Jaan Roose

#4 Endrik Puntso Podcast – Jaan Roose

Kuula:

Kirjeldus:
Jaan Roose on maailma täielikku tippu kuuluv slackliner, kes on end tugeva tööga üles ehitanud rajades endale ise üpris tundmatul spordialal teed. Räägimegi Jaaniga tema sportlaskarjääri algusaegadest, raskuste ületamisest. Sellest kuidas Jaan pidi ostma Rimist sokke, et Madonnale New Yorki külla lennata. Sellest kui kaua võttis aega kahekordse salto tegemine liinil ja lõppu törts juttu isegi investeerimisest.
Jaan on kindlasti üks ägedamatest Eesti sportlastest ja tema lugu on kuulamist väärt…

Väliseestlannat abistanud Anu: ta käis isegi 100aastasena veel eesti keelt õpetamas!

242. osa: Väliseestlannat abistanud Anu: ta käis isegi 100aastasena veel eesti keelt õpetamas! by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Anu Väli jutustab ajast, mil elas mõnda aega New Yorgis, et hoolitseda eaka väliseestlanna Juta eest.

Loomulikult tekib esmalt küsimus, miks just Anu New Yorki prouat hooldama sattus – saatekülaline nendib, et oli äsja töölt ära tulnud, veidi sotsiaalhooldust õppinud ning võib-olla väikest viisi keskeakriisis. Nii ta ütleski mehele ja lastele, et läheb määramata ajaks New Yorki.

Proua Juta oli küll eakas, kuid üsna kõbus – ometi vajas ta paljudes olmeasjades abi. Nii räägib Anu oma igapäevaelust, sealsetest inimestest, hooldekodude hindadest, libaarvetest, rohkete teenuste ebakvaliteetsusest, New Yorgi Eesti Majast ja palju veel.

Caspar Salo

Caspar Salo on muusik ja minu lapsepõlve sõber. Ta on trummar bändides Lexsoul Dancemachine, Holy Motors ja Stressipank. Räägin temaga kuidas me väiksena sõpradeks saime, meie lapsepõlvest, tema muusika karjäärist ja kuidas see algas, kreisist elust ja kogemustest Mehhikos, putukate teadvusest, arutame kas professionaalseks muusikuks saamiseks on vaja koolis käia, kuulame ühe tema bändi lugu mis keelati ERR’is ära, räägime kas Eestis on võimalik muusikuna head elu elada, Caspar räägib oma elu kõige rock-starilikumast momendist, küsin veel paar idiootset küsimust ja lõpus jagab ta mulle oma vingeid kogemusi New Yorkis.

Einari Jututuba #12 – Caspar Salo