Elina Nechayeva – kartlikust ja tagasihoidlikust tüdrukust maailmalavadele

Elina Nechayeva – kartlikust ja tagasihoidlikust tüdrukust maailmalavadele

Kuula:

Kirjeldus:
Elina Nechayeva nimi ei vaja lähemat tutvustamist ilmselt mitte kellelegi. Kuid kuidas sai kartlikust ning tagasihoidlikust tüdrukust, kellel oli raskusi isegi võõrastega rääkimisega laulja, kes veedab enamuse oma ajast lavadel?

Episood 106: stuudios Kristel Aaslaid

Episood 106: stuudios Kristel Aaslaid

Kuula:

Kirjeldus:
Uues stuudios käis külas näitleja, laulja ja saarlane Kristel Aaslaid. Jutuks tulid joomingud, artisti katsumused ja ebakindluste alistamine. Üksjagu halge sai Kristeli elukaaslane Mattias Naan.

Lilla vihm feat. Madis Nestor – POPKULTURISTID

Lilla vihm feat. Madis Nestor – POPKULTURISTID

Kuula:

Kirjeldus:

Külas on plaadipoodnik ja DJ Madis Nestor. Uurime, kuidas pere ja lapsepõlv on mõjutanud Madise kasvamist melomaaniks, kust tuli uue sajandi algul mp3-de hiilgeajal imelik mõte hakata vinüüle müüma, milles ikkagi seisneb vinüülplaadi võlu, miks inimesed seejuures lisaks jälle kassette ostavad ja kuidas Prince õpetas Madisele armastust. Juttu jätkus kauemaks!

Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist.

Lae alla mp3.

Märkmed:

Muusikapsühholoogia ja filmimuusika – Dali Kask & Janek Murd

Muusikapsühholoogia ja filmimuusika – Dali Kask & Janek Murd

Kuula:

Kirjeldus:
Musapäevikus on külas muusikapsühholoog Dali Kask ning helilooja ja filmimuusika helilooja Janek Murd.
Kuidas sünnib filmimuusika? Kas vaikus on tänapäeval privileeg? Miks kuulavad mõned inimesed tegevuste taustaks muusikat? Nendele küsimustele vastavad Dali ja Janek Musapäeviku neljandas episoodis. Saates selgub samuti, mis muusikat võiks maratoni jooksmise ajal kuulata, miks on nii rakendustele kui kaubanduskeskustes tarvis spetsiaalselt loodud muusikat ning kummale žanrile on lihtsam filmimuusikat luua – komöödiale või draamale.
#dalikask, #filmimuusika, #janekmurd, #liisalahtmets, #musapäevik, #musicindustry, #muusikapsühholoogia, #muusikatööstus

Ithaka Maria: Emadus on püha

Ithaka Maria: Emadus on püha by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Ithaka Maria on kasvanud naiseks avalikkuse ees ning kuvand varateismelisest noorest tüdrukust ei ole kerge muutuma. Ithaka Maria on lõpetanud ülikooli muuskalise pedagoogina ja armastab oma tööd: “Muusikaõpetaja kutsumus väikeste lastega on mulle südamelähedane, sest olen ise samast vanusest muusika sees ülesse kasvanud. See on minu jaoks läbi mõeldud teema ja lasteaias laotakse vundament ka muusikas. Muusikaõpetus arendab karakterit, empaatiavõimet ja sotsiaalseid oksusi, see on laste arengus ülioluline”. Ithaka Maria tunnistab, et selle kogemuse sai ta emana oma tütrega kui tähtis võib muusikaõpetaja eeskuju olla. “Mina ei ole lasteaia laps olnud, minul see kogemus puudub. Aga õppides ülikoolis sattusin olukorda, kus minu väiksematel lastel ei olnud lasteaias muusikaõpetajat ja minu juhendaja ülikoolis ütles legendaarse lause: Meil on muusikaõpoetajate põud, sa pead ise selle töö vastu võtma,” meenutab Ithaka Maria, kuidas ta lasetaia muusikaõpetaja ametisse sattus.

Tanel Padar – publiku igatsusest, Metallica õhkulaskmisest ja investeerimisest

#99 Tanel Padar – publiku igatsusest, Metallica õhkulaskmisest ja investeerimisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas mees, kes on võitnud pea kõikide eestlaste südamed. Ta on suurepärane artist, isa ja investor – Tanel Padar.Tänases saates rääkisime:
▪ kitarri peksmisest,
▪ Metallica õhkulaskmisest,
▪ puude alla saamise vajalikkusest,
▪ imetamise ebaõnnestumisest,
▪ investeerimise koolirahast.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.

#1st, #be, #eesti, #eurovisioon, #ironman, #kairi, #killing, #padar, #podcast, #raju, #sandra, #sportland, #tanel

Suhtekorraldus ja kommunikatsioon muusikatööstuses – Ingrid Kohtla & Liina Tammepõld

Suhtekorraldus ja kommunikatsioon muusikatööstuses – Ingrid Kohtla & Liina Tammepõld

Kuula:

Kirjeldus:
Musapäevikus on külas kommunikatsioonijuht ja popkultuuri uurija Ingrid Kohtla (Shiftworks) ning vabakutseline muusikakommunikatsiooni ja -turunduse spetsialist Liina Tammepõld. Episoodis selgub, mida pidada silmas artistiga seonduvate uudiste ja muusikasündmuste kommunikeerimisel, kuidas läheneda kriisiolukordadele ja mis on olnud saatekülaliste suurimad apsud. Samuti saavad vastatud paljud teised, muusikatööstuse kommunikatsiooniga seonduvad küsimused.
#communications, #ingridkohtla, #liinatammepõld, #liisalahtmets, #marketing, #musapäevik, #music, #musicpr, #muusika, #muusikatööstus, #pr

Külas on Karl-Erik Taukar

Hirmocast | Külas on Karl-Erik Taukar

Kuula:

Kirjeldus:
Raadiosaatejuht Kristjan Hirmo poolt juhitud taskuhääling ”Hirmocast” on saatesse külla kutsunud ühe põneva külalise. Selleks on legendaarne muusik Karl-Erik Taukar!

Kirjanik Jaan Kaplinski “Muusika mõjud”

Ööülikool. Kirjanik Jaan Kaplinski “Muusika mõjud”

Kuula:

Kirjeldus:
Mis on elus vapustanud, mõjutanud, inspireerinud? Kirjanik Jaan Kaplinski jõudis selleni, et see on muusika.