#28 Turvaliselt internetis?! See on võimalik

#28 Turvaliselt internetis?! See on võimalik

Kuula:

Kirjeldus:
Nutivahend ei asenda lapsevanemat. Ometigi veedavad ka täiskasvanud üha enam aega nutiseadmetes, näidates sellega pigem vastupidist eeskuju enda väljaöeldud sõnadele. Lisaks rohketele võimalustele varitsevad internetis ka ohud, millega ühest küljest on vaja kursis olla ja teisalt tekitab see vajaduse tõsta järjepidevalt teadlikkust. Kui turvaline saab interneti kasutamine üldse olla, kuidas õpetada lastele internetiturvalisust ning mida saavad lapsevanemad selleks ise ära teha? Internetiturvalisuse teemadel räägivad uudisteportaali Geenius.ee kaasasutaja Henrik Roonemaa, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juht Reimo Raivet, sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna ennetusteenuse juht Mari-Liis Mänd ja sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna lastemajateenuse juht Anna Frank-Viron. Vestlust juhib sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna inimkaubanduse ohvrite nõustamise teenuse juht Sirle Blumberg.

Kuidas su ostuharjumusi manipuleeritakse? Kas nutiseadmed kuulavad meid pealt?

Ajuvabadus Podcast #4 │ Kuidas su ostuharjumusi manipuleeritakse? Kas nutiseadmed kuulavad meid pealt?

Täna räägime milliseid uskumatuid süsteeme on võimalik luua kasutades “Big data”-t. Samuti sellest, kuidas inimesed, kaasa arvatud meie, ei loe läbi kasutajatingimusi ehk ei tea millele me alla kirjutame ja millega täpselt nõus oleme. Ning lõpetuseks kas ja kuidas nutiseadmed meid pealt kuulavad. Põnevat kuulamist!

Brait Pilvikuga sotsiaalmeediast, laste kasvatamisest ja õnnest

Brait Pilvikuga sotsiaalmeediast, laste kasvatamisest ja õnnest

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänane külaline on Brait Pilvik. Aastaid tagasi päikesetõusu ajal tema bändi esinemiselt koju sõites ütles ta, et suurena tahab ta saada talentide mänedžeriks. Tänaseks on Brait selgelt suureks saanud, sest on edukalt käivitanud ja vedanud ettevõtet Creatly, mis haldab mitmeid tuntud sisuloojaid. Creatlysse on Brait viinud oma kogemused juuraharidusest, audiitori töökogemusest, bändide esinemiste korraldamisest ja kogemused otse meelelahutusmaailmast, olles ise mitme tuntud bändi trummar. Selles podcastis räägime Braidiga järgmistel teemadel:

* Mis on sotsiaalmeediaturundus?

* Kuidas tasakaalustada ettevõtte visiooni ja eelarvet?

* Miks on oluline oskus öelda Ei?

* Miks nutiseadmed ei sobi laste rahustiteks?

* Milline saab sotsiaalmeedia olema tulevikus?

* Kuidas õppida oma läbikukkumistest?

* Miks peaksid noored tõsiselt laste saamisele mõtlema?

Podcast on salvestatud 4. aprillil 2019 Tallinnas