Mari-Liis Lill: koduvägivallatsejad on head manipulaatorid

Mari-Liis Lill: koduvägivallatsejad on head manipulaatorid

Kuula:

Kirjeldus:
„Koduvägivald ei alga esimese löögiga. Kui see nii oleks, siis võiks naine lihtsalt minema kõndida. Selleks hetkeks, kui rusikad mängu tulevad, pole naisel enam sellest kellelegi rääkida, sest mees on vaikselt tema suhted muu maailmaga läbi lõiganud,“ nendib näitleja ja lavastaja Mari-Liis Lill. 5. juunil esietendub Eesti Noorsooteatris Lille dokumentaallavastus „Teises toas“, mis pajatab koduvägivallalugusid noortele ja täiskasvanutele.

Ekspert eetris: Airi-Alina Allaste: “Noored kui tuleviku vedurid”

Ekspert eetris: Airi-Alina Allaste: “Noored kui tuleviku vedurid”

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime, kuidas noorte kodaniku aktiivsus on läbi põimunud noortekultuuride, sotsiaalmeedia ja elustiili valikutega. Arutame, mida üldse mõtestada täna osalusena ja kuidas oleks võimalik seda soovitud suunas mõjutada. Saates on külas TLÜ ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia professor Airi-Alina Allaste.

Saatejuht on BFMi lektor Mart Soonik.

Külaline Birgit Haan

NÕOCASt #10 külaline Birgit Haan

Kuula:

Kirjeldus:
NÕOCASt #10 külaline on Nõo Noortekeskuse eestvedaja BIRGIT HAAN.
“Ka õnnetu olla on okei!”
Birgit teab, kuidas pannakse maha asfaltit; kuidas vahetatakse kanalisatsioonitorusid ja elektrijuhtmeid. Teab, kuidas suhelda avalikkusega, kui filmivõtted on blokeerinud inimeste tee koju või kontorisse. Teab, kuidas laojaamades pargitakse suuri rekkasid ja milliste tegevustega abistatakse dementseid või psüühikahäiretega inimesi.
Räägime Birgitiga Nõo Noortekeskusest, noorsootööst, noorte vaimsest tervisest, iseenda otsingutest. Veel toome saates kuulajateni sellenädalased uudised ja saabuva nädalavahetuse kultuurisündmused Tartumaal ja selle lähiümbruses.
Tere tulemast saatesse!
Kaidi ja Mikk

Kuidas satub noor halvale teele? Alkoholismi seljatanud mees räägib oma loo.

Kuidas satub noor halvale teele? Alkoholismi seljatanud mees räägib oma loo.

Kuula:

Kirjeldus:
Lootuse Külas täielikult kõik sõltuvused seljatanud Arlis Liivrand räägib oma uskumatust elust: „Juba 8-aastaselt murdsin esimest korda korterisse sisse. Mäletan sellega seoses adrenaliini, mida nautisin.“

Terviseuudised: Insult on väga demokraatlik haigus

09.04.21 Terviseuudised: Insult on väga demokraatlik haigus

Kuula:

Kirjeldus:
Insult on haigus, mis võib viia aastateks voodisse ja tabada lisaks eakatele ka nooremaid inimesi. Jutuks tuleb ka see, kuidas insuldi korral käitud ja mida haiglas tehakse.
Kes on insuldist ohustatud ja mida ise saab ennetuseks teha, räägib Lääne-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja Katrin Gross-Paju. Saadet juhib Violetta Riidas.

Kuidas saada noor ringist välja?

#33 Kuidas saada noor ringist välja? by Sotsiaalkindlustusameti taskuhääling • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Сегодня своей интересной и трогательной историей о пути к приёмному родительству с нами делится Анна. «Вся жизнь моя готовила меня к тому, чтобы я стала приёмным родителем… Мы встретили ребёнка, который запал в душу!», признаётся Анна.
Если эта тема трогает Вас, если Вы хотите получить дополнительную информацию или поделится мыслями, смело обращайтесь к нам – 655 1666, asendushooldus@sotsiaalkindlustusamet.ee или к специалисту детской защиты по месту жительства. Дополнительная информация на страничке https://tarkvanem.ee/ru/prijemnaja-semja/.
Anna pere lugu… hoolduspereks saamise teekond
Täna jagab meiega oma huvitava ja liigutava loo kasuvanemaks saamise teekonnast hoolduspere ema Anna. „Kogu minu elu valmistas mind ette selleks, et saada kasuvanemaks… Me kohtusime lapsega, kes läks hinge!“, tunnistab Anna.
Kui see lugu puudutab Sind, kui soovid saada rohkem infot või jagada mõtteid, julgelt pöördu meie poole – 655 1666, asendushooldus@sotsiaalkindlustusamet.ee, või suhtle elukohajärgse lastekaitsetöötajaga. Lisainfo veebilehel https://tarkvanem.ee/kasupere/.

Annika Sakkarias – olümpia unistusest, õpetajaametist ja vasarate põlema panemisest.

#90 Annika Sakkarias – olümpia unistusest, õpetajaametist ja vasarate põlema panemisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänaseks saate külaliseks on tõeliselt võimas naine, kes on kõrge missioonitundega loodusesõber, kõrgharitud sportlane ja õpetaja – Annika Sakkarias. Tänases saates rääkisime:
▪ ennast võimestavast kõnest vs enesehaletsusest,
▪ õpetajate missioonitundest,
▪ inimese suurimast vaenalsest,
▪ tippspordist loobumisest,
▪ puukallistaja värgist.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.
#1st, #alzheimer, #annika, #be, #eesti, #gümnaasium, #jüri, #kairi, #killing, #kooli, #loodus, #noored, #raju, #sakkarias, #sandra, #sportland, #sportlane, #sõber, #õpetaja

Motivatsioon, eneseareng ja ajaplaneerimine

Podcast “Noorteaken” #6 – Motivatsioon, eneseareng ja ajaplaneerimine by Noorteaken • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Mida tähendab olla aktiivne noor? Kuidas leida motivatsiooni? Miks on kõigi tegemiste kõrvalt tähtis ka puhata ning kuidas selleks aega leida? Just nende küsimuste üle arutavadki saatejuht Grete Kull ning noor Anete Loreen Saar meie kuuendas episoodis 💪  
Rohkem infot:  
IG: https://www.instagram.com/noorteaken/​​ 
FB: https://www.facebook.com/noorteaken​​  
Grete: https://www.instagram.com/gretekull1/​​ 
Anete: https://www.instagram.com/aneteloreen/​  
Anete mainitud abimees Google Calendar: http://calendar.google.com​

#3 Kuidas elu enda kasuks tööle panna? Produktiivsus & motivatsioon

#3 Kuidas elu enda kasuks tööle panna? Produktiivsus & motivatsioon

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis tuli arutlusele 12 universumi seadust, produktiivsus & motivatsioon ning ka noorelt töötamine