Täitsa Pekkis podcast jutustab ebaõnnestumiste lugusid ausalt ja avatult

Täitsa Pekkis podcast jutustab ebaõnnestumiste lugusid ausalt ja avatult

Täitsa Pekkis pocasti saatejuhid Katrin Hinrikus-Karu ja Mihkel Vetemaa on parimad sõbrad olnud juba üle 10 aasta – teinud koos ja eraldi erinevaid projekte, mis aga suuremas osas on pekki läinud. 2018. aasta suvel tekkis Katrinil idee, et võiks teha Podcasti nimega Täitsa Pekkis ja kutsuda erinevate eluvaldkondade huvitavaid inimesi saatesse, et küsida, kas neil ka elus olnud ebaõnnestumisi. Tuli välja, et kõigil läheb vahepeal asju pekki ning kõige tähtsam on proovida väljakutsetest võitjana välja tulla. Alustati nullteadmiste ja -oskustega, kuidas teha podcasti – nad lihtsalt hakkasid pihta ja õppisid tegemise käigus.

Milline on teie podcasti kuulajaskond?

Meid kuulavad väga erinevad inimesed: ettevõtjad, emad, õpilased, väliseestlased jne, kuid enamuses on just naised vanuses 25-34.

Mis on ühe podcasti tegemise juures kõige raskem? Aga lihtsam ja rõõmuvalmistavam?

Kõige suurem väljakutse on aeg. Kuna kogu Täitsa Pekkis saate meeskond teeb saadet vabatahtlikult, siis kõigil on esikohal kas töö, ettevõtte juhtimine või mõni muu projekt. Erinevate projektide vahel pendeldamine on üpriski väljakutsuv ja tihtipeale ei jõua kõiki asju teha nii hästi kui tahaks. Kõige ägedam saatetegemise juures on kindlasti kõik need saatekülalised, kellega me oleme tutvunud. Me ei jõua ära tänada kõiki neid, kes on meid usaldanud ja oma lugusid nii avatult jaganud ja meie tuttavateks või sõpradeks saanud. Tõsiselt ägedad on ka kõik meie kuulajad, kes on aastatega meile nii palju positiivset tagasisidet andnud ja meiega sellel teekonnal kaasas käinud.

Kas meenub mõni meeldejääv lugu mõne podcasti episoodiga – mõni eriti meeldejääv külaline, põnev/kirgi kütnud teema, miski, mis saanud kuulajatelt (ootamatult) palju tagasisidet?

Ükskõik kui klišee see ka poleks, siis – kõik saated on olnud meie jaoks meeldejäävad ja erilised, sest igaühelt on midagi õppida. On saanud naerda, nutta, imestada, laulda, tantsida ja igast pulli teha.

Kuidas toimub teie podcasti teemade ja saatekülaliste valik – päevakajalisuse, enda sisetunde või mõne muu kriteeriumi järgi? Kust saate inspiratsiooni uute teemade jaoks?

Meil ei ole konkreetset protsessi külaliste valikul. Kutsume inimesi, kes meile endale sel hetkel põnevad tunduvad ja samuti ka keda meie kuulajad ning saatekülalised soovitavad kutsuda.

Milline näeb välja teie podcasti ühe episoodi ettevalmistusprotsess? Kui kaua selleks tavaliselt aega kulub ja kas on mingi kindel rutiin, kuidas alati toimetate?

Ettevalmistus võtab aega päris mitmeid tunde, kui arvestada kõikide meeskonnaliikmete aega. Teeme külalisele video, et ta saatesse kutsuda, leiame kõigile sobiva salvestuse aja, teeme põhjaliku taustauuringu. Samuti teeme alati külalisega ka tunnise videokõne, et jääd murda ning saate pidepunktid läbi arutada. Seejärel valmistame ette stuudio ja salvestame saate. Sellele järgneb helitöötlus, videote montaaž, saate üleslaadimine ja turundustegevused.

Milliseid podcaste te ise kuulate?

Meie enda lemmik podcastid on enamuses välismaised. Katrinile meeldib väga Jay Shetty On Purpose, Lewis Howes The School of Greatness, The Mindvalley Podcast, The Ed Mylett Show, The Angie Lee Show. Mihkli lemmikuteks on Joe Rogan, Tim Ferriss, How I Built This ja Tussisööjad.

Millised on teie nõuanded oma podcastiga alustada soovijale?

Soovitame alustada väga lihtsalt ja esmaste vahenditega. Kõige tähtsam on alustada. Olgugi, et heli kvaliteet on tõesti väga oluline, siis ei tasu lükata saatega alustamist edasi, sest ei ole väga head mikrofoni. Lisaks soovitame teha podcasti koos sõpradega, et jagada vastutust ning toetada üksteist hetkedel, kui motivatsioon on madal. Enne alustamist mõtle, miks sa tahad podcasti teha ja mis väärtust see loob maailma.

Lõppu üks filosoofiline küsimus: mis teeb ühe podcasti heaks?

Sellele ei ole ühest vastust. Hea podcasti tegemiseks on väga palju erinevaid teekondasid ja stiile. Ilmselt tuleb leida selline teema ja esitusviis, mis sobib sinu iseloomuga ja toetub sinu tugevustele.

