Ärikliendid roolis. ELEAs ja ERAAs uued juhid: miks Toivo Kuldkepp pidi lahkuma?

22.04.21 Ärikliendid roolis. ELEAs ja ERAAs uued juhid: miks Toivo Kuldkepp pidi lahkuma?

Kuula:

Kirjeldus:
Viimase poole aasta jooksul on saanud uued tegevjuhid nii Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon (ELEA), kui Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA). Viimane sai äsja ka uue presidendi.
ELEA uueks juhatuse liikmeks sai Herkki Kitsing, ERAA uueks peasekretäriks Andres Tootsman ning presidendiks Jaak Kivisild. “Ärikliendid roolis” kutsus saatesse Herkki Kitsingu ja Jaak Kivisilla, et tutvustada nii ennast kui seda, millised muudatused kõnelauseid organisatsioone ees ootavad.
Jaak Kivisild tõi pisut valgust ka ERAA telgitagustesse ning selgitas, miks kutsuti aasta tagasi ligi veerandsada aastat ERAA-d juhtinud Toivo Kuldkepp.
Vestlust juhib Logistikauudised.ee juht Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.

Ärikliendid roolis: DPD Eesti juht: esimesed päevad elektrikaubikutega olid üsna ehmatavad

28.01.21 Ärikliendid roolis: DPD Eesti juht: esimesed päevad elektrikaubikutega olid üsna ehmatavad by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Täna alustab pärast poole aasta pikkust pausi taas saade Ärikliendid roolis, kus seekord võetakse luubi alla elektrisõidukid, eeskätt tarbesõidukite võtmes. Teema on ajendatud läinud nädala uudisest, mis teatas, et DPD Eesti tegi Eesti ajaloo suurima elektrikaubikute ostutehingu, soetades enda masinaparki seitse täiselektrilist Volkswagen Crafterit.
Saatekülalisteks on DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss, Keskkonnainvesteeringute keskuse toetuste ja investeeringute osakonna juhataja Antti Tooming ning Neste Eesti ärikliendi müügijuht Martin Õunap.
Remo Kirss tunnistab, et elektrikaubikute teedele toomine sattus aega, mil väljas olid krõbedad miinuskraadid ning see oli paljuski ka tõehetk auto tegeliku suutlikkuse proovile panekul. Lisaks selgus, et olemasolev kiirlaadimisvõrgustik sobib pigem sõiduautodele ning laadijad asuvad sageli kohtades, kuhu kõrge kaubikuga pole võimalik ligi pääseda.
Lisaks räägitakse saates elektriautode toetustest tulevikus, mida saaks äsja ametisse kinnitatud valitsus selles osas ära teha ning millised plaanid on elektriautodega seoses Neste Eestil.
Saatejuht on Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.