9. SAADE: Miks on meie kodudes diivanid just hallid?

9. SAADE: Miks on meie kodudes diivanid just hallid?

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime trendikatest toonidest ja materjalidest ning sellest kuidas kodule värske ilme anda Softrendi sisekujundaja Katariinaga Kaldaga. Selgub ka et kas mööbliriiet valides saab päästa maailma ja kasutada selleks ookeanide plastsaari.

Mõnusat kuulamist!

8. SAADE: Milline on eestlaste lemmik grillmaitse ja kui pruunid peavad olema grillvorstid?

8. SAADE: Milline on eestlaste lemmik grillmaitse ja kui pruunid peavad olema grillvorstid?

Kuula:

Kirjeldus:
Kas eestlased armastavad klassikalist äädikamarinaadi või panevad jaanipäeval grillile kanafilee? Miks kokad jätavad grillvorstid tooremaks? Kuidas saada pannil parimat hakkliha? Neile küsimustele vastab ja jaanipäevaks tarvilikke grillnippe jagab Meelis Laande, Atria Eesti müügidirektor.

Head kuulamist!

Sirelilõhnased jutud ehk Kuidas veeta algavat suvepuhkust?

7. SAADE: Sirelilõhnased jutud ehk Kuidas veeta algavat suvepuhkust?

Kuula:

Kirjeldus:
Mida osta kaasa Lätist? Milline on värskeima kujundusega hotell? Kuidas on suveks valmis Pärnu liivarand ja millisesse kuurordikohvikusse minna? Seekordne taskuhääling pakub ideid, mida turistina sel suvel Eestis ja ka naabrite juures nautida. Käime ära Pärnus, Kihnus, Riias ja Valgas.

Rohelise 40 varjundit ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel joosta ringi palja pepuga?

Episood 36: Rohelise 40 varjundit ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel joosta ringi palja pepuga? by Ussikeeled

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord on „Ussikeelte“ stuudios külaliseks kirjanik ja Õhtulehe ajakirjanik Evelin Kivimaa, kellega arutleme, kui roheliselt on tänapäeval võimalik elada ja milliseid ohverdusi see kaasa toob.

Puudutame ka levinumaid trollimisteemasid, nagu näiteks see, kas keskkonnasõbralikkuse huvides tuleks loobuda laste saamisest. Või kuidas üldse sellisesse väitesse suhtuda? Samuti, kas poleks eriti roheline lipata soojal suveajal ringi palja pepuga, et mitte riideid kulutada.

Mõtleme, kas tänapäeva Eestis on üldse võimalik sedasorti roheline eluviis, mis täidaks kõik nõutud lahtrid. Mida aga saab tavaline inimene teha selleks, et elada keskkonda säästvamalt ja samas omadega mitte päris hulluks minna?

Kuula!

Rohehullus rõdudel ja terrrassidel

6. SAADE: Rohehullus rõdudel ja terrrassidel

Kuula:

Kirjeldus:
Kas panna rõdule kasvama tomat, pelargoon või hoopis kõrrelised? Millist mööblit sinna valida ja kuidas seal aega veeta, arutavad Malle ja Piret. Kas see kodukevad on kõik linlased rohehulludeks muutnud ja hinnad lakke löönud? M iks maksab hortensia 100 eurot ning miks istikud on otsas.

Oot-Oot diivanite disainerid liikusid mööbliga elutoast magamistuppa

5. SAADE: Oot-Oot diivanite disainerid liikusid mööbliga elutoast magamistuppa

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime Eesti disainmööbli tootja Oot-Oot disaineri Marko Alaga pehmest mööblist ja selle trendidest. Kui suur tunnustus on nende diivani Cosmo jõudme EDTM kollektsiooni ning kuidas selle nimi Cosmopolitaniga seotud on. Arutame miks liikusid disainerid Joonas Torim ja Marko Ala oma loominguga elutoast magamistuppa. Kui menukas on nende uus diivanvoodi Fold ja kas diivanvoodid on kammpäki teinud?

Mis nutitelefon? Räägime hoopis nutikatest ja isepuhastavatest ahjudest!

4. SAADE: Mis nutitelefon? Räägime hoopis nutikatest ja isepuhastavatest ahjudest!

Kuula:

Kirjeldus:
2022. kodutehnika trend on julged värvid, näiteks punane! Millised on uue kodutehnika võimalused ja kuidas nutikas ahi perenaise diivanile kohvitama jätab ning ise toidu parimal viisil valmis teeb ja end ka ära puhastab, räägib seekordne Kodukirja taskuhäälingu külaline Manuela Kelt Expert Eestist.

Kuidas suvitada ja suvekodu soetada?

3. SAADE: Kuidas suvitada ja suvekodu soetada?

Kuula:

Kirjeldus:
Kodukirja toimetajad Malle Pajula ja Piret Tali arutavad, et kuidas koroonakevad mõjutab suvekodude ja suvilate müüki. Selgi kevadel on kinnisvaraturul suundumus, et suvilaid ostetakse palju, anna ainult ette. Millised on Malle ja Pireti suvemajade kogemused ning mida ja kuhu nad osta soovitavad. Kas saarele, sisemaa külla või kuurorti? Juttu tuleb ka sellest, kas ventilatsioon, CO2 ja koroonviiruse levik on seotud.

Kuidas lockdowni ajal kodus olemise ja töötamisega hakkama saada?

2. SAADE: Kuidas lockdowni ajal kodus olemise ja töötamisega hakkama saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Malle Pajula ja Piret Tali arutavad, et kas kodukontor ja kaugtöö on tulnud, et jääda ja mida see kodukontorite sisustuses on kaasa toonud. Kas koduses majapidamises tasub sisse seada väike jõusaal või piisab õue jalutama minekust? Millised nipid ja tegevused aitavad kodus olemist nautida, et eriolukorra lõpuni pidada?

Mis jäi silma Aasta Kodu võitjate kodudes?

1. SAADE: Mis jäi silma Aasta Kodu võitjate kodudes?

Kuula:

Kirjeldus:
Veeburaris lõppes üks vanemaid Eesti sisustuskonkursse Aasta Kodu. Mis sealsete võitjate ja finalistide kodudes silma jäi, arutavad Malle Pajula ja Piret Tali. Ühtlasi tulevad jutuks ka Narva kohviku uus kujundus, ETDM uus näitus “Sissejuhatus Eesti disaini” ja see, miks riiul ei ole enam lihtsalt riiul, kuhu asju panna.