õhtuleht

Tanel Jäppinen: suurim kitsaskoht lapsevanemaks olemisel on oma emotsioonide reguleerimine

Tanel Jäppinen: suurim kitsaskoht lapsevanemaks olemisel on oma emotsioonide reguleerimine Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1657799508-user-934218831-tanel-jappinen-suurim-kitsaskoht-lapsevanemaks-olemisel-on-oma-emotsioonide-reguleerimine.mp3 Kirjeldus: Mida teeb vanemlusmentor? Kuidas leidis Tanel tee sellesse ametisse? Kas rahumeelne vanem on see, kes kunagi oma lapse peale häält ei tõsta? Kuidas suhtub Tanel karistamisse? Mis on isade mastermind? Kuidas hoolitseda naisena selle eest, et isa ei jääks lapse kasvatamise teemades…

Read More

Kui vanemad lähevad lahku: kuidas seda lastele selgitada ja millised küsimused neil tekivad?

Kui vanemad lähevad lahku: kuidas seda lastele selgitada ja millised küsimused neil tekivad? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1647266160-user-934218831-kui-vanemad-lahevad-lahku-kuidas-seda-lastele-selgitada-ja-millised-kusimused-neil-tekivad.mp3 Kirjeldus: Seekordses „Beebipalavikus“ on külas kirjanik Heli Künnapas, kes räägib sellest, kuidas ta pärast kaks aastat tagasi abikaasaga vastu võetud lahkuminekuotsust viie lapsega Tallinnasse kolis ja kuidas lastega lahkuminekust rääkida. Heli tegemistega saab end kursis hoida tema blogi vahendusel.

Read More

Šokeeriv teade 25. rasedusnädalal: „Meil on väga kahju, aga lapse süda enam ei löö.”

Šokeeriv teade 25. rasedusnädalal: „Meil on väga kahju, aga lapse süda enam ei löö.” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1647288136-user-934218831-sokeeriv-teade-25-rasedusnadalal-meil-on-vaga-kahju-aga-lapse-suda-enam-ei-loo.mp3 Kirjeldus: Sel korral on „Beebipalaviku“ külaliseks 21aastane Irja Bachmann, kes sai oma teist tütart Lunat kanda vaid 25 nädalat, kui kuulis arstilt sõnu: „Meil on väga kahju, aga lapse süda enam ei löö.” Irja tõi üsas surnud lapse loomulikul…

Read More

Hullumeelne plaan: müüme Eestis kogu maise vara maha ja põrutame kahe lapsega maailma rändama!

Hullumeelne plaan: müüme Eestis kogu maise vara maha ja põrutame kahe lapsega maailma rändama! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1635622587-user-934218831-hullumeelne-plaan-muume-eestis-kogu-maise-vara-maha-ja-porutame-kahe-lapsega-maailma-randama.mp3 Kirjeldus: Seekordses „Beebipalavikus“ jutustab Perit Kirkmann-Raave sellest, kuidas nad eelmisel aastal abikaasaga Eestis kodu ja autod maha müüsid ning kahe lapsega – viiekuuse tütre ja viieaastase pojaga – pooleks aastaks reisima läksid. Periti ja tema pere reisimuljeid saab näha…

Read More

Lastejooga õpetaja: üks osa joogast on ka looduses käimine ja kõigi meeltega ümbruse tajumine

Lastejooga õpetaja: üks osa joogast on ka looduses käimine ja kõigi meeltega ümbruse tajumine Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1624862301-user-934218831-lastejooga-opetaja-uks-osa-joogast-on-ka-looduses-kaimine-ja-koigi-meeltega-umbruse-tajumine.mp3 Kirjeldus: Seekordses „Beebipalavikus“ puhume juttu lastejooga õpetaja Jaanika Vilipoga, kes räägib, miks võiks lapsed joogat harrastada ja mida lastejooga endast kujutab. Etteruttavalt võib öelda, et laste joogatund on täiskasvanute omast erinev.

Read More

Mihkel Joost: kõige olulisem on isana võtta vastutus

Mihkel Joost: kõige olulisem on isana võtta vastutus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1613493753-user-934218831-mihkel-joost-koige-olulisem-on-isana-votta-vastutus.mp3 Kirjeldus: Seekordse „Beebipalaviku“ külaliseks on kahe lapse isa Mihkel Joost. Räägime Mihkliga tema lapsepõlvest, isaks saamisest ja isaks kasvamisest, ning ka meheks olemisest.

Read More

Fotograaf Hanna Bender: sünnitus väärib meenutamist, see on osa sinu lapse loost

Fotograaf Hanna Bender: sünnitus väärib meenutamist, see on osa sinu lapse loost Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1602628530-user-934218831-fotograaf-hanna-bender-sunnitus-vaarib-meenutamist-see-on-osa-sinu-lapse-loost.mp3 Kirjeldus: Seekordses „Beebipalaviku“ podcast’is on külas fotograaf Hanna Bender, kes lisaks portreedele ja pulmadele pildistab ka sünnitusi.

Read More

Viiekuune laps oskab potile küsida? Beebiviiplemisega on see täitsa reaalne!

Viiekuune laps oskab potile küsida? Beebiviiplemisega on see täitsa reaalne! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1588315395-user-934218831-viiekuune-laps-oskab-potile-kusida-beebiviiplemisega-on-see-taitsa-reaalne.mp3 Kirjeldus: Seekordses „Beebipalavikus“ on külaliseks beebiviiplemise maaletooja ja õpetaja Karoliine Piksarv, kes tutvustab, kuidas on võimalik oma lapsega suhelda juba enne seda, kui ta päriselt sõnu öelda oskab.

Read More

Rinnapiimast ehted!? Jah! Kaks Eesti naist just sellise ettevõtmise püsti panidki

Rinnapiimast ehted!? Jah! Kaks Eesti naist just sellise ettevõtmise püsti panidki Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1578946922-user-934218831-rinnapiimast-ehted-jah-kaks-eesti-naist-just-sellise-ettevotmise-pusti-panidki.mp3 Kirjeldus: Seekordses „Beebipalavikus“ on külas kaks ettevõtlikku Eesti naist, kes tõid Eestis turule midagi ennenägematut – nad hakkasid rinnapiimast ehteid tegema! Karina Köörna ja Marinee Metssoon kuulsid, et välismaal on rinnapiimast ehete tegemine väga populaarne ja otsustasid ka Eesti emadele pakkuda võimalust…

Read More

Lasteõde õpetab: mida teha oksendava lapsega? Kuidas saada aru, et lapsel on päikesepiste?

Lasteõde õpetab: mida teha oksendava lapsega? Kuidas saada aru, et lapsel on päikesepiste? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1566979813-user-934218831-lasteode-opetab-mida-teha-oksendava-lapsega-kuidas-saada-aru-et-lapsel-on-paikesepiste.mp3 Kirjeldus: Kuidas ravida okseviiruses last? Millal kutsuda lapsele kiirabi või minna emosse? Mis on nutukramp ja miks see tekib? Kuidas käituda, kui laps on söönud pesugeelikapslit? Kas lapsele võib teha puugivaktsiini? Need ja paljud teised küsimused saavad vastuse värskes episoodis.

Read More