Riina Arund – mõtteviisi ja liikumisnõustaja

Lugu #13 Riina Arund – mõtteviisi ja liikumisnõustaja by Pesapuu Perekeskus

Kuula:

Kirjeldus:
Selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta. Unistada ja välja mõelda sihtpunkt. Seejärel otsustada ja alustada väikselt, teha see esimene samm. Ja siis teadlikult tegutseda.
Elu nelja lapsega ja ettevõtjana on iga päev erinevaid väljakutseid täis. Just seepärast olen ennast harinud ka teadliku vanemluse teemadel. Olen osalenud Gordoni perekooli baasil tehtud suhtlemiskoolitusel, PREP koolitusel ja läbi töötanud terve hulga kasvatusteemalisi raamatuid.
Ma ei ole ideaalne vanem – ma vihastan ja pahandan ja ärritun ja olen ebakindel ja solvun. Siiski püüan ma sellele kõigele vaadata vähemalt pärast olukorda sellise pilguga, mis läks valesti ja mida teisiti teha. Ka siin on elu pidevalt muutumises ja neid nippe-trikke, mida lastega igapäevaselt kasutan, jagan ma samuti suurima heameelega.
Ka selles podcastis jagame Riinaga erinevaid mõtteid ning soovitusi kuidas oma keha tunnetada, kuidas olla teadlik ning mis kõige tähtsam – endaga rahul. Ära karda abi küsida, rääkida ja oma kogemusi jagada. 😊

👉 Räägime teemadest nagu

❤️ Liikumishirm
❤️ Igapäevastes tegevustes liikumisvõimaluste leidmine
❤️ Sünnitusjärgsed treeningud ja keha tunnetamine
❤️ Enesekriitika
❤️ Mõttemaailma muutmine – mis mind paneb särama?

👉 Ülevaade podcastist:

🔸 Kuidas Riina end ise tutvustab ja millest saates juttu tuleb? 3:00
🔸 Restore Your Core. Vaagnapõhjaprobleemid 5:30
🔸 Kust saada abi? 10:10
🔸 Kuidas me terve elu õpime istumist 14:05
🔸 Kuidas suhtuda sünnitusjärgsetesse treeningutesse? 18:15
🔸 4 last ja ettevõtja – kuidas see on võimalik? 29:10
🔸 Kire otsimine 31:50
🔸 Mõtteviisi küsimus/arendamine nii ettevõtjana kui ka naisena 45:00
🔸 Tööturule naasmine 53:05
🔸 10 aastat tööturult eemal – kuidas tagasi? 54:20
🔸 Pimedas ruumis lehvitamine 58:00

Lisalugemiseks-kuulamiseks.

Algus


http://www.tegutse.ee/

Esileht

Mõnusat kuulamist 🎧
Õnnelike perede haldjas
Mariliis 🧚‍♀‍

Vestleme joogaõpetaja Helina Kibariga

#15 Vestleme joogaõpetaja Helina Kibariga

Kuula:

Kirjeldus:
Viieteistkümnes imeline külaline on Helina Kibar, kes kirjeldab end järgnevalt:
Jooga tuli minu ellu 2013. aastal ja algselt läbi füüsilise poole, vajadusest tasakaalustada vaimsest tööst tekkinud pingeid, mis tekitasid terviseprobleeme. Vaikselt ja märkamatult hiilis jooga minu igapäeva ning nüüdseks saanud oluline osa elust. Jooga on õpetanud mulle elu loomulikku kulgemist: igal asjal on aeg ja koht muutumiseks, aga enamasti tuleb anda endale võimalus proovida. Ühel hetkel avastad, et kõik õnnestus või kui läheb teisiti, siis ei olnudki see sinu jaoks mõeldud.

​Ma usun, et iga päev on uus algus. Isegi, kui eile ei läinud nii nagu sa planeerisid, siis võib olla see ei pidanudki nii minema. Aga sul on võimalik alati proovida uuesti, iga päev. Ma olen väga tänulik, et jooga minu ellu tuli, sest ma olen õppinud ja õpin iga päev iseennast ja inimest tervikuna paremini tundma. Mind huvitab funktsionaalne anatoomia ja meeleteadlikkuse (mindfulness) praktikad. Minu joogapraktika on voolav, sest mulle meeldib kuidas asendid ühenduvad hingamisega, keha liigub ja meel on vaikne praeguses hetkes. Tekib kergus ja usaldus ning ruum iseenda sees ja enda ümber.

