Vestleme joogaõpetaja Kadri Läänega

#53: Vestleme joogaõpetaja Kadri Läänega

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümne kolmas imeline külaline on Kadri Lääne.
“Esimese joogakogemuse sain juba pea 19 aastat tagasi, millele järgnes pikem paus ja teiste spordialade harrastamine. Teekond joogaõpetajani, kes ma olen täna, on olnud väga arendav, oma mugavustsooni laiendav ja südant rõõmustav. Teekond kus otsid ja leiad või vahest ka teekond kus otsid, leiad ja jätad kõrvale. Nagu iga asja puhul – otsid niikaua, kui leiad endale sobiva. Nii oli ka minuga – alustasin jõulise ashtanga stiiliga ning välja jõudsin malbe, pehme taastava jooga ja jooga nirdani.”
Lähemalt minust siit: https://cityyoga.ee/kadri-laane/

Viivika Vahi. Naised ja elustiiliäri, Feng-Shui ning Inspiratsiooni instituut.

#25 Ausad Naised – “Viivika Vahi. Naised ja elustiiliäri, Feng-Shui ning Inspiratsiooni instituut.” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
Viivika Vahi – imeline naine, kelle missiooniks on toetada, inspireerida, harida, motiveerida ja ühendada ettevõtlikke inimesi ning kasvatada enesega rahulolevate ning õnnelike naiste arvu Eestis! 😍
Viivika kalender on paksult täis toimetamisi, kuid hoolimata sellest on ta mõnusa ellusuhtumisega, suure naeratusega ja kindla eesmärgiga muuta end ümbritsev veel paremaks kohaks maailmas.
Saade tuli voolav ja põnev! Kuna Viivika omab rahvusvahelist magistrikraadi äriinnovatsiooni erialal ning on koolitajana tegutsenud nüüdseks lausa juba 11 aastat saime saates lahatud ettevõtlust, eesmärkide seadmist, iseseisvuse olulisust, mugavustsooni mürgiseid vilju, ja potensiaali avamist. Puudutamata ei jäänud ka Feng-Shui mõisted ning Inspiratsiooni Instituudi ägedad tegemised. 🌸
Mis Sina arvad?

Timo Porval – Mees, kes ei anna iial alla

#100 – Timo Porval – Mees, kes ei anna iial alla by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
Timo Porval on isa, ettevõtja, andnud välja raamatu “Just nii, härra Seersant”, veab koolituskeskkonda Turunduslabor, on digiagentuuri Lavii üks asutajatest ja teeb podcasti nimega Ekspordime. Kuigi erialalt on Timo ehitaja, siis tema kutsumus ja kirg on turundus. Ta on mees, kes elab väljaspool mugavustsooni: kõndis Türilt Rakverre, loobunud aastaks alkoholist, kaotanud üle 20 kilo, jooksnud järjest 111km, võidelnud suhkrusõltuvusega.

Instas – https://www.instagram.com/timoporval/
Digiagentuur Lavii – https://lavii.ee/
Turunduslabor – https://turunduslabor.ee/
Podcast Ekspordime – https://ekspordime.ee/

Webinari sari “Kontaktis endaga” – Marju Karin

#173 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Marju Karin by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

MARJU KARIN ON EESTIS TUNTUD ILUSÜSTIDE KUNINGANNA, KELLE PEAMISEKS TEGEVUSVALDKONNAKS ONGI ILUSÜSTIDE PROTSEDUURIDE LÄBIVIIMINE.

Marju on oma elus teinud igasugu erinevaid töid, alates lihaleti müüjast kuni inkasso tegevjuhini. Sinna vahele mahuvad veel baaridaam, personalijuht, bensukaartide müüja, reklaamimüüja, perearstide ja hambaarstide vahendustöö, ülikoolis loengute andmine ja isegi liikluse ekspertkomisjoni psühholoog. Ta on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning töötab Põhja-Eesti regionaalhaiglas operatsiooniblokis ja Punases Ristis. Kirjutan raamatu ”Naine” ja on lihtsalt üks vägev, enesekindel, eneseteadlik, julge, robustne, seksikas aga samas südamlik, siiras ja hooliv naine.

Webinaril räägime Marjuga rahust, leppimisest, jaotamisest, teadlikkusest, unustamisvõimest ja andestamisvõimest. Juttu tuleb ka sellest, kuidas kontakt endaga on pidev kõnd vaikuse ja igavuse vahel.

Head mõtted Marjult:
“Kontaktis oled sa endaga siis, kui sa oled rahul sellega, kes sa oled.”

“Kui me lammutame enda isiku lapsepõlveni lahti, siis tuleb osata ennast ka kokku panna. See on nagu moosipurkide avamine. Avad kümme aga ära jõuad süüa vaid ühe. Sama on erinevate taagade ja probleemidega.”

