Gerd Kanter ja Kalev Kruus

Gerd Kanter ja Kalev Kruus. Betsafe Podcast #33

Kuula:

Kirjeldus:
Betsafe Podcast #33 külaliseks on olümpiavõitja Gerd Kanter. Küll aga astub Kanter intervjuus esmakordselt üles oma uues rollis Spordiklubi Nord spordidirektorina ning jagab Kruusile enda suuri eesmärke laste- ja noortespordi arendamisel. Kanteri sõnul on suureks probleemiks liiga varajane spetsialiseerumine kindlale spordialale ning Eestis peaks laste treenimisel võtma õppust spordimaailmas tuntud suurriikidest.

Kristina Šmigun-Vähi: „Tihti küsitaks, kas teeksin seda uuesti? Ütlen ausalt, ma ei tea.“

77. Osa: Kristina Šmigun-Vähi: „Tihti küsitaks, kas teeksin seda uuesti? Ütlen ausalt, ma ei tea.“

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates „Tugitoolis sportlane“ oli külas murdmaasuusatamise kahekordne olümpiavõitja Kristiina Šmigun-Vähi.

Kerges jõulumeeleolus kulgenud saates vaatasime tagasi Šmigun-Vähi lapsepõlvele, kus sobiva tantsupartneri olemasolul võinuks temast hoopis saada rahvatantsija. Saatus tahtis teisiti ja nii on tänane riigikogulane läbi aegade üks edukamais Eesti sportlasi.

Rääkisime tema suusatajakarjääri algusest, rasketest katsumustest ja säravatest võitudest. Meenutasime ka tema rivaalitsemist õe Katriniga, mis ilmselt tegi mõlemast paremad sportlased.

Vaatasime ka tagasi väga kummalisele 2020. aastale ning heitsime lootusrikka pilgu uuele aastale.

Lisaks saime teada, millise meelestatusega päkapikud Šmigun-Vähide sussidesse kingitusi toovad.

Erki Nool: Eesti sportlased võiks julgemad olla, pole mingi ülbus öelda, et lähengi võitma

1. osa: Erki Nool: Eesti sportlased võiks julgemad olla, pole mingi ülbus öelda, et lähengi võitma

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtuleht alustab uue raadiosaatega “Tugitoolis sportlane”, mida külastab igal nädalal üks endine või praegune sportlane või sporditegelane. Stuudios on kaks inimest: Õhtulehe sporditoimetuse liige ning tema poolt valitud intrigeeriv saatekülaline. Jututeemade ring ei piirdu kindlasti ainult kehakultuuriga.

Saate esimeses osas oli Siim Keral külas endine kümnevõistleja Erki Nool. Sydney olümpiavõitjaga sai pikalt arutatud Eesti spordi hetkeseisu üle. Kuulates saab teada, mis “meeldib pruutidele, emadele ja vanaemadele”; mis võib ka maailma kõige andekamal sportlasel takistuseks saada ning millega Eesti tippatleedid teda ärritavad.

Vaatasime ka minevikku ning Nool meenutas oma lapsepõlve Võrus. Iga päev pärast kooli kakeldi. Samuti peatuti saates poliitikal ning Indrek Tarandi juhtumil. Kas Nool on kirikuõpetajast õe eeskujul samuti usklik? Üle ega ümber ei saanud ka legendaarsest “Rooside sõja” klipist.