Fookuses Euroopa majandus. Madison vs Mikser: lahing USAga ja koostöö Hiinaga? Või teeme vastupidi?

Fookuses Euroopa majandus. Madison vs Mikser: lahing USAga ja koostöö Hiinaga? Või teeme vastupidi?

Kuula:

Kirjeldus:
Saatesarja “Fookuses Euroopa majandus” ankruteemaks on Euroopa Liidu hakkamasaamise globaalses konkurentsis maailma suurte majandusjõududega, Ameerika Ühendriikide ja Hiinaga. Milliseks kujuneb uus normaalsus, millised on ELi nõrkused ja tugevused?

Muu hulgas tuleb juttu riikide ja Ida-Euroopa kahepoolsetest majandussuhetest ehk kas näiteks Ungari erandlik käitumine on ühendusele ja teistele liikmesriikidele ohtlik.

Sarja viimases saates väitlevad Euroopa parlamendi Identiteedi ja demokraatia fraktsiooni liige Jaak Madison ja sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni liige Sven Mikser. Saatejuht on Neeme Korv.

Saadet toetab Euroopa Parlament.

Fookuses Euroopa majandus: koroona süvendab Euroopa majanduse skisofreeniat

15.01.21 Fookuses Euroopa majandus: koroona süvendab Euroopa majanduse skisofreeniat

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Fookuses: Euroopa majandus“ alapealkirjaga „Euroopa tulevik“ tuleb juttu sellest, milline saab olema Euroopa Liit pärast seda kui me maskid eest võtame, ja kaugemaski tulevikus.

Kas Brexit jääb ainsaks exitiks või Euroopa hoopis laieneb? Kuidas saab olema tagatud ühtne ärikeskkond nii Tallinnas, Pariisis kui Budapestis? Kuidas saada hakkama Hiinaga?

Saates arutlevad nende teemade üle Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni liige Riho Terras ja Uueneva Euroopa fraktsiooni liige Urmas Paet. Saatejuht on Neeme Korv.

Saadet toetab Euroopa Parlament.

Kuidas ohjata väärinfot, hoides sõna vaba?

Kuidas ohjata väärinfot, hoides sõna vaba? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Kümned maailma riigid on asunud otsima lahendusi väärinfo ja desinformatsiooni vohamisele inforuumis (eriti veebis), üritades seda ühel või teisel moel reguleerida. Lähematest näidetest võib tuua Prantsusmaa infomanipulatsioonide vastase seaduse ja mööndustega ka Saksamaa vihakõnevastase seaduse. Mõlema puhul on aga kritiseeritud, et need piiravad ülemäära inimeste põhiõigusi. Kuidas tagada, et väärinfovastane võitlus, mis on kahtlemata vajalik, ei rikuks ebaproportsionaalselt sõnavabadust ja teisi põhiõigusi? Milliseid (seadusandlikke) võimalusi inforuumi korrastamiseks sisu reguleerimise kõrval veel on? COVID-19 pandeemia alguses muutsid suured veebiplatvormid pea üleöö oma poliitikat mitte olla “tõekuulutajad”, nagu nad seda ise varem sõnastanud olid. Platvormide kiiret reaktsiooni väärinfo laialdasele levikule – või infodeemiale, nagu WHO seda COVID-19 pandeemia tuules kutsuma hakkas – ning tõese info levitamist on kiidetud ja põhjusega. Samal ajal tekitab see hulgaliselt küsimusi läbipaistvuse, vastutuse, andmekaitse ja sõnavabaduse kohta, sest erinevalt riikidest, kelle eriolukorrad on ajutised ja seadusega sätestatud, ei anna veebiplatvormid oma toimetuslikest otsustest, ajutistest erireeglitest ja teistest kasutajaid mõjutavatest sammudest kellelegi aru.

Arutelu juht: Dr. Paloma Krõõt Tupay (TÜ riigiõiguste lektor)
Osalejad: Kai Härmand (Justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler), Karmen Turk (Triniti vandeadvokaat), Neeme Korv (Äripäeva arvamustoimetuse juht).
Korraldaja: Tartu Ülikool, Dr. Paloma Krõõt Tupay

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.