Huvijuhist klassiõpetajaks, Egle Saarepere vol 2

#93 Huvijuhist klassiõpetajaks, Egle Saarepere vol 2

Kuula:

Kirjeldus:
Saatesari “Esimene aasta koolis” jätkub Egle Saareperega. Egle on pikalt töötanud noorsootöö vallas ning olnud huvijuht. Sel aastal liitus ta Noored Kooli programmiga ning on seni suurima, 14.lennu osaleja. Sügisest alustas ta tööd Tartu Forseliuse Koolis klassiõpetajana. Räägime Eglega tema teekonnast klassi ees ning teise trimestri rõõmudest ja raskustest.

Noored Kooli:
https://www.nooredkooli.ee/​

Tartu Forseliuse Kool:
https://www.tfk.tartu.ee/​

Alustavat Õpetajat Toetav Kool:
https://www.alustavatopetajattoetavko…​

“Õpime koos”
YoutTube: https://bit.ly/327qt5V
Spotify: https://spoti.fi/3bzOQfO​
Apple Podcasts: https://apple.co/2lHsXoY​
Google Podcasts: https://bit.ly/2WJS4ri​
Podcastid.ee: https://podcastid.ee/taskuhaalingud/h…​
Instagram: https://www.instagram.com/opimekoos/​
Facebook: https://www.facebook.com/opimekoos​
Patreon: https://www.patreon.com/opimekoos​

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind ühekordse annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014. Kui sul on võimalus hakata meie püsitoetajaks, siis toeta meid Patreonis: https://www.patreon.com/opimekoos​

Veel võimalusi toetamiseks: prindi välja meie plakat https://www.linktr.ee/opimekoos​ ja riputa see oma kooli infotahvlile – nii aitad meie saadetel veel enamate kuulajateni jõuda. Jaga, laigi ja kommenteeri meie saateid ja postitusi.
Suur aitäh sulle!

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

Huvijuhist klassiõpetajaks, Egle Saarepere vol 1

#83 Huvijuhist klassiõpetajaks, Egle Saarepere vol 1 by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Saatesari “Esimene aasta koolis” jätkub Egle Saareperega. Egle on pikalt töötanud noorsootöö vallas ning olnud huvijuht. Sel aastal liitus ta Noored Kooli programmiga ning on seni suurima, 14.lennu osaleja. Sügisest alustas ta tööd Tartu Forseliuse Koolis klassiõpetajana. Räägime Eglega tema teekonnast klassi ette ning esimese trimestri rõõmudest ja raskustest. Kui sul tekib saadet kuulates mõni küsimus Eglele, siis jäta see kommentaaridesse. Kohtume Eglega järgmisel trimestril jälle!

Head kuulamist!

Noored Kooli:
https://www.nooredkooli.ee/
Tartu Forseliuse Kool:
https://tfk.tartu.ee/
Alustavat Õpetajat Toetav Kool:
http://www.alustavatopetajattoetavkool.ee/

“Õpime koos”
YouTube: https://bit.ly/327qt5V
Spotify: https://spoti.fi/3bzOQfO
Apple Podcasts: https://apple.co/2lHsXoY
Google Podcasts: https://bit.ly/2WJS4ri
Podcastid.ee: https://podcastid.ee/taskuhaalingud/haridus/opime-koos/
Instagram: https://www.instagram.com/opimekoos/
Facebook: https://www.facebook.com/opimekoos
Patreon: https://www.patreon.com/opimekoos

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind ühekordse annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014. Kui sul on võimalus hakata meie püsitoetajaks, siis toeta meid Patreonis: www.patreon.com/opimekoos

Veel võimalusi toetamiseks: prindi välja meie plakat https://www.linktr.ee/opimekoos ja riputa see oma kooli infotahvlile – nii aitad meie saadetel veel enamate kuulajateni jõuda. Jaga, laigi ja kommenteeri meie saateid ja postitusi.

Suur aitäh sulle!

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

Helen Sabrak: ma usun iga inimese piiritutesse võimetesse ja potentsiaali

Helen Sabrak: ma usun iga inimese piiritutesse võimetesse ja potentsiaali by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Avatud Kooli eestvedaja Helen Sabrak. Helen on Noored Kooli programmi vilistlane ja töötanud ajalooõpetajana Tallinna Kunstigümnaasiumis ning Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Enne haridusmaailma sukeldumist töötas Helen aastaid erasektoris, sh Eesti Energia kontserni kommunikatsioonijuhina. Imetlen Heleni sügavust ja kirge hariduse vallas toimetamisel. Ma olin vaimustunud Heleniga vestlusest, sellest õhkub nii palju head, soojust ja soovi maailma päriselt paremaks muuta. Äge!

