Blondcast – 5 / Raha

Blondcast – 5 / Raha

Kuula:

Kirjeldus:
Selles osas räägib Kati, mida tähendab tema jaoks raha ja millised on tema eesmärgid sellega seoses.

Blondcast – 4 / Need punased lipud!

Blondcast – 4 / Need punased lipud!

Kuula:

Kirjeldus:
Selles osas räägib Kati, mis on tema jaoks kõige olulisemad ohumärgid või “punased lipud”, mida ta uue mehega tutvumise korral jälgib

Blondcast – 3 / Iga lõpp on uue algus

Blondcast – 3 / Iga lõpp on uue algus

Kuula:

Kirjeldus:
Selles osas räägib Kati oma abielust ja sellega seonduvatest rõõmudest, kogemustest, hirmudest, lõppudest ja uutest algustest

Blondcast – 2 / Hirm

Blondcast – 2 / Hirm

Kuula:

Kirjeldus:
Selles osas arutleb Kati teemal, kuidas ebaratsionaalsed hirmud meid tagasi hoiavad ning kuidas sellistest hirmudest üle saada!

Kuidas naisi respectida?

#11 Ajumähis: Kuidas naisi respectida?

Kuula:

Kirjeldus:
Quress- Breached Gateway, muusikateooriad, Audible.com, klubid, Mattiase episoodi lahkamine. CGI. Alustage lõpust? Nii deep, rahulik osa.

Dr. Margus Punab

Trennikõne #26 Dr. Margus Punab

Kuula:

Kirjeldus:
Kõik meeste tervisest aga ka selle seosest naistega. Kuidas on meeste terviseteadlikkus muutunud, millised hädad mehi vaevavad ning millised on uued ohud ja mured, mis peale tungivad alates testosteroonitaseme langusest kuni steroidide tarvitamiseni teismeliste seas.

Telia Eesti tahab tuua naised tehnoloogiasse

Tööelu #17: Telia Eesti tahab tuua naised tehnoloogiasse by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Uuringud näitavad, et kõige paremini töötavad need ettevõtted või töögrupid, mille liikmeskond on mitmekesine. Rassiliste, vanuseliste ja taustaerisuste kõrval on äärmiselt oluline, et gruppi kuuluks ka naisi. Telia Eesti üheks järgmiste aastate eesmärgiks ongi suurendada naiste osakaalu tehnoloogiavaldkonnas.

„Minu näide on siin küll äärmiselt asjakohane. Mina alustasin aastaid tagasi Telias sekretärina ja liikusin läbi erinevate ametikohtade ettevõtte personalidirektoriks. Meil on äärmiselt oluline pakkuda ettevõttes võimalusi areneda ja liikuda. Seda nii Eestis, kuid meil on rahvusvahelise ettevõttena võimalused teha seda ka väljaspool,” räägib Telia Eesti personalidirektor Ingrid Viinapuu. Telia Eesti kohta ütleb Viinapuu, et ettevõte on oma töötajaskonnalt väga hea läbilõige Eesti elanikkonnast.

Rikkalik töötajaskond ja ametite paljusus on pannud kriisiajal ka Telia rohkem jälgima, kuidas töötajad hakkama saavad ning personalidirektori sõnul on praegu olukord hea. „Loomulikult on neid, kellele hetkeolukord, distantsilt töötamine, sobib. On aga ka neid, kellel on raskem. Siin olemegi meie abiks olnud ja püüdnud leida lahendusi, kuidas inimesi motiveerida ja toimekana hoida. Näiteks oleme oma kontorid pea alati inimestele avatuna hoidnud,” lisab Viinapuu.

Telia mõtestab laiemalt ka tööd kui tervikut

Peaga töötavate inimeste hulgas on kaugtöö ja paindlike töösuhete – maakeeli kodukontori – teema olnud aktuaalne juba aastaid. Suhtumine on alati olnud, et oluline ei ole, kus või millal tööd tehakse, peaasi et töö on tehtud. Koroonakriis on surunud aga jõuga enamiku inimesi kodust töötama. Palju on neid, kes ei jõua ära oodata hetke, kui saaks uuesti kontorisse. Aga palju on ka neid, kes igapäevaselt seda teed jalge alla enam ei võtagi.

„Oleme juba otsustanud, et ühe maja, kus varem meie inimesed töötasid, paneme üldse kinni. Seda täpselt selle pärast, et pärast kriisi ei ole enam nii palju inimesi korraga kontorisse tööle tulemas. Paljud on juba selgelt väljendanud oma soovi ka tulevikus kasutada kaugtöö võimalust. See on igati normaalne ja me olime niikuinii selles suunas liikumas. Pandeemia lihtsalt kiirendas seda arengut,” selgitab personalidirektor.

Töö kui terviku mõtestamine hõlmabki seda, et otsa vaadatakse sellele, kuidas ja miks tööd tehakse, millal ja kus on inimesed seda tööd tehes kõige tulemuslikumad ning õnnelikumad ja nii edasi. Mõte on muuta Telia veelgi efektiivsemaks ja ligitõmbavamaks tööandjaks.

Personalijuttude podcast’is oli külaliseks ja vestluspartneriks Eesti suurima telekomiettevõtte Telia Eesti personalidirektor Ingrid Viinapuu. Saatejuht oli ajakirjanik Martin Hanson. Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee.

Ingrid Mikker. Ühenduse tunne

#77 Armastusest: Ingrid Mikker. Ühenduse tunne

Kuula:

Kirjeldus:
Ingrid on naiseks saamise teel tantsinud erinevate viiside järgi, praegu saadab tema olemisi doula nime all tegutsemine. Vestleme emadusest, sünnitusest, naiseks olemisest, mullis elamisest, sagedustest, suhetest ja mälestustest.
Toeta meie podcasti valmimist ja saa ligipääs erisaadetele: patreon.com/armastusest
Jälgi meid:
Instagram: instagram.com/podcastarmastusest
Facebook: facebook.com/podcastarmastusest
Twitter: twitter.com/armastusest
Kuula meie Spotify muusikanimekirja.

Mehed, kes jäävad poisteks

Episood 31: Mehed, kes jäävad poisteks

Kuula:

Kirjeldus:
Miks on nii, et tüdrukuid kasvatatakse varakult usinateks ja virkadeks, poistel aga lubatakse lapsepõlve pikendada varase keskeani?