Kas Heiki Nabi on süüdi? Kalev/Cramo päästis Eesti korvpalli au?

“Mehed ei nuta”: Kas Heiki Nabi on süüdi? Kalev/Cramo päästis Eesti korvpalli au?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad:

– BC Kalev/Cramo võitis Eesti-Läti ühisliiga. Miks see nii vägeva emotsiooni tekitas?
– Heiki Nabi B-proov oli positiivne, aga letrosooli kogus proovis oli väike, 0,6 ng/ml kohta. Kas Nabi on dopingutarvitamises süüdi?
– Olümpiatermomeeter saab siit kõvast lisa: neljapaat sõudis üle aastate tiitlivõistluste medalile, Karel Tilga täitis kümnevõistluses olümpianormi, 14aastane Eneli Jefimova täitis esimese Eesti ujujana üleseitsme aata olümpia A-normi.

Millise ala peaks valima sprindikomeet Nazarov? Kläbo vs Bolšunov – kellel õigus?

“Mehed ei nuta”: Millise ala peaks valima sprindikomeet Nazarov? Kläbo vs Bolšunov – kellel õigus?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 9. märtsil:

– Mis jäi näppude vahele kergejõustiku sise-EMilt? Kas Risto Lillemets kaotas medali või võitis koha esiviiskus? Miks on Karl Erik Nazarovi edu saladus ja potentsiaal olümpiatasemel?
– Suusaalade MM lõppes tõsise skandaaliga – kas Kläbo diskvalifitseerimine oli õige otsus? Kristjan Ilves tegi kohustusliku tulemuse ära? Mida arvata Saksamaa suusakoondise peatreener Peter Schliekenriederi mõttest, et tuleks seada piir kehamassiindeksile?
– BC Kalev/Cramo: nädalaga VTB-liigas kahest kaks! Aga siiski liiga hilja?

Jüri Savitski: möödaminnes Eesti rekordimeheks, elu spordikuulsuste hotellis, Kalevi profitiim

35. Jüri Savitski: möödaminnes Eesti rekordimeheks, elu spordikuulsuste hotellis, Kalevi profitiim by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Kalendrikevad läheneb ja Jalgrattapalaviku podcast hoiab häid kuulajaid meeleldi rattasõidu lainel. Podcasti seekordseks külaliseks on sel Jüri Savitski. Mees, kes on Eesti jalgrattaspordiga tihedalt seotud olnud erinevaid radu pidi – sportlasena, erinevate klubide ja profitiimide juhina, võistluste korraldajana ning teatud perioodidel ka taustal suunamudijana.

Tõenäoliselt vähesed teavad, et andekas trekisõitja elas aastatel 1982 – 1984 Moskvas, kuuludes armee keskspordiklubi (CSKA) ridadesse. Oli armee koondise ja ka liidu koondise liige. 1983. aastal sai trekisprindis liidu rahvaste spartakiaadil, mis olid ühtlasi liidu meistrivõistlused 6. koha ning püstitas möödaminnes 200 m/l sõidus Eesti rekordi. Suurmeistrinormi täitmisega juhtus sootuks eriskummaline lugu.

Moskva perioodi ajal oli nooruke Savitski treeningpartneriks trekisprindi olümpiapronksile ja mitmekordsele maailmameistrile Sergei Kopõlovile. Ta nägi väga lähedalt, kuidas maailma tippe suurvõitudeks ette valmistatakse. Savitski sõnul olid koormused ebainimlikud ja niigi tapvad treeningpäevad lõppesid…
Täiesti ootamatult tuli sellele kõigele lõpp, kõigest 20-aastasena riputas tallinlane ratta varna. Mis juhtus?

Aga midagi jäi sisse kripeldama ning 1990. aastate keskel oli Savitski rattasadulas tagasi. Tõsi, pühendunud amatöörsportlasena, kuid siht oli suur – olümpiale pääs. 1997. aasta Euroopa meistrivõistlustel sattus ta trekiovaalil rivaalitsema toonaste maailma ässade, sakslaste Jens Fiedleri ja Eyk Pokorny’ga. Kiiruste vahe oli kolossaalne.