“Enda ümbritseva maailmaga tuleb osata tulla toime.”

“Täna ütlen ma, et ei pea mugavustsoonist väljas olema.”

“Rahu annab see, kui sa otsustad ära mida sa teed, kellega ja kuidas jne. Me püüame pugeda liialt palju.”

“Ei ole vaja limpsida ega ka pugeda kõigile. See rikub iseennast ära.”

“Meil on elus üks teerada, mina lähtun sellel egoismist ehk kas mul on hea või mitte.”

“Jube kurb on tanki all surra, kui keegi ei mäleta seda.”

“Eestis ei ole tähtis see, mida sa suust välja ajad. Eestis on tähtis see, et sa pildis oled.”

“Sellest hetkest, kui sa millegiga lepid, suudad sa taas jätkata. Seni kuni sa ei lepi, on tegemist eitamisega.”

“Leppimine pole alistumine, vaid leppimine on aktsepteerimine ja edasiminek.”

“Teiste nõrkuseid suudad sa aktsepteerida siis, kui oled enda tugevustest teadlik.”

“20-ne aastane Marju oli targem kui mina. Olen hakanud kahtlema mingites asjades.”

“Enda jõust tuleb osata aru saada. Alati ei pea “jah” ütlema.”

“Üks suurimaid oskuseid on osata unistada ja osata tulla surmaga toime, need on väga keerulised osad.”

“Sellest hetkest, kui sul tekib vastasseis, see näitab, et nüüd hakkad kohale jõudma ja tipus oled sa alati üksinda. Tippe ei salli mitte keegi.”

“Nii kaua kui sa tahad edukaks saada, siis ei saa sa edukaks.”

“Ärge vaadake alt üles neid, kellel läheb hästi, sest ka nende sees on alati midagi, mis läheb halvasti.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Katrin Merisalu: ma ei käi mägedes, et kellegile midagi tõestada — see lihtsalt meeldib mulle!

Katrin Merisalu: ma ei käi mägedes, et kellegile midagi tõestada — see lihtsalt meeldib mulle! by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on alpinist Katrin Merisalu, kes tõusis esimese Eesti naisena maailma kõrguselt kaheksanda mäe tippu, mis asub üle 8000 meetri kõrgusel. Katrin on mägironimise ja seiklemisega tegelenud juba mõnda aega, kuid oma seni kõrgeima 8136-meetrise Manaslu mäetippu Nepaalis, Himaalaja mäestikus jõudis ta eelmise aasta septembris. Mind on alati paelunud inimvõimete piire kompavad ettevõtmised. Ja seda veelgi enam, kui tegemist on mägedega. Kui Katriniga kokku saime ja vestlema hakkasime, siis tundsin, kuidas temast õhkus mingit meelerahu ja olemise selgust, see vist on see sama tunne, mida olen ise mägedes seigeldes kogenud.

“Ettearvamatus on kindlasti üks asjadest, mis minule mägedes meeldib. See on see, miks mulle meeldib mägedes käia. Just see ettearvamatus, et sa ei tea, mis seal nurga taga on. Mul on üks hea tuttav kunstnik, kes kunagi ütles midagi sarnast. Et kui ma seisan selle kanga ees, siis tegelikult ma ei tea mitte kunagi, mis sellele kangale lõpuks tuleb. Ja mul on täpselt sama moodi mägedega. Mulle kohe meeldib see ettearvamatus – ma lähen ja ma tean, et sellest sünnib täiesti omanäoline lugu. Mäed pole kunagi lihtsalt mäed, nad pole lihtsalt kõlav mäestiku nimi või seikluslik marsruut. Need teekonnal kohatud inimesed ja mis seal kogemuslikult hakkab toimuma – see on see, mis mind paelub. See on eneseareng, see on õppimine. Läbi iga mäe, läbi iga teekonna, läbi iga loo, mis seal koha peal kujuneb ma ju kasvan ja arenen. Teame, et mugavustsoonis inimene ei kasva. Mäed pakuvad sellist ekstreemset eraklikkust, isolatsiooni ja ettearvamatust. Seal on rohkem aega mõelda ning tekib parem perspektiivitunnetus. Seda kõike ma seal mägedes kogemas käingi. Mägedes käimine on üks minu meetod iseenda paremaks tundma õppimiseks.” – Katrin Merisalu

Kuulake ikka …

Teadlik Seksuaalsus. Külas Tantrapaar Margus Ja Kristiina.

#14 DALÍ PODCAST Teadlik Seksuaalsus. Külas Tantrapaar Margus Ja Kristiina.

