Myanmar

Maailm taskus Myanmarist

Maailm taskus Myanmarist Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210226.mp3 Kirjeldus: Myanmari sõjaväehunta võttis 1. veebruaril riigis võimu, vangistas juhtivad valitsusametnikud ja kuulutas novembris toimunud valimiste tulemused tühiseks. «Maailm taskus» kutsus külla MTÜ Mondo ja Tallinna ülikooli Myanmari eksperdi Triinu Ossinovski, et saada selgust teravaks kujunenud olukorrast meile kaugevõitu riigis. Saadet juhivad Margus Parts ja Karl-Hendrik Pallo.

Read More

Karin Dean “Miks ja millised on 21. sajandi sõjaväelised riigipöörded?”

Ekspert eetris: Karin Dean “Miks ja millised on 21. sajandi sõjaväelised riigipöörded?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/984056749-tallinnaylikool-ekspert-eetris.mp3 Kirjeldus: Juttu tuleb turistidele tuttavate imeliste budistlike templitega kaugetest riikidest Kagu-Aasias nagu Myanmar ja Tai, mis ikka ja jälle jõuavad maailma uudistesse valimiste, võimu või vägivallaga seonduvalt. Räägime selle piirkonna väljakutsetest lähemalt TÜHI Kagu-Aasia uuringute vanemteaduri Karin Deaniga. Saatejuht on BFMi…

Read More

Pöörame riiki Myanmar edition

Pöörame riiki Myanmar edition Kuula: https://anchor.fm/s/10a4c5d0/podcast/play/26399748/https%3A%2F%2Fd3ctxlq1ktw2nl.cloudfront.net%2Fstaging%2F2021-1-8%2Fbc4dd8f5-b192-4a63-3d15-a40a5c984274.mp3 Kirjeldus: Myanmar ah? Riigipööramine budistlikus maailmas. Trummid, bongid ja Ringjoon. Riiki pööravad Oliver Robin Alt ja Liisi Tooming, kontrarevulutsiooni teostab puldist Jan Lucas Videvik.

Read More

Maailm taskus Myanmari riigipöördest

Maailm taskus Myanmari riigipöördest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210203.mp3 Kirjeldus: Myanmari sõjavägi korraldas esmaspäeva varahommikul riigipöörde, kukutades võimult sisulise riigijuhi Aung San Suu Kyi. Külas oli Myanmaris elanud ja riiki lähemalt uurinud Postimehe välisuudiste toimetaja Karl-Hendrik Pallo. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida saab täispikkuses vaadata Postimees TV-st.

Read More