Sealt edasi tuli erinevate klubide ning tiimide loomine. Esmalt maastikurattatiim Kayaba-Yema ja seejärel Eesti esimene maanteesõidu profimeeskond Kalev Chocolate Team, mis toimis aastatel 2004 – 2010. Räägime, kuidas tiim sündis, kui keeruline oli seda elus hoida ja kuidas itaallased üritasid mingil hetkel meeskonda kaaperdada. Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Joosep Karlson – Olümpiast, roosast elevandist ja pudelis mitte püsimisest

#55 Joosep Karlson – Olümpiast, roosast elevandist ja pudelis mitte püsimisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänase saate külaliseks on mees, kelle meeletu töötahe ja võime end läbi raskuste tähtede poole sundida, on meeletult inspireeriv. Ta on aerutaja, Noored Olümpiale stipendiaat ning elupõline positiivselt mõtleja, Joosep Karlson. Tänases saates räägime me temaga pudelis mitte püsimisest, lemmikust tuulesuunast ja roosast elevandist.

Õilme Võro – kutsika päästmisest, olümpiast ja läbipõlemisest

#39 Õilme Võro – kutsika päästmisest, olümpiast ja läbipõlemisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänase saate külaliseks on naine, kelle energia, entusiasm ja kahe jalaga maa peal olek on nii sütitavad, et ma arvan, et meie igaühe elus võiks olla üks selline tulesäde. Suur rõõm, et täna on meil saates külas sprinter, meigikunstnik ja nagu ta ise enda kohta ütleb, lihtsalt inimene, Õilme Võro. Tänases saates räägime me temaga kutsika päästmisest, olümpiast, läbipõlemisest ja sellest mis elab Õilme kohvitopsis?

Aavo Põhjala: mulle öeldi, et Eestis pole kunagi judot olnud ja ei tule ka

56. 0sa: Aavo Põhjala: mulle öeldi, et Eestis pole kunagi judot olnud ja ei tule ka

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe raadiosaadet „Tugitoolis sportlane“ külastas legendaarne judotreener Aavo Põhjala, kellegi vaadati otsa spordiala viimasele poolele sajandile.

Kuidas jõudis Aavo Põhjala judo juurde? Miks valiti ta vaid 27aastaselt koondise peatreeneriks? Milline medal on treeneri enim hinges? Kuidas tekkis judo kuldne põlvkond, millega korjati kolm olümpiamedalit? Kuidas Põhjala läks päästma rahalises kriisis judoliitu ja sattus ootamatult liidu presidendiks? Milline on spordiala tänane päev? Kuidas mõjutab koroonaviirus Eesti judokate olümpiavõimalusi?

Need ja paljud teised küsimused saavad saatest vastuse.

Head kuulamist!

Vennad Roihud – olümpiast, toitumisest ja purjetamise katapuldist

#36 Vennad Roihud – olümpiast, toitumisest ja purjetamise katapuldist.

Kuula:

Kirjeldus:
Tahaksin öelda, et meie tänase saate külalised on oma suhtumisega ellu ja sportimisse väga kahe jalaga maa peal aga treeningutel ja võistlustel on maapind neist väga kaugel. Meil on täna stuudios vennad, kes seilavad koos olümpiamängude poole – külas on purjetajad Henri ja Juuso Roihu. Tänases saates räägime me purjetamisest, olümpiast ja toitumisest.

Gerd Kanter: edu üheks eelduseks on töökus, järjepidevus ja rutiinitaluvus

“Edu Valem” #8 | Gerd Kanter: edu üheks eelduseks on töökus, järjepidevus ja rutiinitaluvus

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingusaade “Edu Valem” võõrustas Manta Maja stuudios uue aasta esimese külalisena omas valdkonnas ühel hetkel kogu maailma parimaks olnud meest – kettaheite olümpiavõitjat ja maailmameistrit Gerd Kanterit.

Eesti üldsusele hästi tuntud spordimehega rääkisime loomulikult lahti, mis oli tema edu valemiks sportlasteel ning kuidas tuli ta toime karjääri alguses suurvõistlustel kogetud ebaõnnestumistega. Käisime läbi 2007. aasta Osaka maailmameistrivõistlused ja 2008. aasta Pekingi olümpia, mis mõlemad lõppesid eestlase jaoks kuldselt.

Võrdlesime, kuidas edu alused spordis oleksid meil kõigil üle kantavad tavaellu. Kanter ise ongi suurepärane näide, kuidas sportlaskarjääri lõpetanuna võttis ta vahesammuna treenerina juhendada oma endised poolakatest konkurendid ning ühtlasi on tegemas esimesi samme ka suures spordipoliitikas.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!