Kuula:

Kirjeldus:
🎧 DALÍ PODCAST #14: räägime teadlikust seksist ja seksuaalsusest tantrapaari, koolitajate ja seksuaalteemade propageerijate Margus Saarmeti ja Kristiina Sauliga 🎧
.
Seekordne saade on minu jaoks isiklikult väljaspool mugavustsooni. Olen küll avameelne ja jagan enda kohta päris palju infot, kuid seksuaalsest sedavõrd avameelselt, vabalt ja ausalt ma rääkinud pole. Samas olen nüüd aru saanud, et seksuaalsus on normaalne elu osa, see on väga vajalik elu valdkond ning seksuaalsuse kvaliteet määrab nii palju ära terve elu kvaliteedis. Seega – teadlik seks ja eluterve seksuaalsus on ärkavale inimesele kahtlemata olulised teemad.
.
Margus ja Kristiina on minu armsad tuttavad juba ammusest ajast. Nende julgus rääkida seksist, teha tantrateemalisi koolitusi ja retriite, harida noori (ja nende vanemaid!) ning olla läbi iseenda teadliku seksuaalkäitumise osas eeskujuks on äge!
.
Saatest saad teada:
🧡 Mis on teadlik seksuaalsus?
💛 Mis on tantra ja miks sel on negatiivne maine?
💚 Kuidas tõsta seksi kvaliteeti?
💙 Kuidas ise oma seksuaalsust suurendada (vahet pole, kas oled vallaline või paarisuhtes)?
.
Podcast on Sinu ees nii kuulamiseks kui ka vaatamiseks. Mulle tundub, et tänane saade on natuke kehvema helikvaliteediga, sest kasutasime kolme peale ühte mikrofoni, aga sedasi õpingi. Järgmine kord juba teistmoodi 🙂
.
Podcasti leiad 👇🏻
🎥 Youtube – https://youtu.be/5Smc3LZTqvU
🎙 Soundcloud – http://tiny.cc/teadlikseksuaalsus
📟 Spotify – http://tiny.cc/teadlikseksuaalsusspotify
.
Kristiina ja Margus tegutsevad peamiselt kahel veebilehel:
www.tantratants.ee
www.learn2love.org

Ilusat kuulamist ja naudi teadlikku seksuaalsust! ❤️
Dalí

Külalispodcast – Säästlik Veebruar

Külalispodcast – Säästlik Veebruar

Kuula:

Kirjeldus:
SÄÄSTLIK VEEBRUAR #saastlikveebruar

Iga aasta veebruaris oleme Investeerimisklubiga välja kuulutanud initsiatiivi nimega Säästlik Veebruar.

Põhimõte on lihtne – veebruaris vähenda või lõpeta üleliigsete kulutuste tegemine. Iga säästetud euro loeb.

Sel aastal otsustasime jõud ühendada Investeerimisraadioga!

InvesteerimisRaadio kutsus meid ka endale külla ning rääkisimegi pikalt säästmise ja personaalse rahanduse teemadel.

Salvestatud: 04.02.2019

SÄÄSTLIK VEEBRUAR

KUNA?
1. veebruar – 28. veebruar.

MIKS?
– Et saada aimu enda mugavustsoonist.
– Et me oskaks hinnata, kui palju elame üle oma vajaduste.
– Et mitte kaduda ära lõputute võimaluste maailma.
– Et säästa rohkem, kui tavaliselt seda teed.

KUIDAS?
Võta osa üritusest: https://www.facebook.com/events/1942478589205151/

Tõnu Vahtra – Elu väljaspool mugavustsooni

#01: Tõnu Vahtra – Elu väljaspool mugavustsooni by Podcast: Elu Looming

Kuula:

Kirjeldus:
Elu algab seal, kus lõpeb mugavustsoon. Selles intervjuus arutleme, kuidas end mugavustsoonist arengutsooni tõmmata.

Elu loomingu podcasti esimese saate külaline on Tõnu Vahtra. Tõnu on Playtechi tugiteenuste äriüksuse juht, tema tiimi ülesandeks on tagada, et enam kui 5000 töötajaga IT-ettevõtte teenused töötaksid vastavalt klientide ootustele. Lisaks sellele leiab ta aega ja energiat, et realiseerida enda unistusi – olgu selleks kulturism, mägimatkamine, maratonid, tantsuvõistlusteks treenimine või aastas 52 raamatu läbi lugemine.

Saates arutleme:

Miks Tõnu püüab enda elus paljusid erinevaid valdkondi pidevalt optimeerida ja täiustada?
Milline mõtteviis aitab tal intensiivse töövooga toime tulla?
Kuidas hakkas Tõnu teadlikult endas julgust treenima?
Kuidas raamatuid kiirendatult lugeda ja samas infot hästi kinnistada?
Kuidas leida ka kõrgema töökoormuse kõrvalt aega, et trenni ja enesetäiendamisega tegeleda?
Kuidas enda igapäevaseid energiavarusid hoida ja taastada?