Annan nii liikuvamat ja füüsilist vinyasa joogat kui ka rahulikku keha mobiilsust arendavat yin joogat. Lisaks viin läbi joogat rasedatele, taastavat joogat kui ka jooga nidrat. Koolitan treenereid, kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajaid joogameetodite kasutamise osas liikumistundides ja treeningutel.

​Minu tunde iseloomustab kulg, voolavus, jõud ja pehmus, pakkudes väljakutseid nii kehale kui meelele. Olen õpetajana siiras, päris, empaatiline ning annan edasi seda, millesse ma ise usun ja mida ma praktiseerin.

Vestleme joogaõpetaja Liisianne Kruusmägiga

#14 Vestleme joogaõpetaja Liisianne Kruusmägiga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljateistkümnes imeline külaline on Liisianne Kruusmägi, kes kirjeldab end järgnevalt:
Tervist väärtustav ja terviklik elustiil on olnud minu elu lahutamatuks osaks.
Joogat hakkasin aga praktiseerima umbes 10 aastat tagasi, spordiklubis. Enne seda tegelesin
16 aastat võistlustasemel rühmvõimlemisega ning olin kogenud, milliseid negatiivseid tulemusi
võib anda intensiivne ja mitteteadlik treening.
Vajadus järjepideva joogapraktika, kui keha ja meele tervendaja järele, tekkis aga peale esimese
lapse sündi. Tahtsin füüsiliselt liikuda, kuid ka meel vajas puhkust. Sõbranna soovitusel alustasin
koduste joogatundidega interneti vahendusel ajal, mil laps magas.
Sellest hetkest mõned aastad edasi liikudes jõudsin soovini hakata ise joogat edasi andma.
2015. aasta septembris läbisin oma esimese Yoga Therapy (Yin jooga) kursuse Brasiilias kogenud
õpetajate David Lurey ja Mirjam Wagneri juhendamisel. 2016. aasta märtsis tegin Vinyasa Yoga
200 RYTT joogaõpetajate baaskursuse samade õpetajate juures. Nende läbitud kursustega täitus
minu pikaaegne unistus ning täiustus visioon joogaõpetajana.
Jooga edasi andmine on minu jaoks missioonipõhine ülesanne. Kuna tegemist on väga
mitmekülgse keha-meele tööriistaga, mille mõju olen kogenud ise ning mida olen näinud ka
oma õpilastes, ei kahtle ma selle efektiivsuses hetkegi.
Jooga on muidugi ka elustiil, mille sisuks on elada tervislikku ja täisväärtuslikku elu.

Kuidas kirjutamise ja lugemise toel elu rasketest hetkedest üle saada

Mõttekoht, osa 12: Kuidas kirjutamise ja lugemise toel elu rasketest hetkedest üle saada

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates räägib Katriin Fisch-Uibopuu MTÜ-st Loovkirjutamise keskus sellest, kuidas kirjutamise ja lugemise kaudu iseennast avastada. Need on tegevused, mis on kõigile kättesaadavad, kuid mis võivad samuti rasketest aegadest üle ning iseenesele lähemale aidata. Kui esialgu tundub, et rohkem ei julge, võib kirjutada kasvõi päevikut. Kirjutamine aitab jõuda lähemale iseenda mõttemaailma tumedamatesse soppidesse ja avastada enda kohta nii mõndagi uut.
Lugemine paneb aga samuti mõtlema ning aitab ka paremini kirjutada. Teraapiaraamatutena on parimad need, mis tegelevad inimeseks olemise eksistentsiaalsete küsimustega, mis panevad inimesi tundma, et neid sinna kirjapandu kuidagigi puudutab.

