Kristi Jõeorg – Julgus luua muutust

#108 – Kristi Jõeorg – Julgus luua muutust by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
Kristi Jõeorg on 2 imelise tütre ema, ettevõtja, koolitaja. Ta on üles ehitanud ettevõtte Riskianalüüs OÜ ja liitis selle 2020 Soome ettevõtte SK Protect. Kristi on koolitanud tööohutus teemadel ja liigub teadliku vanemluse koolitamise suunas. Lisaks on ta välja andnud raamatu Signe Ventseliga “Julge luuta muutust,” Urmi Kukkega “Minu kasvamise päevik,” Indrek Põldveega tänulikuse päevik“Minu lugu” Lilian Prometiga vanema ja lapse suhtluspäevik “Minu ja sinu tähtsad jutud”. Täna aga õpib psühhoterapeudiks ja ajakirjanikuks. Ta usub, et me kõik oleme unikaalsed, erakordsed, kordumatud.

Marek Kiisa elu kiirteedel – vormelisõitjast autoinseneriks; ettevõtjast ingelinvestoriks

#007: Marek Kiisa elu kiirteedel – vormelisõitjast autoinseneriks; ettevõtjast ingelinvestoriks by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Meie seitsmenda saate külaliseks sarjas “Globaalsed eestlased” on põneva taustaga tehnoloogiainvestor ja ettevõtja Marek Kiisa, kes oma eelmises elus on olnud nii vormelisõitja kui ka sisepõlemismootorite insener. Ka meie tänane saade on mõnevõrra eriline. See on salvestatud 2016.a. juuli keskel Loode-Itaalia ning Lõuna-Prantsusmaa kiirteedel. Marek istub Fiat 500 roolis, mina oma helisalvestusega kõrvalistmel, ja mu pere kuulab vaikselt tagaistmel pealt.

Mareku lugu kardisõitjast vormelisõitjani on Eesti autospordi ajaloohuviliste jaoks kullafondi väärtusega. Lisaks saame teada, kuidas sündis vormel Estonia, mida Tallinnas Hobujaama tänaval toodeti kokku üle 1300 eksemplari; ning mida see kõik tähendas nii autospordile, inseneriharidusele kui ka temale endale.

Kui motosport huvi ei paku, ei tasu heituda – siin leidub ka muud huvitavat. Marek räägib, kuidas sai temast kui autoinsenerist Rootsis üleöö Eesti riigiametnik; ning kuidas sai temast rahvusvaheline ettevõtja ning tehnoloogiainvestor, kes sõitab täna Tallinna, Stockholmi ja San Francisco vahet.

Lisaks räägime Marekuga:

– mida mõtleb üks sisepõlemismootorite insener ning FIAs Põhjalat esindav inimene elektriautodest?
– kuidas on noorte huvi autode vastu jahtunud ning mis seda asendab?
– mis paralleele näeb ta ettevõtjatel ning sportlastel?
– kuhu on tema juhendatavad Eesti kardisõitjad ja mehaanikud tänaseks jõudnud?
– mida hindab ta alustavate ettevõtete puhul (kui ta hindab neid kui võimalikku investeeringut)?
– mis juhtuks kui Eesti õpetajate palk oleks konkurentsivõimeline Skandinaaviamaadega?
– miks peab Marek oma Valget Raamatut ja mis asi see on?
– mis on algatus “Minu Lugu”?

Siin on minu vestlus kiirusel 110 km/h globaalse eestlase Marek Kiisaga. Head kuulamist!

Kõik saatetutvustused koos märkmete ja viidetega on leitavad veebis aadressil memokraat.ee/category/podcast

Jälgige meid Twitteris @GlobaalneEesti

Podcasti taustamuusika: Pete Josef “Colours” (www.petejosef.com), plaadifirma Sonar Kollektiv (@sonar-kollektiv). Kõik õigused kaitstud.