Triin Kand, Tekstivõlur

Foto: Maarika Roosi

Rahatarkuse teekond – Marko ja Mihkel – Täitsa Pekkis Instagram Live

Rahatarkuse teekond – Marko ja Mihkel – Täitsa Pekkis Instagram Live by Investeerimisklubi | Investeerimisklubi

Kuula:

Kirjeldus:
Vestleme Mihkel Vetemaaga Täitsa Pekkis podcastist rahatarkusest, säästmisest ning investeerimisest.

Seekordne saade on järelkuulatav ja -vaadatav salvestus Täitsa Pekkis Instagram Livest, kus osales Investeerimisklubi eestvedaja Marko Oolo. Live saadet lindistama kutsus Mihkel Vetemaa, kes on Täitsa Pekkis podcasti üks eestvedajaid.

Lives tuleb juttu järgmistest teemadest:

– Kuidas algas sinu jaoks raha kohta õppimine?
– Kas said vanematelt kaasa rahalist mõtlemist?
– Kuidas sa hakkasid raha kõrvale panema?
– Kuidas sa jagad oma raha ja kuidas sa soovitaksid alustajal oma raha juhtida?
– Miks sa arvad, et on oluline rahaga arukalt ümber käia ja/või investeerida?
Mille osas sa oled oma arvamust/uskumust muutnud viimase 10 aasta jooksul?
– Kuidas investeerimisklubi sai alguse?
– Mida sa õpetaksid koolis lastele?

Investeerimisklubi tiimiga täname Täitsa Pekkis meeskonda, et kutsusite osalema. Oli väga põnev rääkida rahaasjadest ning käitumismustritest, mis aitavad finantsidega teadlikumalt ümber käia. Aitäh Mihkel Vetemaa Live läbi viimast!

Meeskond:
– Instagram Live korraldas Täitsa Pekkis. Live viis läbi Mihkel Vetemaa.
– Podcastis osale Marko Oolo.

Lisaks:
– Ühine ka investorite Facebooki grupiga, et osaleda aruteludes ja saada põnevat infot: https://www.facebook.com/groups/1591687221066735/
– Kiika, milliseid keskkondi Investeerimisklubi eestvedajad soovitavad: https://investeerimisklubi.ee/investeeri/
– Kui soovid õppida veelgi rohkem varaklasside, börsiaktsiate või ühisrahastuse kohta, siis külasta Investeerimisklubi instituuti: https://investeerimisklubi.ee/instituut/

NB! Kõiki toodud platvorme/tooteid kasutavad Investeerimisklubi eestvedajad ka ise aktiivselt.

Kats & Mihkel – Elu Vietnamis, coronavirus madness ja muud tekialused jutud

#70 – Kats & Mihkel – Elu Vietnamis, coronavirus madness ja muud tekialused jutud

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne saade jõuab sinuni Vietnam – Tallinn liinilt. Kats ja Mihkel arutavad praeguse elu üle. Miks otsustas Mihkel pikemaks Vitenamisse jääda? Kuidas mõjutab antud eriolukord Katsi ja Egerti ettevõtet? Kuidas on läinud meie #täitsapekkis100 väljakutse? Mis saab edasi?

Erki Veiko ja Vahur Singa – Kas ma olen sitt inimene?

#67 – Erki Veiko ja Vahur Singa – Kas ma olen sitt inimene? by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates on meil külas Erki Veiko ja Vahur Singa

Saates räägime:
– autentsusest
– FOMO-st ja JOMO-st
– rahast
– lihtsakt rabelemisest
– meedia tarbimisest
– keskendumisest
– endaga kontakti leidmisest
– üksinda olemisest
– Vipassanast
– romantikast
– glamuurist

Saame tuttavaks

Vahur Singa on Haapsalust pärit noormees, kes juba 14-aastasena sai aru, et raha saab ka muul viisil teenida, kui palgatööl käies. Ja nii tegi ta oma esimese veebi. Terve oma elu jooksul on Vahur käinud palgatööl ainult 3 kuud.

Vahur on tegelenud väga paljude erinevate asjadega – tal on olnud oma fotostuudio, ta on koos sõbraga müünud suitsukala, proovinud ühest neiust luua Youtube influencerit, teinud 3D arhitektuuri mudeleid, loonud turundsagentuuri ja disain ja UX agentuuri – nendest kahest viimasest kasvas välja Utopos – full stack digital agency ning nad ehitavad tulevikubrände.

Erki alustas ettevõtlusega hoopiski 30-aastaselt, mõõduülikondade valmistamisega. ERRIERi tuntuse kasvuga hakkasid ilmuma uued põnevad pakkumised ja projektid, mille ta ka vastu võttis. Lühikese ajaga sai rätsepast baarman ja siis pulmaisa ja siis autosaate juht. Erki pani hullu kellegi ja millegi arvelt, kuni lained lõid üle pea. Tema ellu tõi leevendust Vipassana meditatsiooni laager, mis avas uued ideed, suhted ja uksed ning olulise pöörde juba tempokasse ellu.