Vestleme joogaõpetaja Grete Sutropiga

#13 Vestleme joogaõpetaja Grete Sutropiga by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Kolmeteistkümnes imeline külaline on Grete Sutrop, kes kirjeldab end järgnevalt:
Mina olen Grete. Minu teadlikum teekond algas ilmselt ikkagi emakssaamisega ja seejärel enda jaoks kundalini jooga avastamisega, mis on aidanud mul jõuda järjest lähemale sellele, kes ma päriselt olen. Ma olen muidu hästi uudishimulik ja mulle meeldib avastada erinevaid praktikaid ja tehnikaid ja inimesi, aga lõppude lõpuks on kõik suunanud mind ikka selle tarkuse juurde, mis on minu enda sees. Kahtlustan, et see ongi see kõige sügavam ja põnevam allikas üldse ja mitte ainult minu puhul (aga samas sinna jõudmiseks tuleb ikka natuke väljastpoolt peegeldusi otsida). Nii et teekond jätkub ja niimoodi kihthaaval ma siin kaevun iseendasse, abiks peamiselt kundalini jooga tehnikad, minu inimesed ja iseenda taipamised.

Sel teekonnal on vahepeal minu südamest ja kirest välja kasvanud ka täiesti füüsiliselt eksisteeriv jooga- ja inspiratsioonisaal Elujõusaal, mis on olnud minu ja meie kogukonna toetav oaas, kus hoitult ja toetatult end avada ja kogeda. Ja et see oleks kohe eriti mitmekülgne teekond, on meil kaaslasteks olnud tants, jooga, laul, trummid, rõõm, sügavus, gongid, impro, loovus, naisteringid ja kõikkõikkõik muu silmi-keha-hingeavav.

Minuga ja mu abikaasaga koos on otsustanud kasvada ka kolm tütart, nii et ma ei pea muretsema, et mul sel teekonnal igav hakkab. Teadlik ja kohalolev vanemlus on aidanud mul kurssi hoida (mis ei tähenda, et vahepeal siin tormi ja möllu ja segadust poleks) ja aeg-ajalt panen miskit kirja ka oma blogis greeeete.ee (varasemad lood kirjas blogis Kolm Kleidikest).

Ühesõnaga, olen mõistnud, et minu loomulik olek on olla kulgemises ja voolamises ja usalduses ja armastuses ja elevuses, et võtta kõik vastu, mis tulla tahab.
Lisainfo: http://www.elujousaal.ee/

Vestleme joogaõpetaja Elise Schneideriga

#12 Vestleme joogaõpetaja Elise Schneideriga

Kuula:

Kirjeldus:
Kaheteistkümnes imeline külaline on Elise Schneider, kes kirjeldab end järgnevalt:
Joogaga puutusin esmakordselt kokku juba teisemeeas läbi pranajaama ja meditatsiooniharjutuste, aga sügavam huvi kasvas regulaarseks joogapraktikaks alles 2009. aastal.

Alates 2017. aasta jaanuarist olen sertifitseeritud hatha jooga õpetaja (200 RYT) ja 2018 jaanuarist ashtanga ja Vinyasa Flow õpetaja (500 RYT). Olen käinud kogemusi omandamas mitmete õpetajate juures erinevates Euroopa riikides, aga enim võlusid mind yin jooga õpetaja koolitused Sebastian Pucelle’i ja Murielle Burellier’iga, mis keskendusid yin jooga anatoomiale ja meridiaanidele. Mulle meeldib oma tunde täiendada jooga nidraga ja leian, et yin tunnid sobivad selleks eriti hästi Tänu hatha ja yin joogale olen leidnud läbimõeldud tasakaalu oma joogapraktikas ja tahaksin seda ka oma õpilastega jagada.

Käesoleva aasta jaanuaris avasin Bindu Joogastuudio Tartu vanalinnas.
https://www.bindujooga.com/

Instagram: @schneider.elise

Vestleme joogaõpetaja Triinu Jõhvega

#11 Vestleme joogaõpetaja Triinu Jõhvega

Kuula:

Kirjeldus:
Üheteistkümnes imeline külaline on Triinu Jõhve. Joogaõpetaja ja õpilane, Aurora Yoga Studio asutaja, vaimsete praktikate huviline ja disainer.

