Miks me kipume mõnikord rohkem sööma, kui vaja oleks?

Miks me kipume mõnikord rohkem sööma, kui vaja oleks?

Kuula:

Kirjeldus:
Ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ja toitumisterapeut, koolitaja ning MyFitnessi treener Kendra Vaino emotsionaalsest söömisest.

SEB on magnet enesearengut väärtustavatele, MyFitness tervislikku elustiili hindavatele töötajatele

SEB on magnet enesearengut väärtustavatele, MyFitness tervislikku elustiili hindavatele töötajatele by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne episood on eriline. Tegemist on juhtiva värbamispartneri CV-Online’i “Tööelublogi” podcasti ning populaarse juhtimisvaldkonna podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” koostöös valminud saatega. Käesolevas erisaates püüame avada loori Eesti atraktiivsete ettevõtete edu saladustelt. Eelmise aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses viis CV-Online läbi oma traditsioonilise TOP tööandja uuringu, millega selgitati välja Eesti kõige atraktiivsemad ja populaarsemad tööandjad, kelle heaks inimesed sooviksid töötada. Minu seekordseteks vestluskaaslasteks ongi verivärske uuringu edetabelis kõrged kohad noppinud SEB Eesti juht Allan Parik koos panga personalijuhi Margit Pugaliga ning MyFitness Grupi juht Erkki Torn koos MyFitness Eesti juhi Tiina Otsaga. Mul oli au ja rõõm koos Eesti atraktiivseimate tööandjate esindajatega tunnikeseks maha istuda ning arutleda selle üle, mis siis ikkagi on nende edu saladus ja atraktiivsuse valem.

Siinkohal mõned olulisemad väljanopped meie ühisest vestlusringist:

“Minu jaoks on ettevõtte atraktiivsuse seisukohalt oluline, et inimesed tunneksid, et organisatsioon on hea koht, kus oma ambitsioone ja enesearengu potentsiaali maksimaalselt realiseerida. On huvitav töö, on põnevad väljakutsed ja inimene tunneb, et ta saab edasi areneda.” – Allan Parik

“Me hoolime väga töötajate ambitsioonidest ja arenguvõimalustest. Meil on hästi toimiv sisemine ülikool online õpikeskkonna näol, kus on tuhandeid koolituskursusi, mis aitavad töötajatel edasi areneda. Lisaks sellele otsime me ka töötajatele teadlikult uusi ja nende potentsiaali veelgi paremini rakendada võimaldavaid väljakutseid ja tööülesandeid. Me usume, et töö ise on ikka kõige parem arengumootor. Kui inimesel endal on suur soov ühes või teises projektis kaasa lüüa, siis me igati toetame sedalaadi initsiatiivikust.” – Margit Pugal

“Oluline on, et tekib tööandja ja töövõtja vahel hea klapp väärtuste ja kultuuri osas. Me pakume oma eksistentsiga klientidele tegelikult ju tervist. Ja väga paljude inimeste jaoks on tervis ning selle eest hea seismine prioriteet number üks. Täna me näeme, et need töötajad, kes meie juurde tee leiavad, omavad sisemist missioonitunnet ning erilist tahet tervise ja tervisliku elustiili valdkonnaga tegeleda.” – Erkki Torn

“Ma olen veendunud, et me oleme atraktiivne tööandja just meie missiooni toetajatele. Kui MyFitness pakub oma klientidele tervislikku elustiili, siis me ise otsime ja tõmbame ka ligi neid inimesi, kelle jaoks see missioon on samuti südamelähedane.” – Tiina Otsa

Kuulake ikka …

Vestleme joogaõpetaja Kerstin Laidmäega

#16 Vestleme joogaõpetaja Kerstin Laidmäega by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Kuueteistkümnes imeline külaline on Kerstin Laidmäe, kes kirjeldab end järgnevalt:

Minu ellu tuli jooga küll kõigest 4 ja pool aastat tagasi, tuli sedasi vaikselt, hiilivalt, aga nii piisavalt kindlalt, et jääda. Ma ei usu, et ta kuidagi enam lahkub, sest on osa minust igal hetkel. Õppetunnid talletuvad ja tuletavad end meelde igapäevaelus.

Mul oli ilmselt puhtjuhuslik (või mittejuhuslik, kes teab) õnn sattuda oma toonases töökohas 2016. aastal Piret Laasiku juhendamisel toimuvatesse joogatundidesse. Ilmselgelt on see Pireti teene, et minus tekkis sügavam huvi, ja soov alguses ausaltöeldes lausa ahnitseda endasse kõike, mida jooga kaasa tõi. Küllap oli mu elu just sellises faasis, et seda vaja oli.
Ise olen väikesest tüdrukust peale liikumisega tegelenud küll, aga ei midagi nii erilist, et end kuidagiviisi sportlikuks tituleerida. Rühmavõimlemine väiksemana ja põhikoolieas, hilisemad aeroobikatreeningud olid küll tõesti regulaarsed ja see muusika rütmis tantsimise pisik on kindlasti päris tugevalt minu sees. Enne joogat olin üsna andunud zumbafänn, jooksmas meeldis käia nii siis kui ka praegu.

Peale Pireti tundide käisin vahepeal ka MyFitnessi ja sCity Yoga stuudio tundides, sain erinevate juhendajate käekirja kogeda. Koguaeg oli tunne, et see väline pool on vaid jääkirme suure järve peal ja seal kirme all on palju huvitavat peidus. Tahtsin teada pooside mõju, mõtet ja mida ma suudan. Esialgu ikka üsna enesekeskne mõtteviis, mis teha. Seega tuli õppima asuda.
Olen õppinud Yin joogat juhendama, nii level I kui II kursuse läbinud Pille Eikneri juures ning Vinyasa joogaõpetaja 200h koolituse läbisin Infra jooga stuudios. Loen jõudumööda ise juurde, mu joogaraamatute riiulis on nii anatoomiat kui filosoofiat, eks ka kergemaid kirjutisi, mis just alguses rohkem aitasid. Kõige rohkem õpetavad aga õpilased ise. Nende tagasiside on kõige parem õppimise allikas.

Sügav huvi jooga vastu ei ole kao kuskile. See ei ole nii, et proovisin, tehtud ja aitab. Ikka aina süveneb, juurdub kuskile peentasandile välja. Kuidas praktiseerida, end tundma õppida. Kuidas juhendada nii, et aidata teisi, kuid mitte liiga peale tükkida oma tõekspidamistega. Kuidas võimaldada, kuid mitte suruda; kuulata, mitte lobiseda; jälgida, kuid mitte hinnanguid anda.

Tervislik toitumine

Tervisejutud 2. Osa / Tervislik toitumine 06.11.2019

Kuula:

Kirjeldus:
Tervisejutud 2. Nagu eelmises saates lubatud, jätkame sealt, kus pooleli jäime ja räägime toitumisest – tervislikust, mitmekülgsest ja täisväärtuslikust toitumisest. Võtame ette põhitõed, kummutame müüte ja jagame tervislikke nippe.
Saatekülalised on MyFitness’i treenerid Monika Soop ja Laura Koobas, kes igapäevaselt tervisliku toitumise propageerimisega tegelevad ja toitumisnõuandeid jagavad.
Saatejuht Kadri Tasa, www.tervisetrend.ee
Head kuulamist!