“Juba psühholoogiaõpingutest on mul hästi suur usk humanismi ja eneseaktualiseerimisse. Ma usun hästi sügavalt sellesse, et kõik inimesed on võimelised palju rohkemaks, kui nad ise arvavad, et nad on võimelised. Asi on selles, et elades siin maailmas seda elu me kohtume erinevate piiravate uskumustega, mis hakkavad meid ühel või teisel moel pidurdama. Need on uskumused, mis võtavad maha hoo unistada suurelt ja elada täiel rinnal. Ja mul on veendumus, et kooli võimuses on kujundada seda väärtusmaailma ja neid uskumusi lapses; loomulikult pere ja õpilase lähisuhted kodus on ikka need kõige olulisemad, kuid ma ei alatähtsustaks siin ka kooli mõju. Mäletan eredalt ühte uuringut, kus joonistus selgelt välja, kuidas 3. klassi õpetajate erinevad uskumused ühte või teise õpilasse olid märkimisväärses korrelatsioonis sellega, mis siis konkreetselt ühest või teisest õpilasest 20. aasta perspektiivis sai. Mind väga puudutab mõte, et see, mida õpilane koolis kogeb mõjutab suurel määral tema hilisemat käekäiku täiskasvanuna. Võime siin tuua väga lihtsaid näiteid, kus inimene ei ole kunagi julgenud hiljem teiste ees laulda, sest talle tehti koolis selgeks, et ta ei oska ega saagi oskama laulda. Või näiteks teavad mõned inimesed juba maast ja madalast, et nad ei ole matemaatika inimesed, sest õpetaja tegi selle neile koolis selgeks. Ja siis täiskasvanueas peame nende piiravate uskumustega maadlema. Inimeste potentsiaali nägemine ja selle realiseerimine on miski, mis on mulle väga südamelähedane. See mõtteviis ilmestab hästi meie vereringet ka siin Avatud Koolis.” – Helen Sabrak

Kuulake ikka …

Delovõje Ljudi: Eesti koolilapsed on edukad, aga probleeme haridussüsteemil on

11.12.19 Delovõje Ljudi: Eesti koolilapsed on edukad, aga probleeme haridussüsteemil on

Kuula:

Kirjeldus:
Saatekülaline on Vladislav Lushin – väitluskoolitaja, “Noored kooli” programmi esindaja, kes töötas ka eelmise valitsuse tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski nõunikuna. Praegu õpib ta ebatavalist eriala, mille nimetus on “muutuste juhtimine ühiskonnas”.
Saates räägime Eesti haridusest ja argumenteerimiskultuurist.
Saatejuht on Delovõje Vedomosti peatoimetaja Polina Volkova.
Saade on täies pikkuses järelkuulatav siin:
https://www.aripaev.ee/raadio/episood/eesti-koolilapsed-on-edukad,-aga-probleeme-haridussusteemil-on

Mina, õpetajaks?!

Mina, õpetajaks?!

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti koolides on terav puudus õpetajatest ning erinevate uuringute ja analüüside põhjal see probleem lähiaastatel ainult süveneb. Gümnaasiumilõpetajate huvi õpetajaks õppimise vastu on väike. Samas on mõnevõrra kasvanud teiselt erialalt tulnud inimeste huvi omandada õpetajaamet ümber- või täiendusõppes. Arutelu käigus avame peamisi põhjuseid, kuidas ennetada noorte õpetajate läbipõlemist ja koolist lahkumist. Ka seda, kuidas lahendada õpetajate kriisi ja milliseid oskusi, teadmisi, haridustaset ning hoiakuid peaksid kandma inimesed, kes tulevad karjääripöörde kaudu õpetama.