„Jooga ning teiste vaimsete praktikatega tegelemine on aidanud mul saada iseendaga lähemalt tuttavaks ning andnud üha enam julgust olla see, kes ma olen ja tegeleda sellega mida armastan. Kindlasti on erinevad joogastiilid minu jaoks ka eneseväljendus, mis pakub võimalust nii füüsiliselt, kui vaimselt areneda, mängida, rõõmustada, lennata, kompida piire ja neid ületada! Suur rõõm on joogaga tegeleda ning seda ka teistega jagada. Nii tore on näha, kuidas joogapraktika inimestele sära silmadesse toob.”

Aurora Yoga Studio asutaja, Triinu, on läbinud Yoga Alliance’i vinyasa jooga treenerikoolituse, õppinud yin joogat erinevate õpetajate käe all ning on Yoga Alliance poolt sertifitseeritud embodied yin jooga õpetaja. Ta on õppinud ja praktiseerinud akrojoogat nii iseseisvalt, kui ka erinevate õpetajate käe all. Hetkel on Triinul käsil rasedate jooga õpingud. Ta on juhendanud erinevaid joogaalaseid tunde alates 2015 aasta algusest nii täiskasvanutele, noortele, kui ka lastele.

Enne täielikult joogamaailma sukeldumist on Triinu õppinud Eesti Kunstiakadeemias moedisaini, Eesti moeettevõtetes disaineri ametit pidanud ning erinevates koolides selleteemalisi tunde juhendanud.

“Minu jaoks on kunst, disain ja jooga mingis mõttes väga sarnased – see on loominguline protsess, eneseväljendus ja vahend nii enda, kui teiste elu kvaliteedi parendamiseks.”

Ta on õppinud ka Tai massaaži Alar Krautmani Terviseakadeemias, Reikit, Meta -EFT tehnikat nii Kreet Rosina, kui ka Tron Engeri juhendamisel.

Triinuga rändate rahulikus yin joogas, aktiivses vinyasas ning kõrgel õhus mängulises partnerjoogas ja akrojoogas.

Lisainfo: https://www.aurorayoga.ee/
Instagram @triinujhve

Vestleme joogaõpetaja Kaisa Söötiga

#10 Vestleme joogaõpetaja Kaisa Söötiga

Kuula:

Kirjeldus:
Kaisa joogateekond algas tänaseks juba peaaegu kümme aastat tagasi, millest viimased kolm on ta lisaks ise praktiseerimisele pühendunud ka jooga õpetamisele. Kui esialgu paelus jooga juures just füüsiline pool, siis tänaseks on vähemalt sama tähtsal kohal ka meditatsioon ja hingamispraktikad, mida alati ka enda õpetustesse kaasab.

Suur huvi tervise- ja enesearengu valdkonna vastu on Kaisaga kaasas käinud kaua – see on lisaks jooga õpetamisele väljendunud ka töös nii füsioterapeudi kui rühmatreenerina. Joogat on ta õppinud Eestis Pamela Marani juures ja Balil “The Practice” joogakoolis ning praegu õpetab peamiselt Hatha joogat, korraldab aeg-ajalt joogalaagreid ja töötube. Ja lisaks on tal ka põnev töö Mindvalley ürituste tiimis.

Tema lemmiktsitaat kõlab järgmiselt: “Be the energy you want to attract” – iga muutus ja saavutus algavad iseendast ja jooga on väga hea vahend enda sisse vaatamiseks ja nende muutuste loomiseks.

Instagram @kaisasoot.

Vestleme joogaõpetaja Marilyn Jurmaniga

#9 Vestleme joogaõpetaja Marilyn Jurmaniga

Kuula:

Kirjeldus:
Üheksas imeline külaline on Marilyn Jurman.

Marilyn on jooga koolitaja ja vaimse tervise teemadel kõneleja, kes toetab inimesi nende tervenemise teekonnal, võttes maskid eest ja seistes silmitsi ka valusate teemadega, et siis olla selge visiooniga see päris autentne MINA.

Instagram @marilynjurman.

Interview with yoga teacher Timothy Greathouse

#8 Interview with yoga teacher Timothy Greathouse

Kuula:

Kirjeldus:
Our eight amazing quest is Timothy Greathouse.
He is Taekwondo & Hapkido & Kickology instructor and his yoga journey is influenced from martial arts.
Among other things we will find out:
– What has yoga taught to him?
– What is the funniest thing that has happened during a yoga practice?
– Morning / evening rituals?