Teadlik tarbimine – uus argipäev!

#19 teadlik tarbimine: “Teadlik tarbimine – uus argipäev!”

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas MTÜ Mondost Aliine Lotman ja Teeviit venekeelse suuna tiimijuht Elizaveta Cheremisina. Saates räägitakse teadlikust tarbimisest ning kuidas me ise igapäevaselt saame teha otsuseid selleks, et keskkonda hoida. Külalistega vestleb Kristina Laurits.

Saates räägime:
– Teadlikust tarbimisest
– Kuidas vähendada toidu raiskamist ja prügi igapäevaselt?
– Kuidas taaskasutada?

Juhul kui soovid ka edaspidi saada infot Teeviit tegemiste kohta ja värskemate podcastide kohta, siis liitu infokirjaga: https://www.teeviit.ee/liitu-infokirjaga/

Kui tahad Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis külasta meid Facebookis ja Instagramis.

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Sünaps #18 – Banaan on hindamatu mari

Sünaps #18 – Banaan on hindamatu mari

Kuula:

Kirjeldus:
Lugu toitvast, soodsast ja kollasest vahepalast, mille maitset paljud kaasmaalased kolmkümmend aastat tagasi ettegi ei kujutanud ning mida võimalik, et kolmekümne aasta pärast poest enam ei saa. Miks on banaani praegu poes nii palju, kus ja kuidas seda toodetakse ning milline on banaani õiglane hind? Mitmekesise ja tervisliku toidu saame me hästi hoitud koduplaneedilt.Uuri juurde:ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) maailma banaanituru statistika National Geographicu artikkel “The Surprising Science Behind the World´s Most Popular Fruit”Eesti Ekspressis ilmunud artikkel “Maailm otsib superbanaani, mis seljataks üliohtliku seenhaiguse”MTÜ Mondo juhend õpetajatele “Make Fruit Fair”Sünapsile tasub kõrv peale panna, sest on plaanis kuulajaid analoogsete lugudega kostitada edaspidigi. Seni olge terved ja kohtumiseni Eesti Tervisemuuseumis!www.tervisemuuseum.ee | Facebook | Instagram | YouTube

Maailm taskus globaalsest vaesusest

Maailm taskus globaalsest vaesusest

Kuula:

Kirjeldus:
Maailmapanga andmeil tõukab koroonaviiruse pandeemia sel aastal äärmuslikku vaesusesse 88-115 miljonit inimest ja kuigi viimase 30 aastaga on äärmuslikust vaesusest välja aidatud 1,2 miljardit inimest, ähvardab Covid-19 ümber pöörata kümnendite pikkuse töö. Stuudios on MTÜ Mondo juhatuse liikme ja arengukoostöö suuna juhi Riina Kuusik-Rajasaar ja välistoimetaja Martin Kutti, intervjuu on pärit saatest „Välispanoraam“, mida on kogupikkuses võimalik vaadata Postimees TV vahendusel.