Särtsakas tulevik: näitajad on punases ning nüüd tuleb mõelda kasule

10.09.20 Särtsakas tulevik: näitajad on punases ning nüüd tuleb mõelda kasule

Kuula:

Kirjeldus:
Kui keskkonnaseisund halveneb, tuleb majandustegevuses loodusressurssidesse suhtuda järjest nutikamalt. Saates „Särtsakas Tulevik” uurime, kuidas ringmajanduse abil päästa meie elukeskkond, olles samal ajal ka äriliselt edukas.

Saates osalevad keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse nõunik Mihkel Krusberg, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse rohenõunik ja OÜ NutriLoop osanik Madis Tilga ning Replace OÜ arendusjuht Urvo Männamaa. Kõne all on eduka ringmajandusettevõtte Replace OÜ ja sotsiaalse StartUp`i NutriLoopi ärimudelid ning ka avaliku sektori roll säästliku majandamise korraldamisel. Saadet juhib Lauri Leet.

Saadet toetab Tartu Regiooni Energiaagentuur.

Laastav või taastav põllumajandus?

Laastav või taastav põllumajandus?

Kuula:

Kirjeldus:
ÜRO sõnul on maailmas jäänud korjata veel keskmiselt 60 saaki. Intensiivne põlluharimine, mis põhineb künnil ja agrokemikaalidel, hävitab muldi ja põllumajanduslikke ökosüsteeme; meie toidus on vähemaks jäänud toitaineid. Praegune toidutootmismudel laastab nii keskkonda kui ka inimesi. Kuid kas põllumajandus peab tingimata olema laastav? Miks mitte pigem taastav? Arutamegi, kuidas võiks taastav põllumajandus Eestile sobida. Vahest aitab ta koguni päästa me mullad Euroopat juba tabanud kriisist?

Arutelu juht: Andi Hektor
Osalejad: Margus Ess – agronoom; Tanel Vahter – taimeökoloog; Illar Lemetti – maaeluministeeriumi kantsler; Peeter Viil – põllumajandusteadlane; Markko Mäll – toidusüsteemide ekspert; Roosi Soosaar, põllumees
Korraldaja: NutriLoop

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.