Arutelu juht: Heidi Maiberg (DD Stratlab)
Osalejad: Kristi Vinter (Tallinna Ülikool), Jüri Kurvits (TLU didaktik), Margot Möller (Noored Kooli), Mart Kiis (õpetaja), Raino Liblik (Tallinna Kuristiku Gümnaasium), Margit Timakov (Õpetajate Liit), Katri Lamesoo (TÜ haridusuuenduskeskus), Meelis Brikker (Tartu Erakool, DigiYouth), Triin Noorkõiv (Alustavat õpetajat toetav kool), Pirkko Valge (Heateo SA), Anne Pärtel (Kehra kool), Ulvi Mustmaa, Ita Ilves (TÜ Haridusuuenduskeskus, Miina Härma Gümnaasium), Mari-Liis Nummert (TÜ eetikakeskus, Noored Kooli vilistlane), Joosep Heinsalu (õpetajaõppe üliõpilane) ja mitmed teised.
Korraldaja: Huvitav Kool

Arutelu leidis aset 10. augustil 2019 Paides.
Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Katrin Kullo

Tamara Podcast – Katrin Kullo

Kuula:

Kirjeldus:
Katrin on asjalik noor-pedagoog, kes võtab osa Noored Kooli programmist. Ettevõtmine, mille eesmärk on viia haridusse teistelt erialadelt võimekaid ja motiveeritud inimesi. Kuula ja saad teada, miks “Viiskümmend Halli Varjundit” ei kuulu veel kohustusliku kirjanduse hulka põhikoolis.

Noored Kooli 11. lend (l)õpetajad Egne Rästa & Berit Puidet

#52 Noored Kooli 11. lend (l)õpetajad Egne Rästa & Berit Puidet

Kuula:

Kirjeldus:
Klassiõpetajad Karin Tõevere ja Signe Varendi õpivad koos taskuhäälingu loomist.

12. juunil kell 15.00 toimub Nõmme Spordikeskuses Noored Kooli 11. lennu lõpuaktus. Lõpetajad ootavad teid vabas riietuses ja sportlikes jalanõudes, sest pärast aktust jätkub üritus Nõmme-Harku terviseradadel. Haara kodust kaasa ka nutiseade ja kõrvaklapid, et rada läbides kuulata taskuhäälingu “Õpime koos” lindistusi Noored Kooli 11. lennu osalejate tegemistest üle Eesti. Energiat rajal jalutamiseks ja jooksmiseks annab Kohvik Legend oma hõrgutavate terviseampsudega.

Kohtumiseni kolmapäeval, 12. juunil kell 15.00 Nõmme Spordikeskuses aadressil Külmallika 15, Tallinn.

Lubage tutvustada Noored Kooli 11. lennu (l)õpetajaid Egne Rästat Tartu Aleksander Puškini Koolist ja Berit Puidetit Sinimäe Põhikoolist. Räägime keelekümblusest konnatiigis ehk ühest võimalusest korraldada eesti keele õpet teise emakeelega õpilastele meie pisikeses Eestis.

Noored Kooli
http://www.nooredkooli.ee/

“Õpime koos”
Instagram www.instagram.com/opimekoos
Facebook www.facebook.com/opimekoos
YouTube https://bit.ly/2Hr8ahY

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

Noored Kooli 11. lend (l)õpetajad Hendrik Pillmann & Johannes Sats

#51 Noored Kooli 11. lend (l)õpetajad Hendrik Pillmann & Johannes Sats by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Klassiõpetajad Karin Tõevere ja Signe Varendi õpivad koos taskuhäälingu loomist.

12. juunil kell 15.00 toimub Nõmme Spordikeskuses Noored Kooli 11. lennu lõpuaktus. Lõpetajad ootavad teid vabas riietuses ja sportlikes jalanõudes, sest pärast aktust jätkub üritus Nõmme-Harku terviseradadel. Haara kodust kaasa ka nutiseade ja kõrvaklapid, et rada läbides kuulata taskuhäälingu “Õpime koos” lindistusi Noored Kooli 11. lennu osalejate tegemistest üle Eesti. Energiat rajal jalutamiseks ja jooksmiseks annab Kohvik Legend oma hõrgutavate terviseampsudega.

Kohtumiseni kolmapäeval, 12. juunil kell 15.00 Nõmme Spordikeskuses aadressil Külmallika 15, Tallinn.

Tänases saates saame tuttavaks Noored Kooli 11. lennu (l)õpetajate Hendrik Pillmanniga Jõhvi Põhikoolist ja Johannes Satsiga Tartu Aleksander Puškini Koolist. Mehed räägivad avameelselt ainete lõimimisest ja inimeste lõimumisest, noortest ja vanadest õpetajatest ning õpetajakutsest ja kutsestandardist.

Noored Kooli
http://www.nooredkooli.ee/

“Õpime koos”
Instagram www.instagram.com/opimekoos
Facebook www.facebook.com/opimekoos
YouTube https://bit.ly/2Hr8ahY

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.