht Mihkel Kõiv ja energia ostmisel soodsama hinna saamisest Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu.

Saate pani kokku Rivo Sarapik.

Tehnoloogiakompass: tehnoloogia areng suudab andmete tarbimistempoga kaasas käia

04.06.20 Tehnoloogiakompass: tehnoloogia areng suudab andmete tarbimistempoga kaasas käia by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Kui laialt tarbitav andmete hulk kasvab meeletu tempoga, siis tehnoloogia suudab piisava kiirusega kaasas käia, et kulutatav energiahulk ei kasvaks kõrgustesse, rääkisid saate “Tehnoloogiakompass” külalised.

“Tarbijate poole pealt, nii serverid kui erinevad võrguseadmed, see tehnoloogia areneb väga kiiresti. Serverite poole pealt iga 18 kuu tagant piltlikult salvestusmaht ja arvutusvõimsus kahekordistub. Mõnes valdkonnas võib isegi öelda seda, et tarbimise kasv andmemahtude vaates ei kasva sellise tempoga kui teistpidi tehnoloogia suudab efektiivsemaks minna,” rääkis Telia andmekeskuste teenuste juht Erik Janson.

Telia tehniliste sõlmede osakonna juhataja Mihkel Kõiv lisas, et olulist energia kokkuhoidu võib juba saavutada vanade tehnoloogiate sulgemisega.

Saates “Tehnoloogiakompass” rääkisime energiajuhtimisest ja energiakasutuse jälgimisest: millest pihta hakata ning kui energiakulukas on andmeäri. Saadet juhtis Priit Pokk.

Saadet toetab Telia.