Lilian Märtmaa. Kuulamine on kõige tähtsam oskus, mida tuleks õppida

#38 Ausad Naised – “Lilian Märtmaa. Kuulamine on kõige tähtsam oskus, mida tuleks õppida.” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
Ausate Naiste esimene live-praktiline podcast on Teie ees! 🌼

✨Saagem tuttavaks Lilia Märtmaaga – gongi meister, muusik, laulja ja ülemhelide häälija, kes on heliteraapia teel olnud juba rohkem, kui 12 aastat.

✨Liliani talendi-, ja oskustepagas on nii rikas, et lisaks sertifitseeritud heli-, helimassaazi-, ja muusikaterapeudi ametile on ta ka Tallinnas tegutseva Tervendavate helide keskuse üks loojatest, kus korraldatakse erinevaid seansse, kontserdeid, rännakuid, meditatsioone ja viimasel aastal on hakatud läbi viima ka koolitusi.

Saate tegi eriliseks see, et Lilia võttis kaasa parimad valikud oma suurest kollektsioonist ning tegi meile kohapeal lausa kaks väikest praktikat! 😍

Klapid pähe ja lõõgastuma! 😉

Muusika on palsam inimese hingele. Aga muusikateraapia?

Mõttekoht, osa 38: Muusika on palsam inimese hingele. Aga muusikateraapia? by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
Muusikateraapiat on Eestis rakendatud üsna lühikest aega. Et väga paljud pole sellega kokku puutunud, ei osata teadvustada selle väge ja võimalusi.

„Maailmas on muusikateraapiat aga kasutatud aegade algusest saadik, alates sellest, kui šamaanid trumme lööma hakkasid, ja tegelikult enne sedagi,“ räägib Kaia lisades, et muusika mõjus inimesele ei ole mingit kahtlust. See hakkab mõjuma juba siis, kui inimene on tibatillukese lootena ema kõhus ning mõjub kuni selleni, kui meile antud viimased hingetõmbed.

Kas muusikateraapia kujutab endast muusika kuulamist, muusika mängimist, heliga mõjutamist, ühist laulmist või hoopis midagi muud, kes võiks muusikateraapiat kaaluda ning kuidas sellest inimesele abi on, tänasest saatest teada saabki.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Denis Vinogradov, Lilia Märtmaa. Kas heliteraapiaga saab tõesti stressi vähendada?

#8 Denis Vinogradov, Lilia Märtmaa. Kas heliteraapiaga saab tõesti stressi vähendada? by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
Hea muusika tõstab tuju, teadagi! Aga kas see võib mõjuda ka teraapiliselt? Mida kujutab endast heliteraapia, helimassaaž ja muusikateraapia? Sellest käisid „Eesti eso” järjekordses saates rääkimas heliterapeudid Denis Vinogradov ja Lilia Märtmaa.

Kui rokk-kontserdi külastajad magama jääksid, oleks see muusikutele ilmselt suur solvang. Heliteraapias on aga vastupidi – kui inimesed magama jäävad, tähendab see, et heliterapeudid teevad oma tööd kvaliteetselt.

Muusika (ja eriti teatud sagedused) mõjuvad nii kehale kui ajule. Oleneb siis olukorrast – kiire, agressiivne muusika tõstab pulssi, madalad sagedused seevastu rahustavad ning südamelöögid aeglustuvad. See on isegi teaduslikult tõestatud – ajutegevus lülitub teistele lainetele, inimene lõõgastub. Heliteraapias kasutatakse helikausse, gonge, didgeridood ja muid instrumente. Paljuski on need pärit idamaadest.

Pikali maas lamades silmad kinni gongihelisid kuulata – tingimata on see rahustav, ent kas heliteraapiaga saab reaalselt ka stressi leevendada? Lilia Märtmaa võrdleb heliteraapiat vaimse saunaskäiguga, aga loomulikult pole tegemist mingi imeravimiga. Lähed helimassaaži ja stress on kadunud! Päris nii see ei käi. Kõik sõltub ikkagi inimese eluviisidest ja suhtumisest. Nii nagu saunaski – pärast sauna võib kange kael küll mingiks ajaks ära kaduda, kuid pikaajaliseks raviks ainult sellest ei piisa.

Denis Vinogradov ja Lilia Märtmaa on heliteraapiaga tegelenud juba 12 aastat. Külalistel olid instrumendid ka stuudios kaasas ning saate lõpus saab reaalselt kuulda, kuidas müstilised pillid kõlavad. Vaata videost:

Mida kujutab endast näiteks helimassaaž, heliteraapia või muusikateraapia – mis on nende vahe ja kuidas need inimesele mõjuvad?

Lähemalt kuula juba saatest!

Saatejuht: Taavet Kase

Mõtted-ideed: eso@delfi.ee