Karoli Hindriks – Elu suurimad väljakutsed ühes aastas

#82 – Karoli Hindriks – Elu suurimad väljakutsed ühes aastas

Kuula:

Kirjeldus:
Karoli Hindriks on ema, ettevõtja ja Eesti Vabariigi esimene õpilasest leiutaja. Ta on aidanud käivitada telekanaleid MTV Eesti ning hiljem Fox ja National Geographic kanaleid kogu Baltikumis. Täna on ta ettevõtte Jobbatical asutaja ja tegevjuht. Jobbatical on Eesti idufirma, mille ajakiri Forbes nimetas 2018. aastal üheks Euroopa kõige põnevamatest väikeettevõtetest tehnoloogiasektoris.

Karoli räägib tihti rahvusvahelistel lavadel ning jagab oma nägemust sellest, kuidas avatud piirid aitavad edendada majandust ning inimeste heaolu kõikjal. Aastal 2020 nimetati ta Euroopa Nõukogu poolt kaheksa kõige inispireerivama Euroopa naise sekka. Ta on olnud Jaapani Forbesi esikaanel ning korduvalt valitud Euroopas 50 mõjukaima start-up naise hulka.

Saates rääkisime Karoli 2019 aasta väljakutsetest tema FB postitusest.

Encouraged by my friend Marko Russiver I looked back to 2019 and summarized the highlights in order to wrap it up…

Posted by Karoli Hindriks on Esmaspäev, 30. detsember 2019

(Soovitame lugeda)

https://www.instagram.com/karolih/
https://jobbatical.com/

Saate märkmed:
– Reid Hoffman – LinkedIn asutaja
– Singularity University
– Raamat – Patty McCord – Powerful: Building a Culture of Freedom and – Responsibility
– Mis on Investor roadshow – https://www.investopedia.com/terms/r/roadshow.asp
– Eestis paastumine – Lusika Talu
– Maalehe artikkel – https://maaleht.delfi.ee/autor/47797299
– Karoli soovitab – Nike Training App
– Slack’i lugu – https://usefyi.com/slack-history/

Toeta meid https://www.patreon.com/taitsapekkis

Mikk Pärast

Einari Jututoa viimaseks külaliseks on Mikk Pärast – IT spetsialist ja programmeerija, minu lapsepõlve sõber ja vanade videote operaator. Mikk räägib millega ta tänapäeval tegeleb, ma räägin miks ta oli ideaalne kaameramees, räägime kuidas me sõpradeks saime, vanadest Hiiu kooli aegadest ja klounaadidest, mis tähendab olla klassis nagu “kasvaja”, verisest kaklusest Hiiu rongipeatuse perroonil, meie esimesest videost, sellest kui kustutasin ära kõik oma vanad videod, kuidas ma tegin heroiini, räägime Miku kodusest elust, tema hobist käia improteatris näitlemas ja Mikk püstitab päris hea teooria, miks aeg hakkab vananedes kiiremini liikuma. Juttu tuleb veel MTV Eestile tehtud muusikavideo kaadritagustest ja Mikk tunnistab, et ta kartis kui käisime tänavapeal videosi filmimas, Mikk selgitab miks minu podcast ei hakka kunagi raha teenima, räägime vandenõudest ja ühesõnaga you get the point, me räägime sitaks palju ja selles osas peaks igaühele midagi huvitavat olema. Istu maha või viska pikali, korista samal ajal oma tuba või mine jooksma ja naudi selle podcasti viimast episoodi, sest ma müüsin kõik tehnika maha ja lendan see nädal Londonisse ära. Jep, mu hing mädaneb Eestis passides, ma pean siit ära minema. Tšutšufrei!!

Riho Uibo

Riho on minu lapsepõlve sõber ja klassikaaslane, kellega ma tegin kunagi koos videosi mis said kiiresti Eesti YouTube’i klassikaks. Tänapäeval on temast saanud kirjanik ja harrastusnäitleja. Me räägime selles osas tema kokutamisest, Hiiu Kooli aegadest, tema raamatust “Distants ja Horisondid”, kuidas me tegime tänaval juba pranke siis kui prank videosi veel ei eksisteerinud, meie MTV Eesti saatest “Juuksed”, sellest kuidas kunagi oma kanali ära kustutasin ja videokassetid Tallinna lahte viskasin, räägime Riho lapsepõlvest, tema vanematest, lameda maa teooriast, räpime, Riho annab kuulajatele ära oma raamatu ja lõpus ta räägib kuidas ta üritas hiljuti enesetappu teha.

Einari Jututuba #9 – Riho Uibo