Kui tänane osa andis sulle väärtust ja sa said sellest inspiratsiooni, siis jaga seda saadet vähemalt ühe oma sõbraga :). Jagame armastust.

#täitsapekkis

Heliina Teder – raskuste ületamise meistriklass

#66 – Heliina Teder – raskuste ületamise meistriklass

Kuula:

Kirjeldus:
Heliina Teder on Jõgevalt pärit 28-aastane väga töökas ja inspireeriv naisterahvas, kes juba 20-aastaselt otsustas alustada ettevõtlusega, heelgeldades ise kästitöömütse. Tänaseks on ta täiskohaga ettevõtja, omades ja juhtides sellest ettevõtet nagu HT Trade OÜ, mis tegeleb riiete, kodukaupade ja mänguasjade müügiga.
Tema ettevõte kasvab väga jõudsalt, kuid teekond eduni on tulnud läbi suurte raskuste ning kriiside. Juba lapsepõlves tuli Heliinal seista vastu suurte väljakutsetega.

Marju Karin ja Diana Teniste – nautige, armastage, sööge ja jooge!

#65 – Marju Karin ja Diana Teniste – nautige, armastage, sööge ja jooge! by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
MARJU KARIN JA DIANA TENISTE

Saates räägime:
enesekindlusest
suhetest
surmast
põhjas käimisest
õelusest
orjameelsuse tipust ja pläusti ajamisest
võrdusest
heast südamest
teistele hästi ütlemisest

Stuudios on Marju Karin ja tema vanim tütar Diana Teniste. 🙌

Marju on omanimelise ilukliiniku omanik 💉, koolitaja ja feminist. Ta on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning töötanud 20 aastat Põhja-Eesti regionaalhaigla operatsiooniblokis ja Punases Ristis. Samuti on ta omandanud magistrikraadid nii psühholoogias kui ka rahvusvahelistes suhetes. Marjul on 4 last ja 2 lapselast.
Hiljuti ilmus tema sulest ka palju kõneainet tekitanud raamat “Naine. Otse ja ausalt”. 👊

Diana Teniste on ettevõtja ja motivatsioonikoolitaja. Ta on lõpetanud Taanis ülikooli ning asutanud Hispaanias kinnisvaraportaali. Hetkel õpib ta Tallinna Tervishoiu kõrgkoolis meditsiini. 💪👏

Kuula Marju ja Diana #täitsapekkis lugusid 👉 Spotify, ApplePodcasts, Soundcloud.

Liisi Tarvo – Kui kogu su maailm variseb kokku

#63 – Liisi Tarvo – Kui kogu su maailm variseb kokku

Kuula:

Kirjeldus:
Liisi Tarvo on 23-aastane ettevõtja, kes peab kolme vrapikohvikut Wrap’n’Roll ja usub, et muudab tervislikku toitu pakkudes maailma veidi paremaks kohaks.
Liisi on tõeline POWER naine ja suurim rõõmurull üldse!

Saates räägime:
– enesekindlusest
– raskuste ületamisest
– tolmurullidest 😀
– teraapiast
– Hiina meditsiinist
– ettevõtlusega alustamisest
– tahtejõust
– süütundest
– mitte viitsimisest
– puhkamisest

Jüri Pootsmann – kiirest edust, kõigile meeldimisest ja ebaõnnestumisest Eurovisioonil

#62 – Jüri Pootsmann – kiirest edust, kõigile meeldimisest ja ebaõnnestumisest Eurovisioonil

Kuula:

Kirjeldus:
Jüri Pootsmann on armastatud eesti laulja, kes sai tuntuks telesaate “Eesti otsib superstaari” kuuenda hooaja võitjana. Sellele järgnes kohe ka aasta meesartisti tiitel Eesti Muusikaauhindade galal ning “Eesti laulu” võit looga “Play”.

Saates räägime:

– Taani kolimisest
– superstaariks saamisest
– üksi olemisest
– väsimusest
– Eurovisiooni laval olemisest
– rapsimisest ja kiirest elutemost
– muusikast pausi võtmisest
– kõigile meeldimisest
– “ei” ütlemisest
– iseenda eest vastutamisest

“Väga tihti oli nii, et ma lihtsalt füüsiliselt ei jaksanud lavale minna.”
“Kui sa proovid kõigile meeldida, siis sa kaotad iseenda.”

Toivo Freeman Pilt – Kuidas paradiisist sai põrgu

#61 – Toivo Freeman Pilt – Kuidas paradiisist sai põrgu

Kuula:

Kirjeldus:
Meie seekordses saates on külas šokikunstnik ja spirituaalsel teel käija – Toivo Freeman Pilt.

Saates räägime:

– pätielust Saaremaal
– distsipliinist
– baaripidamisest
– Aasiasse kolimisest
– naistest ja vabadusest paradiisis
– alkoholi liigtarbimisest
– pidevast teravuste otimisest
– hirmuta elamisest
– kättemaksust
– erinevate äride pidamisest Tais
– suurest pöördepunktist ja elumuutusest
– kunstnikuks hakkamisest
– teraapiast

Main