Mihkel Räim

#2 Endrik Puntso Podcast – Mihkel Räim

Kuula:

Kirjeldus:
Arutasime koos Mikuga ühise mineviku üle ning mitmest huvitavast seigast, mis meil juhtunud. Täna on ka Mihkel kahjuks lepinguta(ehk töötu), sestap vestlesime ka natuke rattaspordi välistel teemadel.
Ma tean, et helikvaliteet on veel halb, aga käin iga päev taarat korjamas, et ühel heal päeval korralik mikker osta.
Pidage vastu seniks ja proovige ära kannatada.
Endrik

Vueltal korraga joonel kaks debütanti. Kas mõlemale “Viimane Tants” või tuleb midagi ilusat?

25. Vueltal korraga joonel kaks debütanti. Kas mõlemale “Viimane Tants” või tuleb midagi ilusat? by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Ütlemata ebaharilikul ajal, 20. oktoobril, stardib suurtuur Vuelta. Eestlasi on joonel kaks, mõlemad debütandi rollis – Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) ja Martin Laas (Bora-Hansgrohe).

Kui Mihkel Räim teadis juba varasemalt aimata, et Vuelta võib plaanidesse mahtuda, siis Martin Laas sai suurtuurile minekust teada nädalapäevad enne tuuri algust. Naljatades võib öelda, et suurtuurile otse seenemetsast. Laas oli kodus ja valmistus Belgia ühepäevasõitudeks kui äkki sadas selga välk selgest taevast. Eestlane võeti sprinterite rongi, mis peab finišite eel suurepärasele positsioonile viima tiimi liidri Pascal Ackermanni.

Kui Laas peab pigem aitama, siis Räim võib saada võimaluse enda peale sõita, vähemalt osadel etappidel. Plaan on peas paigas, eks lähinädalad näitavad, kuidas see plaan õnnestub ka ellu viia. Kas jalgu on või ei ole?

Räägime saates ka mõlema mehe lepingutest, sest nii Laasil kui Räimel on praeguse seisuga töökoht olemas hooaja lõpuni. Mis saab edasi ja kui palju võib tulevikku mõjutada Vueltal toimuv? Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Mihkel Räim teab omast käest: “Nii nagu boss ütleb, nii on!”, MM-il lipsas käest supertulemus

18. Mihkel Räim teab omast käest: “Nii nagu boss ütleb, nii on!”, MM-il lipsas käest supertulemus by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Podcastil “Jalgrattapalavik” käisid maikuu esimeses saates virtuaalselt külas kaks saarlast, isa ja poeg, Riho ja Mihkel Räim.

Riho sai nooruses jalgrattapisiku olümpiavõitja Aavo Pikkuusi sõitudele kaasa elades, Mihkel otseloomulikult oma isalt. Ega see nüüd päris nii polnud, et sündis ja rattur valmis, aga lõpuks sisse tallatud rajale ta ikkagi sattus. Mis sest, et eelnevalt tegi Mihkel ka teisi spordialasid, näiteks judot ja kergejõustikku.

Kuni 2015. aastani oli pere kõige kõvem rattamees Riho. Taskus Nõukogude Liidu meistersportlase nimetus ja 1992. aasta Eesti meistrivõistluste hõbe 70 km meeskonnasõidus. Nooremad mehed võivad end roheliseks punnitada, aga meistersportlase tiitlit tänapäeval enam välja ei võlu. Küll teenis Mihkel 2016. aastal oma esimese täiskasvanute Eesti meistrikulla, MM-il Richmondis oli käeulatuses supertulemus.

Räägime nii nendel teemadel kui ka paljust muust. Näiteks ülemaailmsetest Saarte Mängudest, millega Räimedel on pajatada mitu legendaarset lugu. Üle lombi vestlust veab Ivar Jurtšenko. Jutuajamine salvestati 1. mail.